انرژی هسته ای

انرژی یکی از مهمترین نیاز های جامعه امروزی است، از آنجایی که استحصال انرژی از منابع سوخت فسیلی برای بشر و محیط زیست او، به دلیل ایجاد گازهای گلخانه ای، زیان های جبران ناپذیری را به همراه دارد، این روزها جامعه بشری به دنبال جایگزین های نوینی از انرژی است. …

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 23

حجم فایل: 960 کیلوبایت

قیمت: 7000 تومان

دانلود تحقیق در مورد انرژی هسته ای،

در قالب doc و در 51 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه

منشاء انرژی هسته ای

پیشرفت های صورت گرفته

کاربردها

کاربرد انرژی هسته ای در دسترسی به منابع آب

محاسن و معایب انرژی هسته ای بر سایر انرژی ها

جوانب اقتصادی

امنیت نیروگاه های هسته ای

نگرانی های زیست محیطی

حادثه اتمی چرنوبیل

علت وقوع حادثه

حادثه اتمی تری مایل آیلند

امتیاز و برتری انرژی هسته ای

شکافت هسته ای

واکنشهای ذ نجیره ای خود تقویت شونده

پیشرفت انرژی هسته ای برای مقاصد صلح آمیز

انرژی هسته ای در ایران

اورانیوم

کشورهای اصلی تولیدکننده اورانیوم

منابع اورانیم

ترکیبات شیمیایی

آسیاب کردن اورانیوم

اکتشاف و استخراج و تغلیظ اورانیم

هشدارهای مهم

خواص اشعه رادیواکتیو

خواص ذره آلفا

خواص ذره بتا

خواص اشعه گاما

مقدمه تحقیق:

انرژی یکی از مهم ترین نیاز های جامعه امروزی است، از آن جایی که استحصال انرژی از منابع سوخت فسیلی برای بشر و محیط زیست او، به دلیل ایجاد گازهای گلخانه ای، زیان های جبران ناپذیری را به همراه دارد. این روزها جامعه بشری به دنبال جایگزین های نوینی از انرژی است. از مناسب ترین آن ها می توان به انرژی هسته ای نهفته در هسته اتم ها اشاره کرد که این انرژی بیش از 5 دهه است که مورد بهره برداری قرار دارد.

استفاده از نیروی هسته ای از 50 سال پیش آغاز شد و اینک این نیرو، همان اندازه از برق جهان را تأمین می کند که 40 سال پیش به وسیله تمام منابع انرژی تأمین می شد. حدود دو سوم از جمعیت جهان در کشورهایی زندگی می کنند که نیروگاه های هسته ای آن ها در زمینه تولید برق و زیرساخت های صنعتی، نقش مکمل را ایفا می کنند. نیمی از مردم جهان در کشورهایی زندگی می کنند که نیروگاه های هسته ای در آن ها در حال برنامه ریزی و یا در دست ساخت هستند. به این ترتیب، توسعه سریع نیروی هسته ای جهان مستلزم بروز هیچ تغییر بنیادینی نیست و تنها نیازمند تسریع راهبردهای موجود است. امروزه حدود 440 نیروگاه هسته ای در 31 کشور جهان برق تولید می کنند. بیش از 15 کشور از مجموع این تعداد در زمینه تأمین برق خود تا 25 درصد یا بیشتر، متکی به نیروی هسته ای هستند. در اروپا و ژاپن، سهم نیروی هسته ای در تأمین برق بیش از 30 درصد است، در آمریکا نیروی هسته ای 20 درصد از برق را تأمین می کند. در سرتاسر جهان، دانشمندان بیش از 50 کشور از حدود 300 راکتور تحقیقاتی استفاده می کنند تا درباره فن آوری های هسته ای تحقیق کرده و برای تشخیص بیماری و درمان سرطان، رادیوایزوتوپ تولید کنند. هم چنین در اقیانوس های جهان، راکتورهای هسته ای نیروی محرکه بیش از 400 کشتی را بدون این که به خدمه آن و یا محیط زیست آسیبی برسانند، تأمین می کنند.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • تحقیق انرژی هسته ای
  • تحقیق انرژی هسته ای چیست
  • تحقیقات انرژی هسته ای
  • مقاله انرژی هسته ای
  • مقاله انرژی هسته ای pdf
  • مقاله انرژی هسته ای چیست؟
  • مقاله انرژی هسته ایی
  • تحقیق در مورد انرژی هسته ای
  • تحقیق درباره انرژی هسته ای

کلیک برای خرید