گزارش کارآموزی در کارخانه آجر یکتا

دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه آجر یکتا، در قالب word و در 46 صفحه، قابل ویرایش، شامل سنگ های ساختگی، خاک رس، فلدسپات، سولفات ها، شفته خاکی، آجر سفالی، خشک کردن خشت، آجر پزی، کوره های آجر پزی، آجر لعابی، سفیدک سولفاتی، …

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 46

حجم فایل: 120 کیلوبایت

قیمت: 5700 تومان

دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه آجر یکتا،

در قالب word و در 46 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

سنگ های ساختگی

خاک رس

فلدسپات

سولفات ها

شفته خاکی

آجر سفالی

خشک کردن خشت

آجر پزی

کوره های آجر پزی

آجر لعابی

سفیدک سولفاتی

سفیدک کلروری

سفیدک نیتراتی

پاک کردن سفیدک دیوار

سنگ های ساختگی: آجر، سرامیک، نسوز و بتن

بخشی از متن گزارش کارآموزی:

آجر، واژه بابلی می باشد و نام نخست خشت نوشته هایی بوده است که بر آنها فرمان، منشور، قانون و جز اینها را می نوشتند. سومری ها و بابلیها، برای ساختن خشت، پس از فرونشستن سیلاب، گل خمیری را از کنار رودخانه ها به دست می آوردند.

پختن آجر باید همزمان با پیدایش آتش، نخست در دشتهایی که سنگ پیدا نمی شده، اختراع شده باشد. نخستین بار از گل پخته دیواره ها و کف اجاقها، به آجر پزی پی بردند. پیشینه آجر پزی در خوزستان و میانرودان (بین النهرین) زودتر از جاهای دیگر ایران زمین است، در هندوستان تا شش هزار سال پیش می رسد.

در ایران در جاهایی که سنگ نبود، پختن و مصرف کردن آجر از زمان باستان معمول شده. در دوران ساسانیان مصرف کردن آجر گسترش یافت. آجرهای ساسانی را نخست به گندگی 7 تا 8*44*44 سانتیمتر می ساختند. کف دالان مسجد اصفهان با آجرهای ساسانی به روش نره فرش شده است. این آجرها از زمان ساسانیان که اینجا آتشکده بوده بجا مانده اند. آجرهای بزرگ قدمگاه نیشابور هم از زمان ساسانیان بجا مانده اند، زیرا آنجا آتشکده آذر برزین مهر بوده است.

ساختمانهای بزرگ و زیبای آجری زیادی در ایران زمین باستان بجا مانده اند، مانند: طاق کسری در میانرودان، پلهای دختر که برای آناهیتا (ناپیلد= بی گناه= معصومه) ایزد آب یا، بابک (با= بک+ بک = بغ= ایزد) ساخته شده اند، گنبد کاووس، مسجدهای بزرگی (بیشتر مسجدهای جامع) که در زمان ساسانیان آتشکده بوده اند و نشانه هنر آجر کاری استادان ایرانی هستند. شاهکار هنر آجرکاری مسجد جامع اصفهان و گنبدکاووس، زیباتر از ساختمانهای آجری دیگر شد.

آجر سنگی است ساختگی و دگرگون که از پختن خشت به دست می آید. خشت خاک نمناک یا گلی است که به آن شکل داده شده باشد، گل مخلوط همگن و ورزدیده خاک و آب است. خاک را با 15 تا 25% وزنش آب، در هم کرده ورز می دهند تا تمام دانه های خاک نمناک شوند، یا به گرد خاک 7تا 8% وزنش نم می زنند. گل با فشار کم و به خاک نمناک با فشار زیاد شکل می دهند. خاک آجر- زمین خرده سنگی در همی است از جسم جامد+ آب+ هوا. آب و هوای درون خاک آجر، جای خالی آن است که نمی شود بر آن بار گذاشت. جسم جامد خاک در هم شده ای است از میاندانه (ماسه 2 م م تا 60 میکرن) + ریزدانه (لای 60 میکرن تا 2 میکرن و خاک رس پولکی شکل نازک تر از 2 میکرن) وخاک آجر دارای سنگ آهک، سولفات فلدسپات، جسم های آهن دار، رستنی ها و جز اینها هم هست.

خاک رس:

ماسه، از پوسیدن سنگهای آذری، فلدسپاتشان خاک رس می شود و کوارتز آنها خرد شده ماسه و لای می گردد. این است که در همه خاکها کم و بیش ماسه و لای هست.

پاک ترین کوارتز، بلورهای درکوهی است که بی رنگ و سوگذران هستند. کوارتز منگنزدار Amethyst است با رنگ بنفش، عقیق، کوارتز غیر بلوری می باشد که به رنگهای سرخ، سیاه (Onyx)، سبز پیدا می شود. سنگ آتشزنه یا چخماق Opal هیدراکسید سبلیسم است…

عبارات و واژگان کلیدی:

  • گزارش کارآموزی در کارخانه آجر یکتا
  • گزارش کارآموزی در کارخانه آجر
  • دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه آجر
  • گزارش کارآموزی در کارخانه آجر رایگان
  • گزارش کارآموزی در کارخانه تولید آجر
  • دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه تولید آجر
  • گزارش کارآموزی آجر

کلیک برای خرید