اسب

اسب…

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 53

حجم فایل: 1,720 کیلوبایت

قیمت: 12000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • طرح توجیهی پرورش و اصلاح نژاد اسب در قالب pdf به همراه فهرست, موضوع و معرفی طرح, جداول, سرمایه گذاری کل, دوره بازگشت سرمایه, فضای مورد نیاز, اشتغال زایی, سهم تسهیلات, استانداردهای مربوطه, بازارهای داخلی و خارجی, عرضه کنندگان ,محاسبات مربوطه, توجیه فنی و اقتصادی طرح مورد بررسی و پژوهش قرار گرفته است… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: pdf تعداد صفحات: 10 حجم فایل: 36 کیلوبایت قیمت: 3000 تومان دانلود طرح توجیهی در مورد پرورش و اصلاح نژاد اسب، در قالب pdf و در 10 صفحه. توضیحات: این طرح توجیهی در رابطه با…

فهرست مطالب:

اسب

بیولوژی

سن

اندازه

رنگها و نقش و نگارها

تولید مثل و توسعه

آناتومی

سیستم اسکلتی

سم ها

دندان

هضم

احساسات

چشمهای اسب

حرکت

رفتار

هوش و یادگیری

طبیعت (خلق و خو)

رده بندی و تکامل

اکوئیدهای پیشرفته دیگر

اهلی کردن

تئوری (نظریه) «اساس چهارتایی»

جمعیت غیر اهلی

نژادها

اصل پرورش

نژادهای خالص و ثبت ها

ارتباط متقابل با انسانها

ورزشی

هنرمندی اسب در یک آزمایش درساژ

تفریح و پرورش

شرکت کردن در یادگیری و فیزیوتراپی

جنگ

محصولات

مراقبت

قسمتی از متن:

اسب (اکوس فروس کابالوس) یک پستاندار سم دار است، یک زیر گونه ای از یکی 7 گونه بازمانده از خانواده اکویدا است. اسب بالغ بر 45 تا 55 میلیون سال پیش از یک موجود چند پنجه ای کوچک تا بزرگ، حیوان تک پنجه ای امروزی، پدید آمده است. انسانها در حدود 4000 سال قبل از میلاد مسیح شروع به رام کردن اسبها کردند و اهلی کرد نشان گمان شد، که در 3000 سال قبل از میلاد رایجتر شد؛ در 2000 سال قبل از میلاد استفاده از اسبهای رام شده در سرتاسر قاره اروپا –آسیا پخش شد.

اگر چه بیشتر اسبها امروزه رام شده هستند، هنوز جمعیت اسب پرزوالسکی (Przewalski) در خطر است، تنها اسب وحشی اصلی باقی می مانند، به خوبی رایجترین اسبهای وحشی که در جهان زندگی می کنند، اما از نسلهای قدیمی آنها که رام شدند، منشأ گرفته است.

یک کلمه گران و تخصصی وجود دارد که برای توضیح دان مفاهیم وابسته به اسب استفاده شده، هر چیزی از آناتومی مراحل زندگی، اندازه، رنگ، نقش و نگارها، پرورش دادن، حرکت و رفتار را در بر می گیرد.

اسبها از نظر آناتومی برای استفاده از سرعت برای شکارچی ها طراحی شدند. و یک جمله خوب توسعه یافته از توازن و یک قدرت غریزه جنگیدن دارند. بسته به این نیاز فرار کردن از شکارچیان در جهان یک خصوصیت غیر معمول است: اسبها توانایی خوابیدن هم ایستاده و هم دراز کشیده را دارند.

اسبهای ماده مادیان نامیده می شوند، بچه هایشان تقریباً تا 11 ماه با آنها همراه هستند و یک اسب جوان کره اسب نامیده میشوند و می تواند تا مدت کوتاهی بعد از تولد بمانند. بیشترین اسبهای رام شده به پرورش دادن داشتن زین و یراق بین سنهای 2 و 4 سال شروع شدند. آنها در سن 5 سالگی کاملاً بالغ می شوند و میانگین طول عمر بین 25 تا 30 سال دارند.

پرورش اسبها در 3 طبقه بندی روی طبیعت کلی پایه گذاری شده: با سرعت و استقامت خون سردها ، از جمله اسبهای انتخاب شده و بعضی اسبهای کوچک، برای آرام رفتن، کار سنگین مناسب هستند و اسبهای خونگرم از بین اسبهای تندخو و اسبهای خون سرد عبور می کنند و توسعه یافته هستند، اغلب روی پرورش دادن برای اهداف اسب سواری خاص مخصوصاً در اروپا توجه می کنند. بالغ بر 300 پرورش اسب امروزه در جهان وجود دارد که برای کاربرد های متفاوت بسیاری توسعه یافته است. اسبها و انسانها از راههای بسیاری، نه تنها در یک گوناگونی وسیعی از رقابتهای ورزشی و فعالیتهای تفریحی غیر رقابتی، بلکه در فعالیتهای کاری که شامل کار پلیسی، کشاورزی، تفریح، شرکت کردن در یادگیری و فیزیوتراپی ارتباط متقابل دارند. اسبها از دیدگاه تاریخی در جنگ استفاده شدند. یک گوناگونی وسیع از تکنیکهای اسب سواری توسعه داده شد، شیوه های متفاوت بسیاری از روشها و راههای کنترل استفاده می شود. تولیدات بسیاری از اسبها مشتق شده اند که شامل گوشت، شیر، پوست، مو، استخوان می شود و دارویی از مادیانهای حامله استخراج شده. انسانها برای اسبهای رام شده غذا، آب و پناهگاه فراهم میکند به همان خوبی به متخصصانی از قبیل دامپزشکان و نعل بندان توجه شد

عبارات و واژگان کلیدی:

 • اسب
 • بیولوژی اسب
 • رنگها و نقش و نگارها اسب
 • تولید مثل و توسعه اسب
 • سیستم اسکلتی اسب
 • اهلی کردن اسب
 • رده بندی و تکامل اسب
 • ارتباط متقابل با انسانها اسب
 • تفریح و پرورش اسب
 • جنگ کردن اسب

کلیک برای خرید