تحقیق فلسفه طبیعت در غرب

دانلود تحقیق در مورد فلسفه طبیعت در غرب، در قالب word و در 60 صفحه، قابل ویرایش، شامل مقدمه، فلسفه طبیعت پیش از سقراط، فلسفه طبیعت بعد از سقراط، فلسفه قرون وسطایی (قبل از رنسانس)، فلسفه طبیعت در دوره رنسانس، فلسفه طبیعت بعد از…

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 60

حجم فایل: 112 کیلوبایت

قیمت: 5500 تومان

دانلود تحقیق در مورد فلسفه طبیعت در غرب،

در قالب word و در 60 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه

فلسفه طبیعت پیش از سقراط

فلسفه طبیعت بعد از سقراط

فلسفه قرون وسطایی (قبل از رنسانس)

فلسفه طبیعت در دوره رنسانس

فلسفه طبیعت بعد از رنسانس

فلسفه طبیعت در دوره باروک

عصر روشنگری

فلسفه طبیعت در دروه رمانتیسم

طبیعت گرایی

منابع

بخشی از متن تحقیق:

فلسفه طبیعت پیش از سقراط:

نخستین فیلسوفان به دنبال تغییرات ظاهری بوده اند. آنها سعی داشته تا به قوانین ای جاودانه در طبیعت دست یابند. و آنچه را که در طبیعت رخ می داد از طریق طبیعت توضیح دهند. این روش و تفکر که مربوط به پیش از سقراط می باشد. بر می گردد به سه فیلسوف از شهر میلتوس، طالس1 این فیلسوف یونانی آب را ماده اولیه همه چیز می دانست. زمانی که طالس در مصر به سر می برد. دقیقاً به حاصلخیزی مزارع بعد از طغیان و فرونشستن آب رودخانه نیل توجه داشته و دیده است که چگونه پس از هر بارندگی قورباغه ها و کوهها پیدا می شده اند. علاوه بر این شاید طالس درباره تبدیل آب به یخ و بخار و تبدیل دوباره آنها به آب نیز فکر کرده باشد. سرانجام طالس به این نتیجه رسید که همه چیز پر از خدایان است و به این ترتیب طالس تصور می کرد که جهان همه از نیروهای محرک نامریی است. مسلماً منظور او از خدایان نیز همین نیروهای محرک بوده است و به خدایان سروده های هومر ارتباطی ندارد.

فیلسوف دیگر یونانی که آناکسیماندروس2 نام دارد. اعتقاد داشته است. که جهان ما تنها یکی از جهان های بیشمار است. و این جهان های بیشمار از ماده ای جاودان پدید آمده است، به آن باز می گردند. منظور از ماده جاودان را نمی توان درک کرد ولی مسلماً وی بر خلاف طالس به ماده ای مشخص اشاره ندارد. شاید منظور او این باشد که آنچه به وجود آمده است باید متفاوت از به وجود آورنده اش باشد و از آنجا که هر چه به وجود بیاید، فانی است. پس باید به وجود آوردنده اش جاودان باشد. تا همه چیز بتواند از آن پدید آید و به آن باز گردد. بدین ترتیب روشن است که این ماده اولیه نمی تواند همین آب معمولی باشد.

سومین فیلسوف مقیم شهر میلتوس، آناکسیمنس1 نام دارد که او هوا را ماده اولیه همه چیز می دانست. آناکسیمنس آب را شکل غلیظ شده هوا می دانست. البته او معتقد بود که اگر آب غلیظ تر شود به خاک مبدل خواهد شد. شاید توجه او در این مورد به خاکی جلب شده بوده است که پس از آب شدن یخها بر روی زمین نمایان می شد. از سوی دیگر او معتقد بود که با رقیق شدن هوا، آتش به وجود آمده است. و به این ترتیب به اعتقاد آناکسیمنس خاک و آب و آتش از هوا بوجود آمده اند.

عبارات و واژگان کلیدی:

 • فلسفه طبیعت در غرب
 • فلسفه طبیعت در غرب مسیحی
 • فلسفه طبیعت گرا
 • فلسفه طبیعت و تجربه
 • فلسفه طبیعت هگل
 • تحقیق فلسفه طبیعت در غرب
 • مقاله فلسفه طبیعت در غرب
 • پایان نامه فلسفه طبیعت در غرب
 • تحقیق فلسفه طبیعت
 • مقاله فلسفه طبیعت
 • پایان نامه فلسفه طبیعت

کلیک برای خرید