مقاله هنر و انواع آن

دانلود مقاله با موضوع هنر و انواع آن، در قالب word و در 20 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن مقاله: توضیحات: تعاریف: 2-1- تعریف هنر و هنرمند: بنا به تعریف دکتر مهدی حجت، هنر ظرفی است که مظروف آن آدمی است. هنر، طراحی همه چیزهایی است…

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 20

حجم فایل: 62 کیلوبایت

قیمت: 12000 تومان

دانلود مقاله با موضوع هنر و انواع آن،

در قالب word و در 20 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن مقاله:

توضیحات:

تعاریف:

2-1- تعریف هنر و هنرمند:

بنا به تعریف دکتر مهدی حجت، هنر ظرفی است که مظروف آن آدمی است. هنر، طراحی همه چیزهایی است که انسان با آن سر و کار دارد.

هنرمند کسی است که وحدت نگاه خود را، بر کثرت نگاه ما، منطبق می کند. اجزای پراکنده حس و اندیشه و نسبیت زیبایی شناسانه را به زندگی، در پدیده ای چندبعدی و به گونه ای متحد و متشکل، به ما می نمایاند.

دقیقاً بر این اساس، با اینکه هنرمند با همین زندگی و از همین زندگی می جوشد، آنچه به ما ارائه می دهد، متفاوت از آن چیزی ست که خود دیده و یا رسیده و دریافته ایم.

2-2- تاریخ پیدایش هنر:

اگر با این سؤال برخورد کنیم که هنر در چه زمانی و در کجا پدید آمد و ظهور کرد و در پیشینه هستی آدمی، کندوکاو کنیم، خواهیم دید هنر همزاد انسان است. هیچ زمان و زمینی نمی توان یافت که اثری از هنر در آن نباشد. گویا آدمی با هنر آفریده شده، با هنر زیست کرده و با هنر از این جهان به دیار دیگر شتافته است. این همراهیِ انسان با هنر حکایت از ارتباط جوهری هنر با انسان دارد. اگر هنر امری عارضی برای انسان بود، هرگز چنین تلازمی با آن پیدا نمی کرد. می بایست چیزی در جوهر و گوهر آدمی باشد که هنر از آن سرچشمه گرفته و ظهور کرده باشد. پس برای شناخت دقیق هنر، باید انسان را شناخت و در حقیقت او کاوش کرد.

2-3- اثر هنری:

اثر هنری آفریده هنرمند است و هنرمند، مانند هر خالق دیگری تا جایی خالق و آفریننده است که با اراده و اختیار خود به آفرینش می پردازد. از این رو، اثر هنری آفریده ارادی هنرمند است و آفرینش نمی تواند غیرارادی باشد.

پس در هر کار هنری تا آن جا که هنرمند به اراده خود به آفرینش می پردازد، هنر ظهور می کند و هر قدر از نقش عنصر اراده کاسته و بر عامل تصادف و شانس تکیه شود، آفرینش هنری کاهش و هنر تنزّل و تقلیل پیدا می کند. در ادامه خواهیم گفت: زیبایی نیز رخ برمی تابد. ما هیچ گاه نقش زیبایی که دست تصادف و در برخورد آب و گِل و باد و آتش رقم زند، به عنوان یک اثر هنری نمی توانیم تلقّی کنیم. هنر، آفرینش ارادی هنرمند است.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • مقاله هنر و انواع آن
  • دانلود مقاله هنر و انواع آن
  • مقاله فلسفه هنر
  • تحقیق هنر
  • تحقیق هنر و انواع آن
  • دانلود مقاله هنر
  • دانلود تحقیق هنر
  • مقاله در مورد فلسفه هنر
  • مقاله هنر و هنرمند

کلیک برای خرید