تحقیق استراتژی صلح

از آنجا که پیامبر اکرم (ص) در تمامی امور ابتدا دعوت را در اولویت قرار داده بود لذا به گونه ای مفصل تر به این موضوع پرداختیم؛ لذا به طور مختصر به استراتژی دیگر پیامبر اشاره می نماییم. بر این اساس که در اسلام اصل در روابط خارجی بر صلح استوار است، پیامبر اکرم (ص) نیز صلح خواهی را به عنوان یک استراتژی م…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 20

حجم فایل: 27 کیلوبایت

قیمت: 9000 تومان

از آنجا که پیامبر اکرم (ص) در تمامی امور ابتدا دعوت را در اولویت قرار داده بود لذا به گونه ای مفصل تر به این موضوع پرداختیم؛ لذا به طور مختصر به استراتژی دیگر پیامبر اشاره می نماییم.

بر این اساس که در اسلام اصل در روابط خارجی بر صلح استوار است، پیامبر اکرم (ص) نیز صلح خواهی را به عنوان یک استراتژی مهم در روابط خارجی و بین المللی به کار برد.

روش آن حضرت در حوزه سیاست خارجی علاوه بر اینکه بر دعوت استوار بود، اما از سال ششم هجری، استراتژی صلح را نیز دنبال کردند که بارزترین آن صلح حدیبیه بود.

علاوه بر موارد فوق که به تبیین و ذکر آنها پرداختیم، پیامبر اکرم (ص) در جریان تشکیل حکومت به جریان عضویابی که یکی از مهم ترین ارکان در نظام اداری اسلام محسوب می گردد، نیز توجه کامل داشت و در این راستا می توان منابع نیروی انسانی پیامبر اکرم (ص) را به این شرح دانست:

1- منابع نژادی عرب و عجم

2- منابع سرزمینی مانند: مکه و مدینه و یمن

3- منابع قبیله ای مانند: قریش

4- منابع ارزشی مانند: مهاجران، انصار، مجاهدان و تابعین

5- منابع بومی

6- منابع سرزمینی، اعتقادی مانند: دارالکفر و دارالاسلام

7- منابع اعتقادی مانند: مسمانان، یهود و نصاری23

همچنین علاوه بر موارد ذکر شده در این نوشتار، سیره حکومتی پیامبر اکرم (ص) جنبه های متعدد دیگری را نیز شامل می گردد که به دلیل ارائه این مقاله به صورت مختصر به همین مقدار بسنده نمودیم.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • تحقیق علوم سیاسی
  • دانلود تحقیق
  • کار تحققی علوم سیاسی
  • استراتژی
  • صلح
  • استراتژی صلح

کلیک برای خرید