زندگی نامه قیصر امین پور

دانلود تحقیق در مورد زندگی نامه قیصر امین پور، در قالب word و در 6 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: قیصر امین پور متولد دوم اردیبهشت 1338 دزفول است. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در گتوند و دزفول به پایان برد سپس به تهران آمد و…

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 6

حجم فایل: 8 کیلوبایت

قیمت: 3000 تومان

دانلود تحقیق در مورد زندگی نامه قیصر امین پور،

در قالب word و در 6 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:

قیصر امین پور متولد دوم اردیبهشت 1338 دزفول است. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در گتوند و دزفول به پایان برد سپس به تهران آمد و دکترای خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران در سال 1376اخذ کرد. وی فعالیت هنری خود را از حوزه اندیشه و هنر اسلامی در سال 1358 آغاز کرد.

در سال 1367 سردبیر مجله سروش نوجوان شد و از همین سال تا پایان عمرش در دانشگاه الزهرا و دانشگاه تهران به تدریس اشتغال داشت.

در سال 1382 نیز به عنوان عضو فرهنگستان ادب و زبان فارسی انتخاب شد.

اولین مجموعه شعرش را با عنوان “تنفس صبح” که بخش عمده آن غزل بود و حدود بیست قطعه شعر آزاد؛ از سوی انتشارات حوزه هنری در سال 63 منتشر کرد و در همین سال دومین مجموعه شعرش “در کوچه آفتاب” را در قطع پالتویی توسط انتشارات حوزه هنری وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی به بازار فرستاد.

در سال 1365 منظومه ظهر روز دهم” توسط انتشارات برگ وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بازار می آید که شاعر در این منظومه 28 صفحه ای ظهر عاشورا، غوغای کربلا و تنهایی عشق را به عنوان جوهره سروده بلندش در نظر می گیرد. سال 69 برگزیده دو دفتر تنفس صبح و در کوچه آفتاب با عنوان گزیده دو دفتر شعر از سوی انتشارات سروش از وی منتشر می شود.

“آینه های ناگهان” تحول کیفی و کمی امین پور را بازتاب می دهد؛ در این مرحله امین پور به درک روشن تری از شعر و ادبیات می رسد. اشعار این دفتر نشان از تفکر و اندیشه ای می دهد که در ساختاری نو عرضه می شود. آینه های ناگهان، امین پور را به عنوان شاعری تأثیرگذار در طیف هنرمندان پیشرو انقلاب تثبیت می کند و از آن سو نیز موجودیت شاعری از نسل جدید به رسمیت شناخته می شود.

در اواسط دهه هفتاد دومین دفتر از اشعار امین پور با عنوان “آینه های ناگهان 2 منتشر می شود که حاوی اشعاری است که بعدها در کتاب های درسی به عنوان نمونه هایی از شعرهای موفق نسل انقلاب می آید.

در همین دوران است که برخی از اشعار وی همراه با موسیقی تبدیل به ترانه هایی می شود که زمزمه لب های پیر و جوان می گردد. پس از تثبیت و اشتهار، ناشران معتبر بخش خصوصی علاقه خود را به چاپ اشعار امین پور نشان می دهند و در اولین گام، انتشارات مروارید گزینه اشعار او را در کنار گزینه اشعار شاملو، فروغ، نیما و… به دست چاپ می سپارد که در سال 78 به بازار می آید. “گل ها همه آفتابگردانند” جدیدترین کتاب امین پور نیز در سال 81 از سوی انتشارات مروارید منتشر شد که به چاپ های متعدد رسید و با استقبال خوبی روبه رو شد.

عبارات و واژگان کلیدی:

 • قیصر امین پور
 • قیصر امین پور شعر
 • قیصر امین پور اشعار
 • قیصر امین پور گاهی گمان نمی کنی
 • تحقیق قیصر امین پور
 • مقاله قیصر امین پور
 • زندگی نامه قیصر امین پور
 • زندگینامه قیصر امین پور
 • پایان نامه قیصر امین پور
 • تحقیق در مورد قیصر امین پور
 • پژوهش قیصر امین پور

کلیک برای خرید