دانلود گزارش کارآموزی جوشکاری

تاکنون تعاریف زیادی برای جوشکاری بیان شده است، ولی بطور کلی حذف فاصله و ایجاد جاذبه مولکولی یا کریستالی بین قطعات گوناگون را جوشکاری گویند. برای تحقق این امر روششهای زیادی به ذهن می رسد که اکثرا عملی شده است و نتایج کارائی آنها در ارتباط با وسایل و تجهیزات مورد لزوم به لحاظ سادگی و پیچیدگی مورد مط…

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 75

حجم فایل: 40 کیلوبایت

قیمت: 7000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • روشهای جوشکاری آلومینیوم روشهای جوشکاری مس روشهای جوشکاری منیزیم روشهای جوشکاری نیکل… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: power point تعداد صفحات: 37 حجم فایل: 708 کیلوبایت قیمت: 6500 تومان در این فایل power point بسیار جامع و کاربردی که شامل37اسلاید میبایشد به بررسی کلی آشنایی با روشهای جوشکاری فلزات غیر آهنی پرداخته شده است. عبارات و واژگان کلیدی: جوشکاری جوشکاری فلزات غیر آهنی جوشکاری آلومینیوم جوشکاری مس جوشکاری منیزیم جوشکاری نیکل کلیک برای خرید 3 45

 • دانلود گزارش کارآموزی جوشکاری… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 18 حجم فایل: 988 کیلوبایت قیمت: 4000 تومان دانلود گزارش کارآموزی جوشکاری، در قالب word و در 18 صفحه، قابل ویرایش، شامل: فصل اول: مقدمه حوزه فعالیت های شرکت (فعالیت های اجرایی) حوزه فعالیت های شرکت (فعالیت های تعمیراتی) فصل دوم: کلیات تست رادیوگرافیک مخازن WPS مخازن کلیات الکترودهای دستگاه جوش مقاومتی کلیات PQR مخازن میکروپروسسورهای دستگاه جوش مقدمه گزارش کارآموزی: حوزه فعالیت های شرکت (فعالیت های اجرایی): درباره ما: در سال 1380 بنا بر ضرورت های ناشی از گسترش چشم…

 • دانلود گزارش کارآموزی با موضوع اجرای فرآیندهای جوشکاری و اجرای خدمات بازرسی، در قالب word و در 21 صفحه، قابل ویرایش، شامل فصل اول: مقدمه، حوزه فعالیت های شرکت (فعالیت های اجرایی)، حوزه فعالیت های شرکت (فعالیت های تعمیراتی)، حوزه… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 21 حجم فایل: 770 کیلوبایت قیمت: 4000 تومان دانلود گزارش کارآموزی با موضوع اجرای فرآیندهای جوشکاری و اجرای خدمات بازرسی، در قالب word و در 21 صفحه، قابل ویرایش، شامل: فصل اول: مقدمه حوزه فعالیت های شرکت (فعالیت های اجرایی) حوزه فعالیت های شرکت (فعالیت…

 • متن ارائه شده ذیل در ارتباط با مبحث جوشکاری الکتروفیوژن میباشد که با تکیه بر مشکلات حادث در کارگاههای مختلف و بحث و بررسی پیرامون آنها با کارشناسان داخلی و خارجی نوشته شده است. بنابراین اکیداً توصیه میشود نتایج و مبانی ارائه شده به طور جدی به کار گرفته شود… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 78 حجم فایل: 577 کیلوبایت قیمت: 7900 تومان «نکاتی مهم در مورد جوشکاری الکتروفیوژن» متن ارائه شده ذیل در ارتباط با مبحث جوشکاری الکتروفیوژن میباشد که با تکیه بر مشکلات حادث در کارگاههای مختلف و…

 • دانلود چارت علائم جوشکاری AWS Welding Symbol Chart انجمن جوشکاری آمریکا (AWS)، در قالب pdf و در 1 صفحه، شامل نحوه نمایش انواع جوش ها براساس استاندارد AWS. … فرمت فایل دانلودی: pdf فرمت فایل اصلی: pdf تعداد صفحات: 1 حجم فایل: 476 کیلوبایت قیمت: 2000 تومان دانلود چارت علائم جوشکاری AWS Welding Symbol Chart انجمن جوشکاری آمریکا (AWS)، در قالب pdf و در 1 صفحه، شامل: نحوه نمایش انواع جوش ها براساس استاندارد AWS. عبارات و واژگان کلیدی: چارت علائم جوشکاری دانلود چارت علائم جوشکاری دانلود رایگان چارت علائم جوشکاری چارت علائم جوشکاری انجمن…

در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:

تعریف جوشکاری

تاکنون تعاریف زیادی برای جوشکاری بیان شده است، ولی بطور کلی حذف فاصله و ایجاد جاذبه مولکولی یا کریستالی بین قطعات گوناگون را جوشکاری گویند. برای تحقق این امر روششهای زیادی به ذهن می رسد که اکثرا عملی شده است و نتایج کارائی آنها در ارتباط با وسایل و تجهیزات مورد لزوم به لحاظ سادگی و پیچیدگی مورد مطالعه قرار گرفته است.

عملیات جوشکاری که امروزه در صنایع به کار گرفته میشوندعبارتند از:

1- جوشکاری فشاری 2- جوشکاری ذوبی

هر کدام تقسیم بندیهای گوناگون و گسترده ای دارد که تاکنون بیش از 85 روش در جوشکاری و برشکاری ابداع شده است و اجرا می شود بعضی از روشها نیز منسوج شده، جای خود را به روشهای نوین جوشکاری داده اند.

جوشکاری فشاری

تعریف: جوشکاری فشاری فرآیندی که در آن لبه های مورد اتصال، تحت فشار، و با استفاده از حرارت یا بدون آن در هم ادغام می شوند و قطعات به هم اتصال می یابند.

جوشکاری آهنگری یا پتکه ای، جوشکاری مقاومتی، جوشکاری اصطکاکی، جوشکاری مافوق صوت (اولتراسونیک) و جوشکاری سرد از آن جمله اند.

جوشکاری آهنگری

یکی از فرایند های قدیمی جوشکاری است و روش کار چنین است که قطعات مورد جوشکاری را در کوره ای تا مرحله خمیری شدن گرم می کنند. سپس آنها را از کوره خارج و اکسید ها را از سطح مورد اتصال پاک می کنند. آنگاه آنها را رویهم روی سندان قرار می دهند و ضربات پتک دستی یا برقی میکوبند تا دو قطعه در هم ادغام شوند و جوش بخورند.

جوشکاری مقاومتی

جوشکاری مقاومتی یکی از روشهای جوشکاری فشاری است که در شاخه های مختلف صنعت خصوصاً در صنایعی که با ورقها و مفتول فلزی سر و کار دارند کاربرد فراوان دارد. در این روش سطوح اتصال با اعمال حرارت و فشار بهم جوش می خورند.

فلزات به دلیل داشتن مقاومت الکتریکی، دراثر عبور جریان برق از آنها، گرم می شوند و به حالت خمیری و حتی به دمای ذوب می رسند. حرارت حاصل در این روش با مجذور شدت جریان و مقاومت در زمان عبور جریان رابطه مستقیم دارد. شدت زمان عبوری و زمان از طریق دستگاه قابل کنترل و تنظیم است، اما مقاومت الکتریکی به عوامل مختلف از جمله جنس و ضخامت قطعات کار، اندازه سطح الکترود ها، چگونگی سطح تماس و فشار اعمال شده به کار مربوط می شود.

جوشکاری مقاومتی در صنعت به صورتهای گوناگون مورد استفاده است که مهمترین و متداولترین آنها به ترتیب زیر است: 1- جوش نقطه ای یا نقطه جوش 2- جوش قرقره ای یا درز جوش 3- جوش واژگون یا سر به سر 4- فلاش جوش یا جوش جرقه ای

جوشکاری ذوبی

تعریف: جوشکاری ذوبی روشی است که در آن لبه های مورد اتصال پس از ذوب شدن به کمک فلز پر کننده یا بدون آن در هم آمیخته و منجمد میگردند به این ترتیب قطعات به یکدیگر متصل می شوند.

برای ذوب کردن لبه های مورد اتصال از انرژیهای مختلف استفاده می شود: انرژی شمیایی: جوشکاری با شعله گاز، جوشکاری ترمیت

انرژی الکتریکی: جوشکاری با قوس الکتریکی

انرژی نورانی: جوشکاری با اشعه لیزر

در جوشکاری با قوس الکتریکی حرارت لازم برای ذوب لبه های مورد اتصال و مفتول پر کننده درز از طریق ایجاد و برقراری قوس الکتریکی بین الکترود و فلز مورد جوشکاری تامین می شود.

قوس الکتریکی و چگونگی تشکیل آن

چنانچه قطبهای مثبت و منفی یک منبع انرژی الکتریکی را با هم تماس داده و سپس در فاصله کمی از یکدیگر قرار دهند، در اثر اختلاف پتانسیل الکتریکی موجود میان آنها جرقه های ایجاد می شود. این جرقه ها موجب یونیزه شدن اتمسفر بین دو قطب و عبور الکترونها از فاصله هوایی میان دو قطب می شود.

ادامه جرقه ها و به هم پیوستن آنها در فضایی یونیزه شده، موجب تشکیل قوس الکتریکی می شود. با وجود یونیزه شدن فضای بین الکترود وکار، باز هم مقاومت الکتریکی زیادی در این منطقه وجود دارد و همین مقاومت سبب تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی حرارتی می شود و حرارت در حدود 6000-5000 درجه سانتیگراد ایجاد می گردد که می تواند در زمان کوتاهی فلزات را به دمای ذوب برساند.

این فایل شامل: صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد که با فرمت (word) در اختیار شما قرار می گیرد.

(فایل قابل ویرایش است)

تعداد صفحات: 75

عبارات و واژگان کلیدی:

 • کارآموزی جوشکاری
 • گزارش کارآموزی جوشکاری
 • کارورزی
 • دانلود کارآموزی جوشکاری
 • دانلود گزارش کارآموزی جوشکاری
 • دانلود گزارش کار جوشکاری
 • خرید گزارش کارآموزی جوشکاری
 • خرید گزارش کارورزی جوشکاری
 • دانلود پروژه کارآموزی جوشکاری

کلیک برای خرید