تحقیق بررسی الگوی سنی ازدواج در ایران

بیان مسئله: کنترل میزان رشد جمعیت یکی از مهمترین شاخصهای توسعه بحساب می آید. جمعیت دنیا در سال 1950 دو و نیم میلیارد نفر بوده و اکنون از مرز 6 ملیارد نفر گذشته است و پیش بینی می شود در سال 2025 میلادی به 5/8 میلیارد نفر برسد طی همین سالها در ایران روند رشد جمعیت از متوسط دنیا بالاتر بود و جمعیت… …

فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 37 حجم فایل: 151 کیلوبایت

قیمت: 0 تومان

بیان مسئله: کنترل میزان رشد جمعیت یکی از مهمترین شاخصهای توسعه بحساب می آید. جمعیت دنیا در سال 1950 دو و نیم میلیارد نفر بوده و اکنون از مرز 6 ملیارد نفر گذشته است و پیش بینی می شود در سال 2025 میلادی به 5/8 میلیارد نفر برسد طی همین سالها در ایران روند رشد جمعیت از متوسط دنیا بالاتر بود و جمعیت …

دانلود تحقیق با موضوع بررسی الگوی سنی ازدواج در ایران،

در قالب word و در 37 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

بیان مسأله

اهداف

هدف کلی

بررسی ا لگوی سنی ازدواج در ایران و برآورد وضعیت آن در سال های آینده

اهداف اختصاصی

اهداف کاربردی

سئوال ها

فرضیات

روش تحقیق

نمونه گیری

ملاحظات اخلاقی

پیش آزمایی

نتیجه بررسی

تحلیل داده ها

بررسی وضع موجود

گروه های سنی ازدواج

برآورد وضعیت الگوی سنی ازدواج در آینده کشور

آغاز بحران

برآورد رقمی

پیش گیری

نتیجه گیری

منابع

بیان مسأله:

کنترل میزان رشد جمعیت، یکی از مهم ترین شاخص های توسعه به حساب می آید. جمعیت دنیا در سال 1950، دو و نیم میلیارد نفر بوده و اکنون از مرز 6 ملیارد نفر گذشته است و پیش بینی می شود در سال 2025 میلادی به 5/8 میلیارد نفر برسد. طی همین سال ها در ایران روند رشد جمعیت از متوسط دنیا بالاتر بود و جمعیت 10 میلیونی 100 سال قبل اکنون به نزدیک به 7 برابر رسیده است.

کشور جمهوری اسلامی ایران که در دوران سال های اولیه انقلاب دارای رشد جمعیت بالا و در حدود7/2 (که تا 4/3 نیز ذکر شده است) و در سال های اخیر، این میزان رشد تا حدود 7/1 (و مواردی تا 2/1 نیز ذکر شده) کاهش یافت. این کاهش رشد جمعیت ناشی از اجرای طرح ها و برنامه های کنترل جمعیت در سال های اخیر بوده است.

هرم سنی جمعیت ایران در سال های اول بعد از انقلاب، شکلی مخروطی با قاعده پهن به خود گرفت که این شکل نشانگر رشد جمعیت بالا است و در سالهای بعد این رشد به سرعت کنترل و باعث تغییر در شکل نمودار فوق گردید، به طوری که اکنون یک ناحیه فرو رفته در قاعده مخروط را می توان به وضوح مشاهده کرد. مشابه این تغییر را می توان در نمودار رشد جمعیت کشور های اروپایی و به خصوص در کشور آلمان پس از جنگ جهانی اول مشاهده نمود که البته این تغییر شکل نمودار در اروپا در بین گروه جوانان و افراد میانسال (به ویژه مردان) و به دلیل کشته شدن سربازان در جنگ بوده است، در حالی که تغییر شکل مزبور در کشور ما ناشی از کنترل رشد جمعیت و تنظیم خانواده می باشد.

کشور ایران دارای جمعیت جوانی می باشد و برابر آمار (در زمان مطالعه)، حدود 35% جمعیت کشور را افراد زیر 18 سال تشکیل می دهند این آمار اهمیت تحقیق در مسائل جوانان و از جمله مسئله ازدواج را روشن تر می نماید….

عبارات و واژگان کلیدی:

  • الگوی سن ازدواج
  • سن ازدواج در ایران
  • پایان نامه سن ازدواج
  • الگوی سنی ازدواج در ایران
  • تحقیق الگوی سنی ازدواج در ایران
  • مقاله الگوی سنی ازدواج در ایران
  • پایان نامه الگوی سنی ازدواج در ایران
  • تحقیق الگوی سن ازدواج
  • مقاله الگوی سن ازدواج

کلیک برای خرید