تحقیق ریاضیات و صنعت

دانلود تحقیق با موضوع ریاضیات و صنعت، در قالب word و در 5 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: ابتدا درباره نقش ریاضی در دنیا چند سطری می نویسیم. ریاضیات نقشی بسیار مهم در دنیا دارد. برای اینکه ما اگر بخواهیم هر کاری را که درست است یا غلط…

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 5

حجم فایل: 31 کیلوبایت

قیمت: 5000 تومان

دانلود تحقیق با موضوع ریاضیات و صنعت،

در قالب word و در 5 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:

ابتدا درباره نقش ریاضی در دنیا چند سطری می نویسیم.

ریاضیات نقشی بسیار مهم در دنیا دارد. برای اینکه ما اگر بخواهیم هر کاری را که انجام دهیم، باید حساب کنیم که آن کار درست است یا غلط. مثال: اگر یک فضانورد هنگامی که می خواهد به فضا برود باید ابتدا قد، وزن، ضربان قلب و تمام این ها را اندازه گیری و سپس با استفاده از معاملات ریاضی حساب کند که آیا او توانایی به فضا رفتن را دارد یا اینکه نه یا میزان سوختی را که سفینه او تا فضا مصرف می کند، با استفاده از معاملات ریاضی محاسبه می کند. خوب حال می خواهیم ببینیم ریاضی چه نقشی در صنعت دارد.

ریاضیات و صنعت قطعات سازی:

به نام و یاد خداوند باری تعالی آغاز می کنیم.

ریاضیات در هر چیزی که در دنیا است، دخالت فراوانی دارد. چرا که هر چیزی را که بخواهیم بسازیم یا اینکه حمل کنیم باید حساب کنیم که ببینیم آیا می شود یا این که نه.

نقش ریاضی در صنعت خودرو سازی این است که اگر بخواهیم یک قطعه از خودرو را بسازیم باید از محاسبات ریاضی استفاده کنیم. برای مثال:

برای ساختار سر سیلندر ماشین، باید چه کار کنیم و چه محاسباتی را انجام دهیم.

برای ساخت یک سر سیلندر ماشین، باید ابتدا فلزاتی را با هم ترکیب کنیم. باید حساب کنیم که آلیاژهای مربوط را به چه نسبتی با هم ترکیب کنیم. که فلزی که به دست می آید و قالب ریزی می شود، آیا مقاومت فشارهایی ناشی از قدرت موتور را دارد.

به مرحله قالب ریزی می رسیم: در این مرحله برای قالب ریزی باید حساب کنیم که چه مقدار از فلز مذابی را که به دست آمده است در قالب بریزیم که قطعه با محاسباتی که ما کرده ایم، درست از کار درآید.

بعد از ساخت قطعه به مرحله تراشکاری می رسیم که قطعه باید تراشکاری برود و در تراشکاری جای لوازم سرسیلندر تراشیده شود.

در تراشکاری، تراشکار سرسیلندر خام را با استفاده از محاسباتی که انجام داده است، رویش نقشه و طرح را کشیده و زیر دستگاه می گذارد. تا جای قطعات که روی سرسیلندر بسته می شود تراشیده شود اندازه محاسبات به کامپیوتر داده می شود و دستگاه تراش مشغول تراش می شود.

تراشکاری تمام شده است و سر سیلندر خودرو آماده آن است که به خودروسازی ارسال شود و آماده استفاده است.

یک سرسیلندر کامل متشکل از:

1) میل سوپاپ

2) استکال تایپیت

3) کاسه نمد

4) شیم سوپاپ

5) سوپاپ

6) گیت و فنر

لازم به ذکر است که هر کدام از این نیاز به مراحل ساخت و آماده شدن هستند و باید برای ساخت آن ها از محاسبات ریاضی استفاده شود تا هر کدام به اندازه های متعادل، استاندارد درآید.

مرحله جمع کردن سر سیلندر با استفاده از لوازمی که نام برده شد:

در این مرحله مکانیک باید با استفاده از اندازه گیری و محاسباتی که انجام می دهد (وسایل اندازه گیری کلیس) سرسیلندر را طوری جمع کند که بتواند کارایی لازم را در موتور اتومبیل داشته باشد. مرحله آخر سرسیلندر، را روی موتور بسته و آماده بازدهی است…

عبارات و واژگان کلیدی:

 • ریاضیات و صنعت
 • ریاضی و صنعت
 • ریاضیات علم و صنعت
 • تحقیق ریاضیات و صنعت
 • تحقیق ریاضی و صنعت
 • تحقیق ریاضیات علم و صنعت
 • مقاله ریاضیات و صنعت
 • مقاله ریاضی و صنعت
 • مقاله ریاضیات علم و صنعت
 • پایان نامه ریاضیات و صنعت
 • تحقیق ریاضیات

کلیک برای خرید