تحقیق آشنایی با سبک سوررئالیسم یا وهمگری

دانلود تحقیق با موضوع آشنایی با سبک سوررئالیسم یا وهمگری، در قالب word و در 7 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: یکی از بهترین نمونه های تعامل میان دست آوردهای متفاوت در دانش های بشری و تأثیر یک تئوری علمی بر دیگر عرصه های معرفت، مبحث ضمیر ناخود…

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 7

حجم فایل: 17 کیلوبایت

قیمت: 5000 تومان

دانلود تحقیق با موضوع آشنایی با سبک سوررئالیسم یا وهمگری،

در قالب word و در 7 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:

یکی از بهترین نمونه های تعامل میان دست آوردهای متفاوت در دانش های بشری و تأثیر یک تئوری علمی بر دیگر عرصه های معرفت، مبحث ضمیر ناخودآگاه فروید و تأثیر آن بر روان شناسی جدید، فیلسوفان اگزیستانسیالیست و همچنین هنرمندان سوررئالیست است. فروید معتقد بود انسان همچون کوه یخی می ماند که یک دهم آن روی آب است و نُه دهم آن زیر آب است و بخش معظم شخصیت انسان را برآیندی از آموخته های ناخودآگاه انسان در گذشته او می دانست؛ حتی بر این باور بود که بسیاری از علایق، سلیقه ها، تنفرها، امیال، و حب و بغض های او تحت تأثیر آموخته های ناهوشیارانه پیشین او است، به طوری که انسان بدون آن که دلیل علائق و سلیقه های خود را بداند، برخوردار از ویژگی هایی است که ناخواسته تحت تأثیر محیط، دوستان، والدین، رخدادها، محدودیت ها، ناکامی ها و شرایط اجتماعی در وجودش تحقق یافته است.

نظریه ضمیر ناخودآگاه را باید از انگشت شمار نظریه هایی دانست که در قرن بیستم توانست بر علوم متفاوت تأثیر ژرف گذارد و مورد بهره برداری قرار گیرد. از جمله سبک های هنری که تحت تأثیر این تئوری قرار گرفت، سوررئالیسم بود. سوررئالیست ها تحت تأثیر اندیشه های فروید و هانری برگسون، معتقد به جستجو در جهان رویا و ضمیر پنهان و معتقد به کشف و شهودی در لایه های پنهان درون بودند. هنرمندان سوررئالیست همچون آندره برتون، پیش از گرایش به این سبک تحت تأثیر سبک دادائیسم بودند و سپس به سمت این سبک گرایش پیدا نمودند. نخستین بار واژه «سوررئالیسم» توسط آپولینر شاعر فرانسوی در سال 1917 به کار برده شد. وی این واژه را در تفسیر یکی از نمایشنامه های خود به کار برد. پس از این از سال 1920 این سبک به تدریج هنرهای تجسمی را فرا گرفت و بسیاری از هنرمندان دادائیست به این سبک پیوستند. در سال 1925 نخستین نمایشگاه از آثار سوررئالیست ها تشکیل شد که افرادی همچون کله (Klee)، ماکس ارنست (Max Ernest)، جورجو دا کیریکو (Chirico)، خوان میرو (J. Miro)، ماسون (Masson)، پیکاسو و پاره ای از نقاشان معروف در آن شرکت جستند و بعد از سال 1926 نیز به تدریج بعضی از شخصیت های برجسته نقاشی همچون ماگریت (Magritte)، سالوادر دالی (Salvador Dali)، جاکومتی (Giacometti)، تانگی (Tanguy) و شاگال (Chagall) به این سبک پیوستند.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • سبک سوررئالیسم
  • تحقیق سبک سوررئالیسم
  • بررسی سبک سوررئالیسم
  • مقاله سبک سوررئالیسم
  • پروژه سبک سوررئالیسم
  • تحقیق در مورد سبک سوررئالیسم
  • دانلود تحقیق سبک سوررئالیسم
  • پایان نامه سبک سوررئالیسم
  • سوررئالیسم در نقاشی
  • سوررئالیسم در تئاتر

کلیک برای خرید