تحقیق استکبار جهانی و سفسطه دموکراسی

دانلود تحقیق در مورد استکبار جهانی و سفسطه دموکراسی، در قالب word و در 40 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: یکی ازتناقض های دنیای ما این است که همه از دمکراسی ملی خود صحبت می کنند وکسی نیست که ازدمکراسی بین دولتها و ملتها…

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 40

حجم فایل: 114 کیلوبایت

قیمت: 4600 تومان

دانلود تحقیق در مورد استکبار جهانی و سفسطه دموکراسی،

در قالب word و در 40 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:

یکی ازتناقض های دنیای ما این است که همه از دمکراسی ملی خود صحبت می کنند وکسی نیست که ازدمکراسی بین دولتها و ملتها سخن بگوید. اگر هر عضو خانواده ای از دمکراسی نوع خود صحبت کند بدون اینکه دمکراسی در بین آن خانواده وجود داشته باشد سرنوشت چنین خانواده ای چه خواهد بود؟ در جامعۀ بشری نیز اگر به فرض، درهمۀ ملتها دمکراسی مود علاقه خود را پیاده کنند ولی میان خود دمکراسی نداشته باشند، چنان نظام جهانی چیزی جزیک سیستم ستم گرانه و عقب مانده نخواهد بود.

امروز دمکراسی به عنوان مردم سالاری، در خود جوامع غرب رو به انحطاط است و در سطح بین المللی، دمکراسی و برابری در مقابل قانون وجود ندارد. «نظام جهانی و رابطۀ بین اللملی» با همۀ سازمانهای خودکه از پایان جنگ جهانی دوم به وجود آمده، به طور کلی یک سیستم «پدر سالاری» به معنی دیکتاتوری و زورگوئی آن است و نه یک سیستم دمکراسی به معنی مشارکت، آزادی و مردم سالاری.

چطورمی توان درسطح ملی از «دمکراسی» غرب به عنوان مردم سالاری صحبت کرد، وقتی که رابطۀ بین دولتها براساس نابرابری پایه گذاری شده است ونفاق، تفرقه، آشوب و تهمت و شخصیت کشی تحت لوای دمکراسی دردستورروزمسکبران قراردارد. قرآن کریم می فرماید: استکبار از صفات شیطان (سورۀ بقره، آیۀ 34)، از صفات کفار (سورۀ جاثیه، آیه 31) و از صفات قوم گرائی و وسعت طلبی یهود (سورۀ بقره، آیۀ 87) است و دانشجویان علوم سیاسی و اجتماعی امروز، وجود این صفات را به خوبی می توانند در آثار متفکران سیاسی غرب مانند ماکیاولی و هابس ملاحظه کنند و خصایص مربوط به آنها را در ادبیات معاصر مربوط به صهیونیسم مشاهده کنند. خاطرات بازیگران سیاسی دورۀ ما، مانند هنری کیسینجر درسطح خارجی و دلالان سیاسی طاغوت درسطح داخلی، می توانند اسنادی در تعریف و تبیین این ذات استکبار باشد. به طورکلی، ادبیات مربوط به استکباردر حال فزونی است و این فرصتی است برای دانشجویان و علاقمندان به درک و فهم روابط معاصربین اللملی.

در چند هفتۀ اخیردرآمریکا، کتابی به قلم پطروس غالی دیپلمات مصری و دبیر کل سابق سازمان ملل درمورد روابط آمریکا با این سازمان بین اللملی منتشر شده است. محتوای این کتاب بیشتر در مورد حمایت اولیۀ آمریکا از انتخاب این دیوان سالار مصری به بزرگترین منصب سازمان ملل در سال 1991 و سپس مخالفت واشنگتن برای انتخاب مجدد او در سال 1996 به این سمت است توضیح اینکه «غالی»، تحصیلات خود را در دانشگاههای مصر و پاریس به اتمام رسانده و سالها درامور سیاسی، اقتصادی و حقوقی آن کشور فعالیت داشته است. «غالی» از طرف واشنگتن و قاهره و بنا به توصیۀ حسنی مبارک رییس جمهور مصر و موافقت جرج بوش رییس جمهور وقت آمریکا، نامزد دبیر کل این سازمان بزرگ بین المللی شد…

عبارات و واژگان کلیدی:

  • استکبار جهانی
  • استکبار جهانی چیست
  • استکبار جهانی وانقلاب اسلامی
  • تحقیق استکبار جهانی
  • پایان نامه استکبار جهانی
  • مقاله استکبار جهانی
  • تحقیق در مورد استکبار جهانی
  • پایان نامه با موضوع استکبار جهانی
  • سفسطه دموکراسی
  • تحقیق سفسطه دموکراسی

کلیک برای خرید