دانلود گزارش در شرکت مهندسی ساتراپ صنعت

عایقهای الکتریکی اصولاً قسمتهای عایق ماشینهای الکتریکی، ترانسفورماتور ها، خطوط هوایی و غیره به صورتی طراحی می شود که بتوانند به طور مداوم تحت ولتاژ معینی کارکرده و ضمناً قدرت تحمل ضربه های ولتاژ را در لحظات کوتاه داشته باشند. …

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 32

حجم فایل: 21 کیلوبایت

قیمت: 4500 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • گزارش کارآموزی در شرکت مهندسی بانی ساز… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 62 حجم فایل: 201 کیلوبایت قیمت: 7000 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است: فهرست مطالب مقدمه4 فصل اول: آشنایی کلی با مکان کارآموزی محل کاراموزی6 فصل دوم: آشنایی با بخشهای مرتبط با کارآموزی بخشهای مرتبط9 فصل سوم: آزمون آموخته ها و نتایج مشکلات بررسی شده12 اسمبل کردن و ملزومات آن15 نرم افزار سیستم شما برروی Mother Board16 POST16 Error ها17 CMOS RAM18 Motherboard ATX22 فرایند…

 • شرکت فنی و مهندسی آرمان الکتریک در سال 1379 رسماً به ثبت رسید و فعالیتهای خود را آغاز نمود بیشتر کارهای این شرکت پیمانکاری برق بود که اکثر کارهای الکترونیکی از قثبیل نصب تابلوهای الکترونیکی و بردهای سیستمهای هوشمند در شرکت مس سرچشمه رفسنجان را این شرکت انجامداده است… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 65 حجم فایل: 41 کیلوبایت قیمت: 6500 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است: فهرست مطالب عنوان صفحه مقدمه 1 صفحه کلید 6 حافظه…

 • دانلود مقاله با موضوع بررسی دلایل عدم تمایل پیمانکاران صنعت ساختمان در استفاده از روش مهندسی ارزش، در قالب pdf و در 11 صفحه، شامل چکیده، مقدمه، تاریخچه مهندسی ارزش (تاریخچه مهندسی ارزش در جهان، تاریخچه مهندسی ارزش در ایران)، مراجع... … فرمت فایل دانلودی: pdf فرمت فایل اصلی: pdf تعداد صفحات: 11 حجم فایل: 679 کیلوبایت قیمت: 13000 تومان دانلود مقاله با موضوع بررسی دلایل عدم تمایل پیمانکاران صنعت ساختمان در استفاده از روش مهندسی ارزش، در قالب pdf و در 11 صفحه، شامل: چکیده مقدمه تاریخچه مهندسی ارزش (تاریخچه مهندسی ارزش در جهان،…

 • شرکت سهامی کشت و صنعت و دامپروری مغان شرکت کشت و صنعت فعالیت خود را در مقیاس 48400 هکتار از اراضی دشت مغان با عنوان کردن بهره گیری صحیح و مدار از اراضی قابل شرب دشت و نیز گسترش کشاورزی مکانیزه و همپا نمودن آن با صنایع وابسته از نیمه دوم سال 1351 آغاز نمود. … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 22 حجم فایل: 14 کیلوبایت قیمت: 4000 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است: شرکت سهامی کشت…

 • تقسیمات کسری از تقسیم یک اینچ به قسمتهای 2/1، 4/1، 8/1، 16/1، 32/1، 64/1 حاصل می شد این تقسیمات برای اندازه گیری کارهای دقیق که در کارگاه ماشینهای ابزار صورت می گیرد کافی نخواهد بود. بهمین منظور برایایجاد دقت بیشتر در کارها و اندازه گیری قطعات نیاز بیشتری به اندازه های دقیقتر یعنی اندازه های کوچک… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 48 حجم فایل: 30 کیلوبایت قیمت: 5900 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است: فهرست مطالب عنوان…

در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:

فهرست مطالب

عنوان صفحه

عایقهای الکتریکی 1

اضافه گرمایش مجاز درهادیهای تجهیزات الکتریکی 5

ژنراتورهای سنکرون 9

راه اندازی مجدد موتورها پس از برگشت ولتاژ 13

شرایط غیرنرمال درکار موتورهای ونحوه رفع عیب در آنها 19

بهره برداری و نگهداری از ترانس ها و اتو ترانس ها 22

خنک کردن ترانسفورماتورها و نگهداری از سیستم های خنک کننده 25

عایقهای الکتریکی

اصولاً قسمتهای عایق ماشینهای الکتریکی، ترانسفورماتور ها، خطوط هوایی و غیره به صورتی طراحی می شود که بتوانند به طور مداوم تحت ولتاژ معینی کارکرده و ضمناً قدرت تحمل ضربه های ولتاژ را در لحظات کوتاه داشته باشند.

هر نوع تغییرات ناگهانی و شدید در شرایط کاری شبکه، موجب ظهور جهشها یا پالسهای ولتاژ می شود. برای مثالمی توان اضافه ولتاژ های ناشی از قطع و یا وصل بارهای زیاد به طور یکجا، جریانهای اتصال کوتاه، تغییر ناگهانی مدار و غیره رانام برد.

رعد و برق نیز هنگامی که روی خطوط شبکه تخلیه شود، باعث ایجاد پالسهای فشار قوی با دامنه زیاد و زمان کم می شود.

لذا عایق های موجوددر ماشینهای الکتریکی و تجهیزات فشار قوی باید از نظر استقامت در مقابل این نوع پالسها نیز طبقه بندی شده و مشخص شوند. عایقهای الکتریکی با گذشت زمان نیز در اثر آلودگی و جذب رطوبت فاسد شده و خاصیت خود را از دست می دهند.

در مهندسی برق سطوح مختلفی از مقاومت عایقی تعریف شده است که هر کدام بایستی در مقابل ولتاژ معینی استقامت نمایند. (ولتاژ دائمی و ولتاژ لحظه ای هر کدام به طور جداگانه مشخص می شوند) و البته طبیعی است که ازدیاد ولتاژ بیشتر از حد مجاز روی عایق باعث شکست آن می شود. در عمل دو نوع شکست برای عایق ها می توان باز شناخت، حرارتی و الکتریکی.

زمانی که عایق تحت ولتاژ قرار دارد، حرارت ناشی از تلفات دی الکتریکی می توان باعث شکست حرارتی شود. باید توجه نمود که افزایش درجه حرارت باعث کاهش مقاومت اهمی عایق و نتیجتاً افزایش تصاعدی درجه حرارت آن خواهد شد.

خلاصه اینکه عدم توازن بین حرارت ایجاد شده در عایق با انچه که به محیط اطراف دفع می نماید، موجب افزایش درجه حرارت آن شده و این پروسه تا زمانیکه عایق کاملاً شکسته شده و به یک هادی الکتریسته در آید، ادامه می باید.

شکست الکتریکی در عایق ها به دلیل تجزیه ذرات ان در اثر اعمال میدان الکتریکی نیز صورت می گیرد.

با توجه به آنچه گذشت، عایقهای الکتریکی عموماً در معرض عواملی قرار دارند که باعث می شود در ولتاژ نامی نیز حالت نرمال خود را از دست بدهند. لذا در انتخاب عایقها، عایق با کلاس بالاتر انتخاب می شود. اندازه گیریهای مختلفی که جهت شناسایی نواقص موجود در عایق ها انجام می گیرند عبارتند از:

اندازه گیری مقاومت D. C عایق یا جریان نشتی ان، تلفات دی الکتریک، ظرفیت خازنی عایق، توزیع ولتاژ در عایق، دشارژهای جزئی در عایق و میزان پارازیتهای حاصل از آن و تست استقامت الکتریکی عایق.

تعیین میزان و تلفات یک عایق ومقایسه آن با مقادیر اولیه، معیار خوبی برای ارزیابی وضعیت آن می باشد. اصولاً افزایش تلفات در عایق های جامد ناشی از جذب رطوبت و در روغن ها به دلیل افزایش در صد آب یا آلودگیهای دیگر درآن می باشد.

باید دانست که مقدار تلفاتی که در مورد یک ترانس اندازه گیری می شود، جمع تلفات روغن و ایزولاسیونجامد سیم پیچ بوده و هرگاه تلفات عایق یک ترانس از مقدار مجاز تجاوز نماید، ابتدا باید روغن را به طور جداگانه مورد آزمایش قرار داد تا بتوان وضعیت ایزولاسیون سیم پیچی را ارزیابی نمود.

با توجه به انکه با تعیین مقدار تلفات به طور مطلق و بدون در نظر گرفتن ابعاد فیزیکی و جنس عایق نمی توان قضاوت صحیحی در مورد ان به عمل آورد، بهترین پارامتری که می تواند وضعیت ایزولاسیون را مشخص نماید نسبت مولفه اکتیو به راکتیو جریان نشتی عایق می باشد. با اندازه گیری ظرفیت تلفات عایق می توان وضعیت ان را از نظر استقامت حرارتی، میزان رطوبت جذب شده و عمر عایق ارزیابی نمود.

تجربه نشان داده است که در موارد زیر خطر اتصال کوتاه در ایزولاسیون تجهیزات الکتریکی که مستقیماً به فساد عایق مربوط باشد، وجود ندارد:

الف: وقتیکه ایزولاسیون دارای ضریب تلفات عایق ثابتی است و با مروز زمان افزایش نمی یابد.

ب: وقتیکه ضریب تلفات عایق روغن بوشینگ دژنکتورهای روغنی که مستقیماً روی کلید اندازه گیری شده است، بدون توجه به اندازه گیری قبلی در حد استاندارد باشد.

با اندازه گیری ظرفیت خازنی ایزولاسیون تجهیزات الکتریکی در دوفرکانس و یا دو درجه حرارت مختلف می توان اطلاعاتی مشابه با نتیجه تست تلفات دی الکتریک از وضعیت عایق بدست آورد.

وجه تمایز تست ظرفیت خازنی در دو فرکانس مختلف با دستگاههایی که جهت همین کار ساخته شده اند در این است که در هر درجه حرارتی قابل انجام بوده و احتیاجی به گرم کردن ترانس و یا تجهیزات دیگر نیست و به همین جهت پرسنل را از حمل و نقل دستگاهها و ادوات نسبتاً سنگین که برای گرمایش بکار می روند بی نیاز می سازد.

در این روش اساس کار بر این اصل مبتنی است که ظرفیت خازن با تغییر فرکانس تغییر می نماید. تجربه نشان داده است که در مورد ایزولاسیون سیم پیچ هایی که آب زیادی به خود جذب نموده اند نسبت بین ظرفیت خازنی در فرکانسهای 2 و 50 هرتز حدود دو بوده و در مورد ایزولاسیون خشک این نسبت حدود یک خواهد بود.

این فایل شامل: صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد که با فرمت

(word) در اختیار شما قرار می گیرد.

(فایل قابل ویرایش است)

تعداد صفحات: 32

عبارات و واژگان کلیدی:

 • کارآموزی در شرکت مهندسی ساتراپ صنعت
 • گزارش کارآموزی در شرکت مهندسی ساتراپ صنعت
 • کارورزی
 • دانلود کارآموزی در شرکت مهندسی ساتراپ صنعت
 • دانلود گزارش کارآموزی در شرکت مهندسی ساتراپ صنعت
 • دانلود گزارش کار در شرکت مهندسی ساتراپ صنعت
 • خرید گزارش کارآموزی در شرکت

کلیک برای خرید