مقاله اهمیت و نقش صنایع غذایی در توسعه اقتصاد ملی کشور

دانلود مقاله با موضوع اهمیت و نقش صنایع غذایی در توسعه اقتصاد ملی کشور، در قالب word و در 15 صفحه، قابل ویرایش. مقدمه مقاله: کشاورزی یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی کشور و تأمین کننده 80 درصد نیازهای غذایی و یک چهارم تولید ناخالص داخلی، …

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 15

حجم فایل: 27 کیلوبایت

قیمت: 7000 تومان

دانلود مقاله با موضوع اهمیت و نقش صنایع غذایی در توسعه اقتصاد ملی کشور،

در قالب word و در 15 صفحه، قابل ویرایش.

مقدمه مقاله:

کشاورزی یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی کشور و تأمین کننده 80 درصد نیازهای غذایی و یک چهارم تولید ناخالص داخلی، یک سوم اشتغال و… است. صنایع کشاورزی با توجه به آثار مستقیم و غیرمستقیمی که در بخش کشاورزی بر جای می گذارد، در شکوفایی کشورها به ویژه اقتصاد کشورهای در حال توسعه نقش به سزایی دارد و شناخت نقاط قوت، فرصت ها و نیز مشکلات و تنگناهای آن می تواند کشور را به چشم اندازهایی روشن تر در بخش کشاورزی و صنایع وابسته به آن رهنما شود.

فرصت ها، مزایا و نقاط قوت صنایع غذایی در کشور ایران، امکانات بالقوه و ظرفیت های وسیع و قابل توسعه ای دارد؛ به طوری که با مساحتی حدود 648/1 میلیون هکتار نزدیک به 25/1 خاک آسیا را تشکیل می دهد. زمین های قابل کشت، جنگل ها و مراتع طبیعی، اقلیم متفاوت و ذخایر ژنتیکی قابل توجه، فلور غنی و برخورداری از نیروی خورشید از جمله امکانات و منابع کشاورزی کشور است که تولید انواع و اقسام محصولات کشاورزی سردسیری، نیمه گرمسیری و گرمسیری را میسر ساخته است. هم چنین صنایع وابسته به کشاورزی به دلایل گوناگون، اهمیت و نقش به سزایی در توسعه فعالیت های کشاورزی و توسعه اقتصاد ملی دارند.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • اهمیت و نقش صنایع غذایی
  • توسعه اقتصاد ملی کشور
  • مقاله صنایع غذایی
  • دانلود مقاله صنایع غذایی
  • مقاله اهمیت و نقش صنایع غذایی در توسعه اقتصاد
  • نقش صنایع غذایی در توسعه اقتصاد کشور
  • مقاله اهمیت صنایع غذایی در اقتصاد

کلیک برای خرید