طرح اکتشاف ماده معدنی طبقه 2 سیلیس

دانلود طرح اکتشاف ماده معدنی طبقه 2 سیلیس، در قالب word و در 15 صفحه، قابل ویرایش، شامل مقدمه، معرفی ماده معدنی، موقعیت جغرافیایی و راه های دسترسی، وضعیت توپوگرافی، زمین شناسی عمومی منطقه، زمین شناسی محدوده مورد اکتشاف، زمین شناسی…

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 15

حجم فایل: 84 کیلوبایت

قیمت: 4600 تومان

دانلود طرح اکتشاف ماده معدنی طبقه 2 سیلیس،

در قالب word و در 15 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه

معرفی ماده معدنی

موقعیت جغرافیایی و راه های دسترسی

وضعیت توپوگرافی

زمین شناسی عمومی منطقه

زمین شناسی محدوده مورد اکتشاف

زمین شناسی ساختمانی

عملیات پیشنهادی

هزینه های پیشنهادی

جدول زمانبندی عملیات اکتشافی

توجیه اقتصادی

بخشی از متن تحقیق:

گروه سیلیس:

گروه سیلیس شامل چندین گونه مینرالی می گردد که همگی از سیلیس Sio2 تشکیل شده اند و بطور طبیعی بصورت کریستالهای ایزومورف، آگرگات های میکروکریستالین و یا کریپتوکریستالین و بالاخره سیلیس آمورف یافت می شود.

هریک از سه گونه مینرالی، کوارتز، تریدیمیت کریستوبالیت، بامدیفیکایسون های حرارت بالا و پایین تظاهر می نمایند که بصورت β (نوع علیا) و α (نوع سفلی) معرفی می گردند. این شش مینرال در شرایط فیزیکی مختلف تشکیل یک سری پایدار می دهند.

در تمامی این مینرال ها تترائدرهای Sio4 از تمام گوشه ها بهم پیوند دارند.

آرایش اتم ها تا اندازه ای پیچیده است و نمی توان با تصویر ساده آنرا نشان داد مطلب مهم این است که در تترائدرها، فنری شکل بهم پیوند دارند و آرایش آنها به نحوی است که فرم علیا از تقارن بیشتری برخوردار است تا فرم سفلی بنابراین کوارتز α در کلاس هلو آکیسال (تراپتزوئدر) تبلور می یابد.

کوارتز α بصورت کریستال های کامل معمولاً تیپیک رگه ها و حفره های مینرالی است در حالی که در سنگهای آذرین حاصل تبدیل از نوع β است.

ماکل شدگی در کوارتز بر مبنای قوانین مختلف از مسائل کاملاً عادی است ولی تنها بوسیله صفحات خارجی می توان آنرا تشخیص داد.

کوارتز β

فرم تیپیک هگزاگونال بی پرامیدال را گاهی با منشور هگزاگونال که بطور ناقص توسعه یافته از خود نشان می دهد. این فرمها در حقیقت مختص کلاس هلوسیمتریک از سیستم هگزاگونال هستند ولی ساختمان داخلی مینرال نشان داده که به کلاس تراپتزوئدر این سیستم تعلق دارد. تغییر فرم کوارتز β به کوارتز α بوسیله تغییر کوچکی در ساختمان اتمی آن صورت می گیرد.

یکی دیگر از فرمهای Sio2 تریدیمیت است که در حرارت بالا از 870 درجه سانتی گراد پایدار می باشد این کریستال در بهترین وضعیت، بصورت صفحات ظاهراً ارتورومبیک ولی با شکل تقریباً کامل هگزاگونال نمایان می گردد، اما بطور معمول بالاخص در ریولیت ها بصورت دستجات ماکل کریستالی یافت می شود.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • طرح اکتشافی ماده معدنی
  • طرح اکتشافی سیلیس
  • طرح اکتشاف ماده معدنی
  • طرح اکتشاف سیلیس
  • دانلود طرح اکتشافی ماده معدنی
  • دانلود طرح اکتشافی سیلیس
  • دانلود طرح اکتشاف ماده معدنی
  • دانلود طرح اکتشاف سیلیس
  • گزارش طرح اکتشاف
  • دانلود گزارش طرح اکتشاف

کلیک برای خرید