دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه کاشی

کائون: در صد بیشتر بدنه را تشکیل می دهد و از خاک رس تهیه می شود. رس در بازار قیمت ارزانی دارد. 50 درصد حجم بدنه را کائولن تشکیل می دهد. یک بدنه به علت شیرین کیجی که دارد و گرمایی که می بیند استحکام بیشتری پیدا کرده و نفوذ پذیری آب را کمتر می کند. …

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 35

حجم فایل: 25 کیلوبایت

قیمت: 5000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • دانلود گزارش کارآموزی کاشی چینی ایران… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 72 حجم فایل: 1,430 کیلوبایت قیمت: 7000 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است: گزارش کارآموزی کارخانه کاشی چینی ایران فهرست مطالب تقدیر و سپاس… 3 کارخانه چینی ایران (کاشی ایرانا) 3 1 انتخاب مواد اولیه، تغلیظ و تخلیص آن. 5 2 آماده سازی مواد اولیه (خرد کردن، دانه بندی، مخلوط کردن) 5 3 شکل دادن: 6 4 خشک کردن: 7 5 پخت: 7 الف) زینتر در…

 • در صنایع کاشی سازی و آجرهای نسوز کلاً تولیدات سرامیکی احتیاج به مواد اولیه (مواد معدنی) بوده که زیر بنای ساخت و تهیه این نوع از فرآورده ها می باشد که به جز چند مورد خیلی کم به صورت مصنوعی درکارخانجات مختلف تهیه می شود و بعنوان مواد اولیه به کارخانه های کاشی و سرامیک سازی آورده می شود. … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 43 حجم فایل: 31 کیلوبایت قیمت: 8000 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده…

 • دانلود طرح توجیهی کارخانه کاشی، در قالب word، به همراه فهرست, موضوع و معرفی طرح, جداول, سرمایه گذاری کل, دوره بازگشت سرمایه, فضای مورد نیاز, اشتغال زایی, سهم تسهیلات, استانداردهای مربوطه, بازارهای داخلی و خارجی, عرضه کنندگان... … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 100 حجم فایل: 431 کیلوبایت قیمت: 7000 تومان دانلود طرح توجیهی در مورد کارخانه کاشی به همراه تصویر، در قالب word و در 100 صفحه، قابل ویرایش. توضیحات: این طرح توجیهی در رابطه با کارخانه کاشی می باشد که بر اساس آخرین تغییرات توسط کارشناسان متخصص با…

 • دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه کاشی مریم، در قالب word و در 168 صفحه، قابل ویرایش. مقدمه گزارش کارآموزی: تمدن کهن ایران زمین، سهم بزرگی در تکامل فرهنگ و تمدن بشری داشته است. سفال های به دست آمده از کاوش های باستان شناسی بر قدمت… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 170 حجم فایل: 5,208 کیلوبایت قیمت: 4000 تومان دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه کاشی مریم، در قالب word و در 168 صفحه، قابل ویرایش. مقدمه گزارش کارآموزی: تمدن کهن ایران زمین، سهم بزرگی در تکامل فرهنگ و تمدن بشری داشته…

 • در صنایع کاشی سازی و آجرهای نسوز کلاً تولیدات سرامیکی احتیاج به مواد اولیه (مواد معدنی) بوده که زیر بنای ساخت و تهیه این نوع از فرآورده ها می باشد که به جز چند مورد خیلی کم به صورت مصنوعی درکارخانجات مختلف تهیه می شود و بعنوان مواد اولیه به کارخانه های کاشی و سرامیک سازی آورده می شود. … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 26 حجم فایل: 23 کیلوبایت قیمت: 5000 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده…

در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:

گزارشی کلی از خط تولید کارخانه کاشی کاوه و بیان یکسری اطلاعات در مورد وسایل بکار رفته در کارخانه

کائون: در صد بیشتر بدنه را تشکیل می دهد و از خاک رس تهیه می شود.

رس در بازار قیمت ارزانی دارد.

50 درصد حجم بدنه را کائولن تشکیل می دهد. یک بدنه به علت شیرین کیجی که دارد و گرمایی که می بیند استحکام بیشتری پیدا کرده و نفوذ پذیری آب را کمتر می کند.

سئوال: مواد اولیه را به صورت شستشو شده ای از جاهای دیگر می گیرند یا خیر؟

جواب: کمتر شده که ما این کار را انجام دهیم. و اگر هم مواد شستشو شده را تهیه کنیم در مرحله لعاب مورد استفاده قرار می گیرند. مثلاً یک نوع کائولن داریم که از مرند می آید و شستشو می باشد. اما کائولنی که برای بدنه مورد استفاده قرار می گیرد باید، شستشو شده می باشد و به صورت فراوری نشده از معدن بارگیری می شود. فلدسپار نیز دارای کبالت (2) هست و باید ذوب شود تا ذرات استحکام پیدا کنند در غیر این صورت به هم نمی چسبند.

سیلیس: بوجود آورنده اسکلت اصلی در پیوندهای کاشی می باشد. ساختار بدنه را حفظ می کند. و از شدت متراکم شدنبدنه و ایجاد ترک جلوگیری می کند.

تالک: هم یک نوع فیلر است و هم برای شوکهای حرارتی استفاده می کنند.

بنتونیت: استحکام خام بدنه را زیاد می کند و به علت اینکه پلاستیسیته بالایی دارد.

کاشی وقتی در حالت خام است باید مقاومتی داشته باشد. اگر مقاومتش کم باشد روی نوار نقاله ترک برداشته و می شکند.

تمام موادی که نام برده شد با نسبت مشخص و ابتیمم با هم مخلوط شده وارد بال میل می شود در آنجا آب اضافه می شود. (بال میل یعنی آٍسیاب گلوله ای که دارای گلوله های سیلیسی می باشد).

مواد و آب بوسیله گلوله های سیلیسی که به طور چرخشی عمل می کند، آسیاب می شوند.

بعد از حدود چندین ساعت که در این کارخانه حدود 14-13 ساعت می باشد، باید ماده را رها کرد و آزاد گذاشت. این مواد به صورت یک دوغاب در می آید، دوغاب نیز باید دانسیته و ویسکوزیته و رسوبش کنترل شده و سپس تخلیه شود.

سئوال: آیا این آزمایشات بر روی دوغاب قبلاً در آزمایشگاه انجام شده یا در فرایند تولید انجام می شود؟

جواب: در همان فرایند تولید انجام می شود، به طوری که نمونه برداری می کنیم و بعدوقتی آزمایشات به همان حدی که می خواهیم رسید، آن را از مخازن تخلیه می کنیم. مثلاً اگر یک ماده آزمایشی، سایش و سختی آن بالا باشد امکان این که رسوبش بالا باشد زیاد است.

ممکن است در آبش آلودگی زیاد باشد. ممکن است دوغابی که برگشت داده می شود ویزکوزیته را بالا ببرد. بعد از آنکه به حد آن ابتیممی که ما می خواستیم رسید، اجازه تخلیه داده می شود. در ادامه مواد مورد نظر وارد مخزن می شود و سپس وارد قسمت اسپری درایر می شود.

سئوال: آیا قبل از اسپری درایر مرحله فیلتر پرس یامرحله دیگری پشت سر گذاشته می شود؟

جواب: خوب البته وارد یک الکی مخصوص می شود ولی نیازی به فیلتر پرس نیست، شاید در صنایع بهداشتی و چینی انجام شود.

البته قبل از انکه موارد در مخزن ریخته شوند در ابتدا از الکی گذارنده شده تا مواد درشت آن از جمله ناخالصیها حتی پلاستیک نیز گرفته شود، بعد وارد مخزن و سپس وارد اسپری درایر می شود. اسپری درایر یعنی اسپری و خشک کردن که خودش دارای مخزن، پمپ انتقال، لوله های انتقال می باشد، درایر نیز دارای یک مشعل و پمپ خشک کن می باشد. دوغاب در داخل برج اسپری درایر، اسپری می شود این کار توسط مکنده هایی که درون آن قرار دارند انجام می شود و به بیرون انتقال داده می شود.

گرانولها نیز بوسیله نیروی ثقلی که دارند به پایین که نقطه ورودی نوار نقاله است هدایت می شود و بر روی نوار نقاله قرار می گیرند و توسط آن وارد سیلوهای پرس می شوند.

مواد اولیه درون اسپری درایر از نظر دانه بندی و رطوبت کنترل می شوند.

سئوال: از قسمت اسپری درایر وارد یک سیلو می شود، چرا؟

جواب: مواد مورد نظر در سیلوها می مانند تا به صورت انجین خودشان را بگیرد و بیات شود.

سئوال: 13 تا 14 ساعت ماندن در سیلو بعد از بال میل به صورت تجربی است یا غیره:؟

جواب: بله – در اثر تجربه است. بستگی به دانه بندی و سایش مواد دارد.

سئوال: دوغابی که در سیلو مانده در چه زمانهایی نمونه برداری می شود؟

جواب: قاعدتاً باید هر 4 الی 5 ساعت یکبار نمونه برداری شود ولی در اینجا در اثرتجربه نمونه برداری را در پایان کار انجام می دهند.

هر کارخانه دارای پارامترهای خودش است، اصول کار کاشی کف همین است.

ممکن است بعضی جاها در گرانولها و رطوبت را بگیرند 5 در صد و بعضی جاها بگیرند 6 در صد می باشد. بعد از مرحله سیلو وارد مرحله پرس می شود. پرس نیز دارای سایزهای مختلف است. مسائلی که در مورد پرس باید مورد کنترل قرار بگیرند.

1- فشار پرس 2 – ضخامت کاشی پرس شده 3- ابعاد 4- رطوبت گرانولهایی که در پشت پرس آماده برای پرس شدن هستش نیز است.

نکته: رطوبتی که در اسپر درایر گرفته می شود با رطوبت پشت پرس فرق می کند.

عمل پرس شدن در 3 مرحله صورت می گیرد:

1- مرحله هوا گیری زمانی است که پرس برای باراول ضربه می زند و هوایی که بین گرانولها وجود دارد از بین رفته و پیوندها به یکدیگر نزدیک می شود و عمل پرس شدن را بهتر انجام می دهد.

2- مرحله بعدی رس مرحله تراکم می باشد.

3- مرحله سوم برای جوش خوردن سطحی و فشار می باشد.

بعد از پرس کاشی ها به سمت خشک کن هدایت می شوند. در این مرحله قبل از انکه وارد خشک کن شوند، یک رطوبت اولیه ای گرانولها داشتند که باعث تراکم در کاشی می شود، این رطوبت در خشک ن از کاشی گرفته می شود. در خشک کردن مقاومت چندین برابر می شود با از دست دادن آبی که بین پیوندها وجود دارد، ذرات کاشی به هم نزدیک می شوند.

این فایل شامل: صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد که با فرمت (word) در اختیار شما قرار می گیرد.

(فایل قابل ویرایش است)

تعداد صفحات: 35

عبارات و واژگان کلیدی:

 • کارآموزی کارخانه کاشی کاوه
 • گزارش کارآموزی کارخانه کاشی کاوه
 • کارورزی
 • دانلود کارآموزی کارخانه کاشی کاوه
 • دانلود گزارش کارآموزی
 • دانلود گزارش کار کارخانه کاشی کاوه
 • خرید گزارش کارآموزی کارخانه کاشی کاوه
 • خرید گزارش کارورزی کارخانه کاشی کاوه
 • دانلود پروژه

کلیک برای خرید