تحقیق سیر تحول ستارگان در حوزه علم فیزیک

دانلود تحقیق با موضوع سیر تحول ستارگان در حوزه علم فیزیک، در قالب word و در 225 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: متراکم شدن گرانشی: ستارگان به علت متراکم شدن گرانشی ابرهای رقیق گاز تشکیل می شوند و به حالتی مشابه خورشید…

فرمت فایل دانلودی: DOC

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 225

حجم فایل: 2,875 کیلوبایت

قیمت: 10000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • دانلود تحقی با موضوع بررسی تاثیراتوماسیون اداری بر بهبود تصمیم گیری مدیران استانداری و حوزه ستادی، در قالب پی. دی. اف و در 106 صفحه، شامل کلیات تحقیق، ادبیات، مبانی نظری و پیشینه تحقیق، روش اجرایی تحقیق، تجزیه و تحلیل آمار داده های تحقیق، نتیجه گیری، … فرمت فایل دانلودی: pdf فرمت فایل اصلی: pdf تعداد صفحات: 106 حجم فایل: 1,567 کیلوبایت قیمت: 14000 تومان دانلود تحقیق با موضوع بررسی تاثیر اتوماسیون اداری بر بهبود تصمیم گیری مدیران استانداری و حوزه ستادی، در قالب pdf و در 106 صفحه، شامل: کلیات تحقیق ادبیات، مبانی نظری…

 • پاورپوینت با موضوع سیر تحول اندیشه های مدیریت، در 30 اسلاید… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: pptx تعداد صفحات: 30 حجم فایل: 113 کیلوبایت قیمت: 7000 تومان پاورپوینت با موضوع سیر تحول اندیشه های مدیریت در 30 اسلاید عبارات و واژگان کلیدی: پاورپوینت موضوع سیر تحول اندیشه مدیریت اسلاید کلیک برای خرید 4.1 977

 • دانلود تحقیق در مورد سیر تحول خط در ایران، در قالب word و در 12 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: در روایت است که پیامبر (ص) فرمودند: «نخستین خط خدا قلم بود و بفرمود تا همه بودنیها را به رستاخیز بنویسند.» بدین ترتیب، نوشتن دارای منشا… فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 12 حجم فایل: 59 کیلوبایت قیمت: 7500 تومان دانلود تحقیق در مورد سیر تحول خط در ایران، در قالب word و در 12 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: در روایت است که پیامبر (ص) فرمودند:…

 • دانلود تحقیق با موضوع سیر تحول و تطور نقوش محرابی، در قالب word و در 70 صفحه، قابل ویرایش، شامل فصل اول: کلیات، مقدمه و بیان مساله، پیشینه تاریخی تحقیق، فصل دوم: مواد و روش های تحقیق، نوع و روش تحقیق، فرضیه تحقیق، اهداف تحقیق… فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 44 حجم فایل: 606 کیلوبایت قیمت: 9000 تومان دانلود تحقیق با موضوع سیر تحول و تطور نقوش محرابی، در قالب word و در 70 صفحه، قابل ویرایش، شامل: فصل اول: کلیات مقدمه و بیان مساله پیشینه تاریخی تحقیق فصل دوم:…

 • به طور کلی ستارگان دارای مراحل مختلف جنینی، کودکی و جوانی و پیری هستند. پس از اکتشاف برابری جرم و انرژی توسط انیشتن دانشمندان تشخیص دادند، که کلیه ستارگان باید تغییر و تحول یابند. هر ستاره هنگامی که نور، انرژی پخش می کند، مقداری از ماده خویش را مصرف می کند. … فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 43 حجم فایل: 120 کیلوبایت قیمت: 9000 تومان فهرست مطالب: مقدمه بیان مسئله اهداف پژوهش اهمیت پژوهش سؤال پژوهش تولد ستاره انواع مختلف ستارگان ستارگان دیگر دمای ستارگان ستارگان اصلی ستارگان متغیر دوتاییهای…

دانلود تحقیق با موضوع سیر تحول ستارگان در حوزه علم فیزیک،

در قالب word و در 225 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:

متراکم شدن گرانشی:

ستارگان به علت متراکم شدن گرانشی ابرهای رقیق گاز تشکیل می شوند و به حالتی مشابه خورشید می رسند. منشاء این نظریه نیوتن تعلق دارد و نقطه آغاز نظریه های جدید کیهانزایی ستارگان است. آن طور که نیوتن آن را مجسم کرد، قطعه قطعه شدن محیط یکنواخت و نیز تشکیل ستارگان فقط به علت نیروهای گرانشی صورت می گیرد به شرط آن که سایر نیروها- اگر نیرویی وجود داشته باشد- مانع از انجام آن نشوند.

مطلب جالب توجه این است که نیوتن، دو مورد را با هم مقایسه کرد: دو فضای (یا بهتر بگوییم دو حجم) کراندار و بی کران پر از ماده. در مورد نخست، ماده می بایست در یک مجموعه جمع شود، در حالی که در مورد بعد می بایست به نواحی متراکم جداگانه ای قطعه قطعه شود. چنانجه حجم مورد نظر بی کران و ماده در آن به طور یکنواخت توزیع شود، همه نقاط آن دارای خصوصیات مساویند و بنابراین نقطه خاصی وجود ندارد که «همه ماده درون کیهان» مانند مرکز کیهان به آن نقطه گرانش داشته باشند. چنین مرکز منحصر به فردی وجود ندارد و توزیع یکنواخت ماده ناپایدار است و نمی تواند در حالت سکون بماند. در نتیجه، می بایست بینهایت مرکز وجود داشته باشند که جرم های مجزای ماده در اطراف آنها گردآیند.

قطعه قطعه شدگی متوالی:

ابر کهکشان نطفه به تراکم هایی با جرم معادل جرم ستارگان تجزیه نشد؛ بلکه به احتمال زیاد ابتدا تراکم های حجیم تر تشکیل و آنها نیز به نوبه خود به قطعات کوچکتر تجزیه شدند تا این که تراکم های مذکور، جرم ستارگان را تشکیل دادند. این قطعه قطعه شدن پی در پی در صورتی احتمال دارد که طول جینز به تدریج در فرایند انقباظ عمومی کل ابر و هر نقطه ای که از آن جدا می شود تقلیل یابد.

طول جینز در خلال انقباض کاهش می یابد. و ضروری است به هنگام منقبض شدن ابر، سریعتر از مجموع اندازه کل ابر تقلیل یابد. به همین دلیل است که قطعاتی با اندازه و جرم مرتباً کوچکتر می توانند پدید آیند. این عملکرد طول جینز توسط ماهیت خاص تغییر فشار و چگالی در ابر در حال انقباض کنترل می شود. قطعاتی که نتیجه تجزیه ابر کهکشان نطفه است، فوتون هایی را در محیط ساطع می کنند و بنابراین مقداری از انرژی آنها تلف می شود. لیکن، آنها سرد نمی شوند زیرا انرژی حرارتی هر قطعه به طور دائم در خلال انقباض به بهای کاهش انرژی گرانشی تأمین می شود. نتیجه این می شود که انقباض در دمایی تقریباً ثابت نزدیک به ده هزار درجه کلوین رخ می دهد.

این دما با مرز بین حالات یونیره و غیره یونیزه هیدورژن که عنصر اصلی گاز کهکشان نطفه است متناظر است. در دماهای بالاتر، الکترون ها و هسته ها توسط حرکت های هرج و مرج گونه حرارتی از یکدیگر جدا می شوند؛ در حالی که در دماهای پایین تر، الکترون ها و یونها به یکدیگر ملحق می شوند و اتم هایی را تشکیل می دهند که به طور یکپارچه در حرکت حرارتی دخالت دارند. یک گاز یونیزه به علت واکنش الکتریکی بین الکترون ها و یونهای متحرک فوتون هایی نسبتاً شدید ساطع می کند. به علاوه، که دما نزدیک به ده هزار درجه کلوین است. یعنی هنگامی که اتم های خنثی در محیط پدید می آیند انرژی حرارتی ذرات آن قدر زیاد است که اتم های برخورد کننده را تحریک کند و مقدار قابل توجهی از انرژی حرکت های حرارتی را به الکترون های متصل به آن اتم ها منتقل کند. این انرژی به مدت زیادی در اتم ها باقی نمی ماند: اتم های مذکور بزودی انرژی مازاد الکترون های آزاد تولید کرد زیرا اکثر آنها به اتم ها متصلند؛ ضمناً تابش اتم ها نمی تواند شدید باشد زیرا انرژی حرکت های حرارتی خیلی کم است و برخوردهای بین ذرات نمی تواند اتم ها را به حالت برانگیخته در آورد. و چنانچه آن محیط مولکول های هیدروژن را تولید نکند (این مولکولها برای برانگیخته شدن توسط حرکت حرارتی به انرژی کمتری نیاز دارند.) عموماً گسیل انرژیی از یک سیستم در دماهای پائین تر از K104 رخ نمی دهد.

گفته می شود که در یک گاز در حال تراکم یک دمای خود – تنظیم کننده پدید می آید. گاز با سرعت نسبتاً زیاد تا دمای ده هزار درجه کلوین سرد می شود و بیش از آن، سردکنندگی غیر ممکن است. و هر نوع گرم کنندگی و افزایش دما به بالاتر از این درجه حرارت به علت انقباض، فوری توسط تابش حذف می شود. در نتیجه، دما در خلال کل روند انقباض ابر حدود مقدار فوق الذکر باقی می ماند.

محاسبات نشان می دهند که طول جینز در دمای K104 حدود 1021×3-1023 سانتیمتر و چگالی آن بین 27-10 تا 24-10 گرم بر سانتیمتر مکعب است. (مقدار اخیر با چگالی نوعی یک کهکشان یعنی چگالی یک ابر کهکشان نطفه هنگامی که انقباض عمومی آن متوقف می شود متناظر است.) حجمی با این اندازه، جرمی بین 30 تا 1000 میلیون جرم خورشید دارد. این تراکم ها احتمالاً ظاهر شدند و سپس منقبض شده و در دمای تقریباً ثابتی قطعه قطعه شدند.

راز تولد ستارگان:

تحلیل تازه ای از تصاویری که توسط تلسکوپ های نوری از ژرف ترین نقاط کیهان برداشته شده است، نشان می دهد که تولد ستارگان، پدیده ای برق آسا و ناگهانی بوده است.

یافته جدید دلالت از آن دارد که طوفانی ستاره ای در دوره جوانی کیهان به وقوع پیوسته و طی آن تعداد بی شماری ستاره شکل گرفته است.

دکتر ان کینی از ناسا، آژانس فضانوردی آمریکا، می گوید: اگر این مساله ثابت شود، درک ما از جهان منقلب خواهد شد.

این عکس ها توسط کنت لانزتا و همکاران او در دانشگاه نیویورک در استونی بروک تحلیل شده است…

عبارات و واژگان کلیدی:

 • سیر تحول ستارگان در حوزه علم فیزیک
 • تحقیق سیر تحول ستارگان در حوزه علم فیزیک
 • مقاله سیر تحول ستارگان در حوزه علم فیزیک
 • سیر تحول ستارگان
 • تحول ستارگان در حوزه علم فیزیک
 • پایان نامه سیر تحول ستارگان در حوزه علم فیزیک
 • پروژه سیر تحول ستارگان در حوزه ع

کلیک برای خرید