تحقیق مواضع مغالطه بیرونی

دانلود تحقیق با موضوع مواضع مغالطه بیرونی، در قالب word و در 18 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: الحمداله رب العالمین الذی خلق الانسان و علمه البیان و وضع المیزان و الصلاه و السلام علی من ارسله بالقرآن محمد المصطفی و علی اهل بیته…

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 18

حجم فایل: 347 کیلوبایت

قیمت: 4000 تومان

دانلود تحقیق با موضوع مواضع مغالطه بیرونی،

در قالب word و در 18 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:

الحمداله رب العالمین الذی خلق الانسان و علمه البیان و وضع المیزان و الصلاه و السلام علی من ارسله بالقرآن محمد المصطفی و علی اهل بیته معادن الحکمه و معالم البرهان.

اما بعد، در این مقاله کوشش شده است تا راههایی که شخص دچار اشتباه و انحراف گردیده را در قالبهای کلی آن قرار داده و عرضه کنیم. همانطور که می دانید، راههایی که سبب به اشتباه افتادن می گردد بسیارند که از آنها تعبیر به مغالطه می گردد.

مغالطه به دو بخش و موضع تقسیم می شود: 1 مواضع بیرونی مغالطه 2 مواضع درونی مغالطه

ما در اینجا به بخش اول پرداخته ایم و سعی کرده ایم تا جایی که می توان این کثرت مواضع را از بین برده و آنها را در قالبهای کلی تر و موارد کمتری بیان کنیم.

امیدواریم بتوانیم در این مهم کاری کنیم و سبب حل مسائل و مشکلاتی که برای دوستان این علم علی الخصوص این بحث می گردد باشیم.

تعریف مغالطه:

منظور ما از مغالطه یعنی خطای فکری و اعم از این است که فرد در مقام تفکر خودش به اشتباه افتد یا اینکه کسی وی را به اشتباه اندازد و اعم از اینکه وقوع خطا در مقام تعریف باشد و یا استدلال و اعم از اینکه ذهن در مقام استدلال برهانی دچار لغزش گردد و یا در مقام استدلال جدلی.

اجزای خارجی مغالطه:

همان عوامل درونی مغالطه است و آن شرایط خاص روانی است که متفکر در این شرایط دچار خطایی در اندیشه شده و از وصول به نتیجه درست باز می ماند.

این شرایط یا آفت هایی است که هر دو طریق شناخت (خود شخص متفکر) به آنها مبتلا شده و یا دام هایی است که توسط یک مغالطه کننده برای انحراف رهرو طریق، گسترده می گردد…

عبارات و واژگان کلیدی:

  • مغالطه بیرونی
  • تحقیق مغالطه بیرونی
  • بررسی مغالطه بیرونی
  • مقاله مغالطه بیرونی
  • پروژه مغالطه بیرونی
  • تحقیق در مورد مغالطه بیرونی
  • دانلود تحقیق مغالطه بیرونی
  • پایان نامه پیرامون مغالطه بیرونی

کلیک برای خرید