پاورپوینت بحران آب در ایران

دانلود پاورپوینت با موضوع بحران آب در ایران، در قالب ppt و در 24 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن: کمبود آب بحران 2025: اختلافی که بین استان های یزد و اصفهان بر سر سرچشمه رود زاینده رود رخ داد، موضوعی فراتر از یک اختلاف منطقه ای و بین…

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: ppt

تعداد صفحات: 24

حجم فایل: 822 کیلوبایت

قیمت: 5000 تومان

دانلود پاورپوینت با موضوع بحران آب در ایران،

در قالب ppt و در 24 اسلاید، قابل ویرایش.

بخشی از متن:

کمبود آب بحران 2025:

اختلافی که بین استان های یزد و اصفهان بر سر سرچشمه رود زاینده رود رخ داد، موضوعی فراتر از یک اختلاف منطقه ای و بین استانی است و به یک بحران بزرگ ملی و فراتر از آن بین المللی مربوط است.

براساس گزارش سازمان ملل در آینده ای نزدیک، 31 کشور جهان با کمبود آب مواجه خواهند شد و نام ایران به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای درگیر بحران آب در آینده برده می شود. انتظار می رود تا سال 2025 بیش از دو سوم جمعیت جهان در شرایط کمبود جدی آب قرار بگیرند و یک سوم بقیه در شرایط کمیابی آب زندگی کنند. 50 سال دیگر عربستان کاملاً از آب تهی خواهد شد.

طلیعه بحران هم اینک در چین، آفریقا، هند، تایلند، مکزیک، مصر و ایران نمایان شده است. رودخانه های اصلی دنیا شامل نیل در مصر، گنگ در جنوب آسیا، رود خانه زرد چین و کلرادوی آمریکا به شدت تهدید می شوند. حتی 33 رودخانه اصلی انگلیس اکنون کمتر از یک سوم آب دارند. کاهش آب رود دانوب نیز به صنعت گردشگری و ماهی گیری صدمه زده است. در ایران منبع اصلی آب بارش است که به طور طبیعی سالانه 252 میلی متر یا 413 میلیارد متر مکعب است. این میزان یک سوم متوسط جهان (831 میلی متر) و یک سوم آسیا (732 میلی متر) است.

حدود 30 درصد بارش به شکل برف و بقیه به شکل باران است. به این ترتیب در حالی که یک درصد جمعیت جهان در ایران زندگی می کنند، سهم ایران از منابع آب تجدید پذیر فقط 36 صدم درصد است. از 413 متر مکعب بارش سالانه 269 متر مکعب به اشکال مختلف از دست می رود. 93 /2 درصد از آب باقی مانده، صرف مصارف کشاورزی البته به شکلی غیر اصولی می شود. 1 /7 درصد به صنعت و معدن اختصاص می یابد و بقیه به مصارف دیگر می رسد.

ذکر این درصدها برای این اهمیت دارد که بروز بحران آب، آن ها را دستخوش تغییر می کند و سازمان های بین المللی هشدار می دهند که با افزایش جمعیت در ایران، این کشور در سال 2025 درگیر بحران جدی آب خواهد بود. گفته های دکتر پرویز کردوانی استاد جغرافیای دانشگاه تهران حاکی از بروز نشانه های بحران است. وی می گوید: «در سال 1337 جمعیت ایران 16 میلیون نفر بوده و الآن بالای 70 میلیون نفر است. در حالی که میزان آب ثابت مانده، به همان نسبت که آب بیشتری مصرف می شود آب بیشتری هم آلوده می شود. به این ترتیب تهران یک رود هم ندارد، ولی سه رود از فاضلاب دارد که آدم در آن غرق می شود…

عبارات و واژگان کلیدی:

  • کمبود آب در ایران
  • کمبود آب در ایران و جهان
  • کمبود آب در ایران pdf
  • کمبود آب در ایران ویکی پدیا
  • تحقیق کمبود آب در ایران
  • مقاله کمبود آب در ایران
  • بحران کمبود آب در ایران
  • بحران وضعیت آب در ایران و جهان
  • تحقیق بحران کمبود آب در ایران
  • مقاله بحران کمب

کلیک برای خرید