تحقیق لایحه بودجه در مجلس

دانلود تحقیق در مورد لایحه بودجه در مجلس، در قالب word و در 17 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: وزیر امور اقتصادی و دارایی از نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه درخواست کرده است تا آثار هدفمند شدن یارانه ها از لایحه بودجه 88 حذف شود. …

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 17

حجم فایل: 14 کیلوبایت

قیمت: 4500 تومان

دانلود تحقیق در مورد لایحه بودجه در مجلس،

در قالب word و در 17 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:

وزیر امور اقتصادی و دارایی از نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه درخواست کرده است تا آثار هدفمند شدن یارانه ها از لایحه بودجه 88 حذف شود.

محمد قسیم عثمانی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از حضور وزیر اقتصاد در این کمیسیون خبر داد و متذکر شد: وزیر اقتصاد شب گذشته در جمع اعضای کمیسیون برنامه و بودجه حاضر شد و از نمایندگان خواست تا اجازه بدهند دولت لایحه بودجه را اصلاح کند و آثار هدفمند شدن یارانه ها را کلا از بودجه حذف کنند و بعد از این که لایحه هدفمند شدن یارانه ها تصویب شد آثار بودجه ای آن را به صورت لایحه متمم بودجه به مجلس تقدیم کند. به گفته عثمانی، این صحبت وزیر اقتصاد به معنای تمکین دولت از نظر اولیه مجلس مبنی بر تصویب جداگانه لایحه هدفمندسازی و لایحه بودجه است. این عضو کمیسیون برنامه و بودجه افزود که دولت حاضر است یارانه ها را هدفمند کند اما حاضر به حذف یارانه ها نیست.

وی در بخش دیگر گفت وگوی خود از مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه سخن گفت که وزیر اقتصاد خواستار تغییر این مصوبه شده است. به گفته عثمانی، براساس مصوبه کمیسیون، دولت مکلف است قیمت حامل های انرژی و سایر کالاهای یارانه ای را به نحوی اصلاح نماید که: الف) بابت بخش برق و واردات بنزین و گازوئیل یارانه ای پرداخت نشود. ب) سقف منابع حاصل از آزادسازی حامل های انرژی از 8500 میلیارد تومان مندرج در بودجه تجاوز نکند. ج) بخش های صنعت، کشاورزی و حمل و نقل عمومی لطمه نبیند. د) افراد آسیب پذیر و دهک های پایین مورد توجه ویژه قرار گیرد. ه) در مورد حامل های انرژی قابل شمارش که کنتور دارند به روش ترجیحی و قیمت های متفاوت عمل شود. و) به جز در موارد بند (ه) از روش تک نرخی استفاده شود. ز) از تاریخ اول اردیبهشت ماه قیمت های جدید اعمال شود. عثمانی گفت: وزیر اقتصاد از اعضای کمیسیون خواست تا عبارت «دولت مکلف است» به عبارت «به دولت اجازه داده می شود» تغییر کند تا با این تغییر چنانچه لایحه تصویب شد دولت مکلف به اجرا شود و اگر هم لایحه هدفمند شدن تصویب نشد، دولت اجباری برای اجرای این مصوبه کمیسیون نداشته باشد.

علاوه بر این، یک عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس هم گفت: از فحوای سخنان مسوولان دولتی و وزیر اقتصاد در کمیسیون های مجلس اینگونه برمی آید که دولت دیگر علاقه ای به پیگیری بحث هدفمند کردن یارانه ها ندارد. عباسعلی نورا در گفت وگو با فارس، اظهار کرد: به نظر می رسد دولت دیگر چندان علاقه مند به پیگیری موضوع هدفمند کردن یارانه ها نیست…

عبارات و واژگان کلیدی:

  • بودجه
  • امور اقتصادی و دارایی
  • تحقیق لایحه بودجه
  • تحقیق در مورد لایحه بودجه
  • دانلود تحقیق لایحه بودجه
  • پروژه لایحه بودجه
  • مقاله لایحه بودجه
  • پایان نامه پیرامون لایحه بودجه
  • تحقیق روانشناسی لایحه بودجه
  • تحقیق روانشناسی

کلیک برای خرید