تحقیق خانواده و دشواری های رفتاری کودکان

دانلود تحقیق در مورد خانواده و دشواری های رفتاری کودکان، در قالب word و در 100 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: تربیت چیست: قبلاً ضروری است که بدانیم تربیت چیست و چه ضرورت و اهمیتی دارد؟ دارای چه ابعاد و مسائلی است؟ برای…

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 100

حجم فایل: 111 کیلوبایت

قیمت: 10000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • مقدمه: یکی از واقعیتهای موجود مساله اختلالات رفتاری در بین دانش آموزان است و خانواده نیز به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی موثر بر تکوین شخصیت تلقی می شود و حتی این واقعیت را باید پذیرفت که اختلافات خانوادگی تاثیری بسیار سوء بر سلامت روانی کودکان و نوجوانان دارد بطوریکه نتایج مطالعات نشان می دهد افراد… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 27 حجم فایل: 23 کیلوبایت قیمت: 9000 تومان دانلود تحقیق با موضوع مشکلات دانش آموزان (رفتاری، عاطفی، خانوادگی، اختلالات یا بیماری ها)، در قالب word و در 27 صفحه، قابل…

 • دانلود تحقیق با موضوع ناهنجاری های رفتاری نوجوانان و نحوه برخورد با آن، در قالب word و در 43 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: نقش دستگاه قضایی در کاهش آسیب های اجتماعی: بر اساس بند5 اصل156 قانون اساسی، یکی از وظایف خطیر… فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 43 حجم فایل: 144 کیلوبایت قیمت: 6000 تومان دانلود تحقیق با موضوع ناهنجاری های رفتاری نوجوانان و نحوه برخورد با آن، در قالب word و در 43 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: نقش دستگاه قضایی در کاهش آسیب های…

 • تحقیقی درباره انواع اختلالات رفتاری کودکان و عوامل مؤثر در آن ها (شامل: چکیده، فهرست مطالب، مقدمه، متن اصلی، نتیجه گیری، فهرست منابع) … فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: docx تعداد صفحات: 13 حجم فایل: 62 کیلوبایت قیمت: 8500 تومان فهرست مطالب این مقاله مقدمه اهمیت و ضرورت شناخت اختلالات رفتاری عوامل مؤثر در ایجاد اختلالات رفتاری انواع اختلالات رفتاری کودکان 1.1. 1. اختلال بیش فعالی – کمبود توجه 1.1. 2. اختلال اوتیسم 1.1. 3. اختلال سلوک 1.1. 4. اختلال لجبازی – نافرمانی 1.1. 5. اختلال تیک 1.1. 6. فوبی ها (ترس های…

 • مقدمه دانش آموز و کودکی که دچار مشکل رفتاری است، چه مشخصاتی دارد؟ اساساً مشکل رفتاری چیست و چه گستره ای دارد؟ آیا به محض مشاهده هر مشکل یا اختلالی در دانش آموز، اجازه داریم عنوان مشکل یا اختلال رفتاری بر آن بگذاریم؟ بسیاری از دانش آموزان و کودکان با مشکلات رفتاری خفیفی روبه رو هستند که عدم شناخت… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 28 حجم فایل: 27 کیلوبایت قیمت: 9000 تومان مقدمه دانش آموز و کودکی که دچار مشکل رفتاری است، چه مشخصاتی دارد؟ اساساً مشکل رفتاری چیست و…

 • اهمیت اندازه گیری های برجا و دشواری های مرتبط با تفسیر صحیح نتایج، در قالب پی. دی. اف و در 30 صفحه، شامل مقدمه، تنش ها در مقیاس منطقه ای، اثر توپوگرافی بر تغییرات تنش ها، مشکلات عدم تطبیق روش های اجرایی با رفتار واقعی سنگ، تأثیر نوع سنگ در تغییر تنش ها متغیر بودن خواص سنگ تأثیر نوع سنگ در... … فرمت فایل دانلودی: pdf فرمت فایل اصلی: pdf تعداد صفحات: 30 حجم فایل: 4,350 کیلوبایت قیمت: 15000 تومان دانلود جزوه آموزشی اهمیت اندازه گیری های برجا و دشواری های مرتبط با تفسیر صحیح…

دانلود تحقیق در مورد خانواده و دشواری های رفتاری کودکان،

در قالب word و در 100 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:

تربیت چیست:

قبلاً ضروری است که بدانیم تربیت چیست و چه ضرورت و اهمیتی دارد؟ دارای چه ابعاد و مسائلی است؟ برای تربیت تعریف های متعددی شده است از جمله آنکه گفته اند: تربیت کوشش و تلاش آگاهانه انسان برای ایجاد تغییرات مطلوب است و بدیهی است که معنی مطلوب و طرز برداشت از آن در جوامع مختلف فرق می کند، چه بسا که امری در جامعه ای مطلوب بحساب آید و در جامعه دیگر نامطلوب. برخی را فنی میدانند که در سایه آن نشو و نمای قوای انسانی را در دوره های مختلف زندگی به تناسب سن و رشد یاد میدهند و در این انتقال جنبه های علمی و تجربی مورد استفاده قرار میگیرند.

ما از طریق تربیت سعی داریم به کودک را ه تمتع از زندگی را بیاوزیم، قوای جسمی و روحی او را برای وصول به کمال مطلوب مقدر بپرورانیم. تفکر و احساس و عمل اندیشیده را به نسل جدید منتقل سازیم. تمدن بشری را ارزیابی، متراکم و مترقی کرده و به نسل جدید سرایت دهیم، استعدادها و قوای پنهانی طفل را آشکار کرده و بسوی اهداف مورد نظر جهت دهیم.

ضرورت و اهمیت تربیت:

تربیت ضروری حیات انسان است. آنکس که تربیت نیافته نه تنها خود را تلف خواهد کرد بلکه از لحاظ اجتماعی زیان عظیمی از او متوجه مردم نیز خواهد شد. کودک چون گیاهی است که برای رشد خود احتیاج به امکانات گوناگون دارد، اگر غذا و هوا به او نرسد تباه خواهد شد. زورگویان، استعمارگران، جنایتکاران و جانیان همه زاده تربیت غلطند، بهمانگونه که پاکان، پرهیزکاران و خادمان حقیقی جامعه از تربیت صحیح به چین موقعیتی رسیده اند در تجمع اگر تمدن نباشد تربیت نیست.

تربیت بر این اساس دارای اهمیت و آثار فردی و اجتماعی است در جنبه فردی رشد مادی و معنوی و در جنبه اجتماعی برای ترقی، امنیت و فراغ جمع، اهمیت برای نژاد کنونی اهمیت زندگی و مرگ است. بهتر است آدمی خود را بجای کودک بگذارد و یا حیاتش را در جامعه ای بی بند و بار تصور کند تا از اهمیت آن سردرآورد.

عاملان تربیت:

تربیت در خلاء صورت نمی گیرد، در اجتماع، در محیط خانواده و بیرون و تحت شرایط و تاثیر پدیده هاست. آدمی، خواسته و ناخواسته تحت تاثیر پدر ومادر معلم، دوستان، معاشران، فرهنگ جامعه، سینما، رادیو، تلویزیون، مجلات، مردم اجتماع عوامل سیاسی و اقتصادی، شرایط جوی، تغییرات آب و هوائی و.. است، آنچه مهم بنظر می رسد این است که این عوامل تا حدود امکان باید تحت کنترل درآیند تا حاصل و ثمره تربیت نیکو و ارزنده باشد.

الف- خانواده: بنظر ما خانواده مهمترین عامل تربیت است و تنها به پدر و مادر محدود نمی شود که البته آن ها جای خود دارند، بلکه عمو، عمه و دائی، خاله، برادر و خواهر و همه کسانی که در زیر یک سقف زندگی می کنند و یا بگونه ای با کودک در ارتباط بیشتری هستند بحساب خانواده میآیند.

در امر خانواده مساله سازمان مهم است، اینکه پدر و مادر نسبت بهم و در قبال هم چه وظایفی را برعهده دارند و در برابر کودک چگونه اند، اینکه پدر چه کاری را در خانه برعهده میگیرد و مادر چه کاری را؟ خود مساله ای است کهدر تربیت اثر میگذارد. در امر تربیت نقش فرهنگی و اقتصادی خانواده سرنوشت ساز است باید دید اندیشه والدین یا سطح دانش و آگاهیشان، نوع انضباط قابل قبول برا آنها، وضع درآمد و کیفیت مصرف، در خانواده چگونه است و آنها در برابر هم و در برابر کودک چه موضعی دارند.

باید دیدروابط پدر و مادر باهم چگونه است، وضع اخلاقیشان، کیفیت در درگیری و دعوا نزاعشان، سخنانی که فیمابینشان رد و بدل میشود چگونه است. حدود تنبیه و تشویق، کیفیت بهره مند کردن کودک از مواهب زندگی در آنان خانه به چه صورتی است. والدین چه اعتقاداتی دارند، چه فسادها و آلودگی هائی در خانه وجود دارد. اخلاق و معاشرتشان به چه صورت است.

در امر تربیت در خانواده نقش پدر مهم است و نقش مادر مهمتر، این امر بدان خاطر است که میزان توقف طفل در خانه و در کنار مادر بمراتب بیشتر از پدر است، بعلاوه رابطه انس الفت و علاقه طفل نسبت به مادر بیشتر است کودک با شیره جن مادر تغذیه شده و با طپش او انس گرفته و بخواب رفته است.

علت تاثیر والدین و خانواده در امر تربیت بدان خاطر است که اولا مدت توقف کودک در خانواده بیشتر از بیرون است، ثانیا کودک با پدر و مادر رابطه وراثتی دارد، ثانیا در خانواده قهر و مهر با هم آمیخته است و محبت و انضباط توام و درهمند و درچنین صورتی حاصل تربیت میتواند اعجاز آمیز باشد.

ب -محیط: منظور از محیط در این بحث همه عوامل و شرایطی هستند که طفل را در جنبه مادی یا معنوی درخود شناور کرده اند. این محیط ممکن است انسانی باشد یا غیر انسانی. منظور از محیط انسانی پدر و مادر معلم و مردمند که بگونه ای در کودک اثر میگذارند و اورا تحت شرایط فرهنگ و اندیشه خود قرار میدهند و غرض از محیط انسانی پدیده ها وشیائند که آدمی بگونه ای از انها هم تاثیر میگیرد.

عبارات و واژگان کلیدی:

 • دشواریهای رفتاری کودکان
 • خانواده و دشواریهای رفتاری کودکان
 • تحقیق دشواریهای رفتاری کودکان
 • مقاله دشواریهای رفتاری کودکان
 • پایان نامه دشواریهای رفتاری کودکان
 • دانلود تحقیق دشواریهای رفتاری کودکان
 • تحقیق خانواده و دشواریهای رفتاری کودکان

کلیک برای خرید