تحقیق ریاضیات و کاربرد آن

دانلود تحقیق با موضوع ریاضیات و کاربرد آن، در قالب word و در 13 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: ریاضیات، علم نظم است و موضوع آن یافتن، توصیف و درک نظمی است که در وضعیت های ظاهراً پیچیده نهفته است و ابزارهای اصولی این علم، …

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 13

حجم فایل: 39 کیلوبایت

قیمت: 6600 تومان

دانلود تحقیق با موضوع ریاضیات و کاربرد آن،

در قالب word و در 13 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:

ریاضیات، علم نظم است و موضوع آن یافتن، توصیف و درک نظمی است که در وضعیت های ظاهراً پیچیده نهفته است و ابزارهای اصولی این علم، مفاهیمی هستند که ما را قادر می سازند تا این نظم را توصیف کنیم».

دکتر دیبایی استاد ریاضی دانشگاه تربیت معلم تهران نیز در معرفی این علم می گوید:

«علم ریاضی، قانونمند کردن تجربیات طبیعی است که در گیاهان و بقیه مخلوقات مشاهده می کنیم. علوم ریاضیات این تجربیات را دسته بندی و قانونمند کرده و همچنین توسعه می دهند.»

دکتر ریاضی استاد ریاضی و رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در معرفی این علم می گوید: «ریاضیات علم مدل دهی به سایر علوم است. یعنی زبان مشترک نظریات علمی سایر علوم، علم ریاضی می باشد و امروزه اگر علمی را نتوان به زبان ریاضی بیان کرد، علم نمی باشد.»

اهداف گرایش های مختلف این رشته عبارتند از:

1- ریاضی کاربردی: هدف از این شاخه تربیت کارشناسی است که با اندوخته کافی از دانش ریاضی، توانایی تحلیل کمی از مسائل صنعتی، اقتصادی و برنامه ریزی را کسب نموده، توان ادامه تحصیل در سطوح بالاتر را داشته باشد.

2- ریاضی محض: هدف از این شاخه ریاضی، تربیت متخصصان جامع در علوم ریاضی است که آمادگی لازم برای ادامه تحصیل در جهت اشتغال به پژوهش و نیز انتقال علم ریاضی در سطوح دانشگاهی را داشته باشند. آشنایی با تجزیه و تحلیل مسائل در قالب ریاضی و مدل سازی ریاضی نیز از اهداف دیگر شاخه ریاضی محض است.

3- ریاضی دبیری: هدف از شاخه دبیری تربیت دبیران و کارشناسان متخصص آموزش ریاضی است که پاسخگوی نیازهای آموزش و پرورش کشور در سطوح پیش دانشگاهی باشند.

ماهیت:

«ریاضیات بر خلاف تصور بعضی از افراد یکسری فرمول و قواعد نیست که همیشه و در همه جا بتوان از آن استفاده کرد بلکه ریاضیات درست فهمیدن صورت مساله و درست فکر کردن برای رسیدن به جواب است و برای به دست آوردن این توانایی، دانشجو باید صبر و پشتکار لازم را داشته باشد تا بتواند حتی به مدت چندین ساعت در مورد یک مساله ریاضی فکر کرده و در نهایت با ابتکار و خلاقیت آن را حل کند»

فارغ التحصیلان این رشته می توانند پس از پایان تحصیلات، در ادارات دولتی برای مسوولیتهایی که به نوعی با تجزیه و تحلیل مسائل سروکار دارند، در بخش خصوصی در اموری همانند طراحی سیستمها در امر بهینه سازی و بهره وری، در بخش صنعت برای اموری همانند مدل سازیهای ریاضی و در آموزش و پرورش و…، مسوولیتهای متفاوتی را به عهده گیرند…

عبارات و واژگان کلیدی:

  • کاربرد ریاضیات
  • کاربرد ریاضیات در زندگی
  • تحقیق کاربرد ریاضیات
  • مقاله کاربرد ریاضیات
  • تحقیق در مورد کاربرد ریاضیات
  • مقاله در مورد کاربرد ریاضیات
  • دانلود تحقیق کاربرد ریاضیات
  • دانلود مقاله کاربرد ریاضیات
  • تحقیق درباره کاربرد ریاضیات
  • مقاله درباره کاربرد ریاضیات

کلیک برای خرید