مقاله ویژگی های الگوریتم های کنترل همروندی توزیعی

دانلود مقاله با موضوع ویژگی های الگوریتم های کنترل همروندی توزیعی، در قالب word و در 16 صفحه، قابل ویرایش، شامل چکیده، مقدمه، مدل پردازش تراکنش، تحلیل مساله کنترل همروندی، مکانیزم های کنترل همروندی بر پایه قفل دو مرحله ای، پیاده سازی…

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 16

حجم فایل: 81 کیلوبایت

قیمت: 3000 تومان

دانلود مقاله با موضوع ویژگی های الگوریتم های کنترل همروندی توزیعی،

در قالب word و در 16 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

چکیده

مقدمه

مدل پردازش تراکنش

تحلیل مساله کنترل همروندی

مکانیزم های کنترل همروندی بر پایه قفل دو مرحله ای

پیاده سازی پایه قفل دو مرحله ای

قفل دو مرحله ای با نسخه اولیه

قفل دو مرحله ای با رای گیری

قفل دو مرحله ای متمرکز

تشخیص و ترمیم بن بست

نتیجه گیری

منابع و مآخذ

چکیده مقاله:

در این گزارش، ما به بررسی ویژگی های الگوریتم های کنترل همروندی توزیعی که بر پایه مکانیزم قفل دو مرحله ای (2 Phase Locking) ایجاد شده اند، خواهیم پرداخت. محور اصلی این بررسی بر مبنای تجزیه مساله کنترل همروندی به دو حالت read-wirte و write-write می باشد.

در این مقاله، تعدادی از تکنیک های همزمان سازی برای حل هر یک از قسمت های مساله بیان شده و سپس این تکنیک ها برای حل کلی مساله، با یکدیگر ترکیب می شوند.

در این گزارش بر روی درستی و ساختار الگوریتم ها متمرکز خواهیم شد. در این راستا برای ساختار پایگاه داده توزیعی یک سطحی از انتزاع را در نظر می گیریم تا مساله تا حد ممکن ساده سازی شود.

مقدمه مقاله:

کنترل همروندی، فرآیندی است که طی آن بین دسترسی های همزمان به یک پایگاه داده در یک سیستم مدیریت پایگاه داده چند کاربره هماهنگی بوجود می آید. کنترل همروندی به کاربران اجازه می دهد تا در یک حالت چند برنامگی با سیستم تعامل داشته باشند، در حالی که رفتار سیستم از دیدگاه کاربر به نحو خواهد بود که کاربر تصور می کند در یک محیط تک برنامه در حال فعالیت است. سخت ترین حالت در این سیستم مقابله با بروز آوری های آزار دهنده ای است که یک کاربر هنگام استخراج داده توسط کاربر دیگر انجام می دهد. به دو دلیل ذیل کنترل همروندی در پایگاه داده های توزیعی از اهمیت بالایی برخوردار است:

کاربران ممکن است به داده هایی که در کامپیوترهای مختلف در سیستم قرار دارند، دسترسی پیدا کنند. یک مکانیزم کنترل همروندی در یک کامپیوتر از وضعیت دسترسی در سایر کامپیوترها اطلاعی ندارد.

مساله کنترل همروندی در چندین سال قبل کاملاً مورد بررسی قرار گفته است و در خصوص پایگاه داده های متمرکز کاملاً شناخته شده است. در خصوص این مساله، در پایگاه داده توزیعی با توجه به این که مساله در حوزه مساله توزیعی قرار می گیرد، به صورت مداوم راهکارهای بهبود مختلف عرضه می شود. یک تئوری ریاضی وسیع برای تحلیل این مساله ارائه شده و یک راهکار قفل دو مرحله ای به عنوان راه حل استاندارد در این خصوص ارائه شده است. بیش از 20 الگوریتم کنترل همروندی توزیعی ارائه شده است که بسیاری از آن ها پیاده سازی شده و در حال استفاده می باشند. این الگوریتم ها معمولا پیچیده هستند و اثبات درستی آن ها بسیار سخت می باشد. یکی از دلایل اینکه این پیچیدگی وجود دارد این است که آن ها در اصطلاحات مختلف بیان می شوند و بیان های مختلفی برای آنها وجود دارد. یکی از دلایل این که این پیچدگی وجود دارد این است که مساله از زیر قسمت های مختلف تشکیل شده است و برای هر یک از این زیر قسمت ها یک زیر الگوریتم ارائه می شود. بهترین راه برای فائق آمدن بر این پیچدگی این است که زیر مساله ها و الگوریتمهای ارائه شده برای هر یک را در یک سطح از انتزاع نگاه داریم.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • ویژگی های الگوریتم های کنترل همروندی توزیعی
  • الگوریتم های کنترل همروندی توزیعی
  • الگوریتم های کنترل همروندی
  • کنترل همروندی توزیعی
  • تحقیق کنترل همروندی توزیعی
  • مقاله کنترل همروندی توزیعی
  • پایان نامه کنترل همروندی توزیعی

کلیک برای خرید