مقاله بررسی اثرات سوء زیست محیطی ناشی از آلودگی نفتی در دریای خزر

دانلود مقاله با موضوع بررسی اثرات سوء زیست محیطی ناشی از آلودگی نفتی در دریای خزر، در قالب word و در 12 صفحه، قابل ویرایش، شامل چکیده، مقدمه، اهمیت دریای خزر و حفظ محیط زیست آن، منابع نفت دریای خزر، علل آلودگی نفتی و اثرات… …

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 12

حجم فایل: 100 کیلوبایت

قیمت: 7000 تومان

دانلود مقاله با موضوع بررسی اثرات سوء زیست محیطی ناشی از آلودگی نفتی در دریای خزر،

در قالب word و در 12 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

چکیده

مقدمه

اهمیت دریای خزر و حفظ محیط زیست آن

منابع نفت دریای خزر

علل آلودگی نفتی و اثرات آن

راهکارهای مقابله با آلودگی نفتی

بحث و نتیجه گیری

منابع

چکیده مقاله:

امروزه انواع آلودگی های محیط های آبی (اقیانوس ها، دریاها، دریاچه ها و رودها) به دلیل اهمیت آن ها، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته اند. دریای خزر به عنوان بزرگ ترین دریاچه جهان نیز دچار انوع آلودگی ها می باشد. اگر چه بعضی از انواع آلودگی ها از مناطق ساحلی و مستقر در خشکی نشأت می گیرند، اما عامل عمده آلودگی در دریای خزر آلودگی نفتی می باشد. مواد نفتی اگرچه در اندازه محدود توسط کشتی هایی بسار کهنه با تانگرهای کوچک با گنجایش کمتر از 500 تن در دریای خزر حمل می شوند و افزون بر آن بنادر فاقد محل دریافت و تسهیلات انبار کردن مناسب هستند، از این رو خطر ریزش این مواد به دریا طی حمل و نقل قابل ملاحظه است. مطالعات و تحقیقات نشان می دهد که با توجه به کمتر بودن عمق دریای خزر در بخش شمالی و بیشتر بودن عملیات اکتشاف و استخراج نفت در این بخش و با توجه به جهت جریانات آب دریای خزر که به سمت بخش جنوبی است، به نظر می رسد که عملیات حمل و نقل مواد نفتی بیشتر به ضرر بخش جنوبی است این دریا که ایران در آن قرار دارد تمام شود، هرچند که به دلیل بیشتر بودن عمق دریا در بخش جنوبی، این موضوع مد نظر قرار نگرفته است. با توجه به اهمیت دریای خزر از نظر شیلاتی، اقلیمی و اقتصادی ضروری است که به موضوع آلودگی دریای خزر اهمیت ویژه داده شود.

در این مقاله سعی شده است که ابعاد و علل آلودگی نفتی دریای خزر و تأثیرات آن و همچنین راهکارهای مقابله با آن تا حدوده مشخص شود.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • بررسی اثرات سوء زیست محیطی ناشی از آلودگی نفتی در دریای خزر
  • اثرات سوء زیست محیطی ناشی از آلودگی نفتی
  • آلودگی نفتی در دریای خزر
  • آلودگی نفتی
  • تحقیق آلودگی نفتی
  • مقاله آلودگی نفتی
  • اهمیت دریای خزر و حفظ محیط زیست آن
  • اهمیت دریای خزر
  • علل آلودگی نفتی

کلیک برای خرید