تحقیق خانواده خوشبخت و اختلاف زوجین

مقدمه حمد و سپاس مر خدای را که به اسلام هدایتمان کرد و از پیروان آن آئینمان قرار داد که جز به هدایت او راه نمی یافتیم، به جهت منزه بودنش او را حمد، و به خاطر نعماتش او را سپاس می گذاریم و فزونی فضل و کرم از او مسألت داریم. و شهادت می دهم به وحدانیتش بدون داشتن هیچ شریکی، و شهادت می دهم به اینکه محم…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 14

حجم فایل: 39 کیلوبایت

قیمت: 7500 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • مقدمه: اختلافات بین دستگاههای اجرایی که در نظام اداری ایران وجود دارد می تواند از جمله موانع انجام مسئولیت ها به نحو احسن باشد، و اکثر دستگاههای دولتی با این معضل مواجه هستند و گریزی از آن نیست. اما با توجه به این مسأله و اهمیت غیر قابل انکار آن در روند اجرایی مسئولیت های محوله هنوز درباره این... … فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 63 حجم فایل: 52 کیلوبایت قیمت: 13000 تومان مقدمه: اختلافات بین دستگاههای اجرایی که در نظام اداری ایران وجود دارد می تواند از جمله موانع…

 • دانلود تحقیق با موضوع شورای حل اختلاف، در قالب word و در 23 صفحه، قابل ویرایش، شامل شورای حل اختلاف رفسنجان، تشکیل شورا، ضرورت شورا، ترکیب اعضا و چگونگی انتخاب، شرایط عضویت در شورا، ویژگی های شورای حل اختلاف، شعب شورای… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 23 حجم فایل: 789 کیلوبایت قیمت: 9000 تومان دانلود تحقیق با موضوع شورای حل اختلاف، در قالب word و در 23 صفحه، قابل ویرایش، شامل: شورای حل اختلاف رفسنجان تشکیل شورا ضرورت شورا ترکیب اعضا و چگونگی انتخاب شرایط عضویت در شورا ویژگی های…

 • دانلود تحقیق در مورد اتحاد و اختلاف فقها در ثبوت رؤیت هلال، در قالب doc و در 87 صفحه، قابل ویرایش، شامل اصلاً معیار در اختلاف افق چیست؟ ، پیشینه بحث، نظریه مشهور، نظر فقهای عامه، خلاصه دیدگاه ها، معیار در نزدیکی و دوری شهرها... … فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 87 حجم فایل: 55 کیلوبایت قیمت: 9900 تومان دانلود تحقیق در مورد اتحاد و اختلاف فقها در ثبوت رویت هلال، در قالب doc و در 87 صفحه، قابل ویرایش، شامل: اصلاً معیار در اختلاف افق چیست؟ پیشینه بحث نظریه…

 • چکیده یکی از موضوعاتی که در چند سال اخیر ذهن اکثر اندیشمندان و حتی عموم را به خود مشغول کرده است مسأله طلاق می باشد. در حال حاضر این پدیده در ایران به شکل یک مسأله و معضل اجتماعی، مشکلات زیادی را برای افراد و خانواده های در معرض طلاق به وجود آورده است. هدف این مقاله بررسی عوامل مؤثر بر گرایش زوجین… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 44 حجم فایل: 107 کیلوبایت قیمت: 11000 تومان چکیده یکی از موضوعاتی که در چند سال اخیر ذهن اکثر اندیشمندان و حتی…

 • چکیده «ازدواج» و «تابعیت» دو دسته ارتباط احوال شخصیه توصیف شده که در قلمرو حقوق خصوصی قرار می گیرند. هریک از کشورها و کنوانسیونهای بین المللی بر اساس نظریه های وحدت، استقلال تام و استقلال نسبی تابعیت زوجین؛ قوانین متفاوتی را وضع کرده اند. روش قانون مدنی ایران «وحدت تابعیت خانواده» و ترجیح تابعیت زو… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: docx تعداد صفحات: 30 حجم فایل: 26 کیلوبایت قیمت: 9000 تومان چکیده «ازدواج» و «تابعیت» دو دسته ارتباط احوال شخصیه توصیف شده که در قلمرو حقوق خصوصی قرار می گیرند. هریک از کشورها…

مقدمه

حمد و سپاس مر خدای را که به اسلام هدایتمان کرد و از پیروان آن آئینمان قرار داد که جز به هدایت او راه نمی یافتیم، به جهت منزه بودنش او را حمد، و به خاطر نعماتش او را سپاس می گذاریم و فزونی فضل و کرم از او مسألت داریم.

و شهادت می دهم به وحدانیتش بدون داشتن هیچ شریکی، و شهادت می دهم به اینکه محمد ص بنده و رسول او می باشد که وی را به همراه هدایت [اسلام] و دین حق برای انذار و تبشیر مبعوث کرد تا به سوی حق فراخواند و به سوی نیکی راهنمایی کند. درود و سلام خدا بر ایشان و آل ایشان و یارانشان باد و نیز بر کسانی که رهروان راه اویند، تا روز قیامت، اما بعد:

ای مسلمانان! تقوای خدا پیشه کنید و فرمان او را بزرگ بدارید و در حفظ دین و اماناتتان بکوشید و به ادای مسئولیت هایتان بپردازید، در مورد خود و خانواده تان پرهیزگاری پیشه کنید و به اصلاح روابط بپردازید.

تعداد زیادی از مردم سعادت را می خواهند و خواستار راحتی و طالب آرامش و آسایش روح و روان می باشند همچنانکه از اسباب شقاوت، اضطراب و عوامل ناآرامی، خصوصاً در خانه و در بین خانواده گریزانند.

و باید دانست که هیچ کدام از این موارد تحقق نمی یابد جز با ایمان به خدای یگانه و توکل بر او و تفویض کارها به او، به همراه استفاده درست از وسائل معیشت و پی بردن به قوانین حاکم بر این اسباب.

اهمیت تشکیل خانواده و الفت در زندگی زوجین

و از مهمترین اسباب تحقیق این سعادت برای فرد و جامعه، تشکیل خانواده و برپایی آن براساس حق می باشد. چراکه خدای متعال با حکمت خود خانواده را جایگاه ارزشمندی قرار داده که در اختیار زن و مرد است تا در آن استقرار یابند و به آرامش برسند. خداوند جل جلاله به عنوان منتی بر بندگانش می فرماید: «وَمِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِن اَنْفُسِکِمْ اَزْوَاجاً لِتَسْکُنُواْ إِلَیهَا وَ جَعَلَ بَینَکُمْ مَوَدَّهً وَرَحْمَهً إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یتَفَکَّرُونَ».

و یکی از نشانه های خدا این است که از جنس خودتان همسرانی را برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، و در میان شما مودت و رحمت قرار داد، در این نشانه هایی است برای گروهی که می اندیشند.

آری، همسر برای آرامش یافتن خلق شده، و آیه نفرموده «لیسکن معها» بلکه فرموده «لیسکن إلیها» تا معنی آرامش و آسایش را بیشتر و بهتر القاء کند، و راحتی و آرامش را در بالاترین معنی ممکن بیان کرده باشد. بنابراین هر یک از زوجین به هنگام اضطراب از وجود زوجش آرامش می یابد و به هنگام سختی شاد می گردد.

اساس رابطه خانوادگی: همنشینی و مصاحبت است که بر دوستی، انس و الفت استوار می باشد. رابطه ای که ریشه های طولانی و استوار دارد. و شبیه ترین چیز ممکن به رابطه انسان با خودش، همسر وی می باشد. و خداوند این مفهوم را چنین بیان می فرماید: «هُنَّ لِبَاسٌ لَکُمْ وَأَنْتُمْ لِبَاسٌ لَهُنَّ». زنان لباس شما هستند، و شما لباس آنها.

علاوه بر اینکه خانواده و این رابطه خانوادگی زمینه مناسبی برای تربیت فرزندان و ضامن پرورش یک سلاله است… سلاله ای که جز در سایه مادری دلسوز و پدری زحمتکش معنی پیدا نمی کند. چه جامعه ای پاکتر از این فضای خانوادگی ارزشمند؟

پایه های تشکیل یک خانواده مسلمان

خواننده گرامی! مسایل فراوانی وجود دارد که نظام خانواده بر آن استوار بوده و رابطه خانوادگی از آن استحکام می گیرد و به وسیله آن از باد جدایی و طوفان ویرانگرِ از هم دور شدن و از هم بریدن مصون می ماند:

فهرست مطالب

پیش گفتار

رساله اول: خانواده خوشبخت

اهمیت تشکیل خانواده و الفت در زندگی زوجین

پایه های تشکیل یک خانواده مسلمان

1- ایمان به خدا و پرهیزگاری

2- معاشرت نیک و پسندیده

نقش شوهر در محاظت از زندگی خانوادگی و معاشرت پسندیده

نقش همسر در محافظت از زندگی خانوادگی و معاشرت پسندیده

خاتمه

رساله دوم: اختلافات زوجین

اسباب اختلاف بین زوجین

راههای حل اختلاف بین زوجین

آخرین راه حل اختلافات زوجین

فهرست موضوعات

عبارات و واژگان کلیدی:

 • تحقیق
 • دانلود تحقیق
 • کار تحقیقی
 • تحقیق علوم اجتماعی
 • علوم اجتماعی
 • اختلاف زوجین
 • خانواده خوشبخت

کلیک برای خرید