تحقیق خشونت و ناامنی شهری

موضوع خشونت و ناامنی شهری یکی از چالشهای جدی جوامع می باشد که نظر بسیاری از صاحبنظران را در فرآیند تحلیل، تفسیر و ریشه یابی آن به خود معطوف نموده است. مهمترین خصیصه عصر جدید و قرن بیست و یکم گسترش ارتباط و فزونی سرعت در انتقال انگاره های فرهنگی در جوامع می باشد (چه مثبت و چه منفی). خشونت و ناامنی…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 29

حجم فایل: 24 کیلوبایت

قیمت: 10000 تومان

موضوع خشونت و ناامنی شهری یکی از چالشهای جدی جوامع می باشد که نظر بسیاری از صاحبنظران را در فرآیند تحلیل، تفسیر و ریشه یابی آن به خود معطوف نموده است.

مهمترین خصیصه عصر جدید و قرن بیست و یکم گسترش ارتباط و فزونی سرعت در انتقال انگاره های فرهنگی در جوامع می باشد (چه مثبت و چه منفی). خشونت و ناامنی شهری در مفهوم امروزین خود بیشتر زائیده صنعتی شدن جوامع و گسترش شهرها و تبلور کلان شهرها می باشد.

امنیت عمومی مبهم و پیچیده است، این مفهوم در مسیر حیات خود دائماً دچار تحول شده و از مفهومی به مفهوم دیگر تغییر یافته است.

در دیدگاه سنتی امنیت معطوف به تأمین فضائل و حفاظت از عاملان آن می شد و انسان منفعلانه خود را می بایست با قالب فضائل و دیدگاه فرهیختگان تطبیق می داد.

در دیدگاه مدرن، امنیت معطوف به قدرت و تأمین زندگی امن و مرّفه انسان و حفاظت از عاملان آن یعنی متخصصان و صاحبنظران می شود و نسبت به دیدگاه پست مدرنیسم معطوف به معنا در زندگی انسانی و تأکید بر لذت گرائی و معناگرایی اراده و خلاقیت انسانی است.

و با الطبع پیچیده شدن مفهوم امنیت در دیدگاه اخیر باعث گردیده که برای تأمین و تحکیم آن عدم انعطاف و بکارگیری شیوه ها، ابزار و متد های مختلف را شاهد باشیم تا قبل از هر چیز با شناسایی و شناخت عوامل ناامنی و تهدید کننده، نسبت به مقابله و برخورد با آن عوامل و کاهش احساسی ناامنی عمومی اقدام نماییم. یکی از خصایص عصر جدید، گسترش ارتباطات و حذف مرزها و موانع فیزیکی می باشد برخلاف گذشته ضریب اثرگذاری فرهنگی با کندی و تانی در جوامع صورت می پذیرفت در شرایط جاری به موازات تراوشات و انباشتگی فرهنگی آثار و 0خصوصیات صنفی موجود در جوامع و شیوه های بزهکاری و جرایم با سرعت و با کمترین هزینه زمانی با سایر جوامع سرایت می نماید و در حقیقت از منظر جامعه شناسی شهری نوعی وحدت جرایم اجتماعی بصورت مشابه با انگاره های شناخته شده مشاهده می گردد به تناسب با ملاحظات و ویژگیهای فرهنگی هر جامعه دارای شدت وحدّت می باشد. مباحث خشونت شهری، جرایم حاشیه نشینی و ارتباط بین گسترش شهرک های حومه و حاشیه نشینی با افزایش جرایم و بزهکاری و تشکیل مناطق ممنوعه در اطراف شهرهای بزرگ و کلان شهرها از جمله مباحث مهمی است که تقریباً به صورت یکسان در جوامع، اعم از توسعه یافته و یا در حال توسعه مشاهده می گردد.

یکی از ویژگیهای کتابهای حاضر در عرصه امنیت پرداختن به مقوله امنیتهای شهری می باشد.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • تحقیق
  • دانلود تحقیق
  • کار تحقیقی
  • روانشناسی
  • علو تربیتی
  • خشونت
  • نا امنی شهری

کلیک برای خرید