پایان نامه کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات عرب با موضوع اقوالُ عُلماءِ اللغه حول الترادف فی اللغه ا

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات عرب با موضوع اقوالُ عُلماءِ اللغه حول الترادف فی اللغه العربیه و ذکر نماذجَ من الترادف، در قالب word و در 179 صفحه، قابل ویرایش، شامل فصل اول: شناخت ترادف، فصل دوم: علل به وجودآمدن لغات مترادف، فصل سوم: نظرات لغت شناسان درباره ترادف، فصل چهارم… …

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: docx

تعداد صفحات: 179

حجم فایل: 7,031 کیلوبایت

قیمت: 14500 تومان

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات عرب با موضوع اقوالُ عُلماءِ اللغه حول الترادف فی اللغه العربیه و ذکر نماذجَ من الترادف،

در قالب word و در 179 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

فصل اول: شناخت ترادف

فصل دوم: علل به وجودآمدن لغات مترادف

فصل سوم: نظرات لغت شناسان درباره ترادف

فصل چهارم: پیرامون ترادف در قرآن

فصل پنجم: تحلیل ها و قضاوت های نهایی

قرآن کریم به زبان عربی مبین نازل شد، تا این که معجزه آشکار برای جهانیان باشد، بر قومی که خود قدر بزرگی بر بیان داشتند و در میان لهجه های مختلف، لهجه قریش جایگاه برتری گردید و قرآن از میان آن همه لهجه ها، از الفاظی نشأت گرفت که دارای آهنگی زیبا، گوشنواز و دلنشین است. لذا در این خلاصه پی آنیم که مسأله ترادف را که منشأ بحث و جدل و تحقیق علماء، لغت شناسان، ادیبان، و محققان از دیرباز تا کنون بوده است بررسی نمائیم.

در این میان لغت شناسان به دو دسته تقسیم شده اند:

1- موافقین: این عده بر این باورند که برای یک معنی انبوهی از کلمات مترادف وجود داشته که باعث غنی و وسعت زبان گردیده، و علت آن را علل و اسبابی می دانند که به نوعی باعث ایجاز این زبان گردیده است و کثرت مترادفات را باعث آهنگین نمودن نثر عربی دانسته اند.

2- دسته دیگر مخالفین وجود ترادف که صرف نظر از طبیعت و سرشت لغت، بر این باورند که هیچ دو کلمه ای در زبان عربی نمی توان یافت که از نظر معنی کاملاً یکسان باشد چون آن را حکیمانه نمی دانند، بلکه به دنبال فروق دقیق و عمیق میان ارتباط کلمات هستند.

در عصر حاضر یکی از موضوعات شعله ور فرهنگستان قاهره و مجامع علمی ادبی گردیده است.

این مختصر ره توشه در جستجوی یافتن پاسخی برای این مسئله است و می کوشد با بررسی زوایای مختلف موضوع برخی از آثار دانشمندان لغت شناس را در این زمینه مطرح کرده و مورد نقد و بررسی قرار دهد تا ان شاءالله و به تحلیل و قضاوت نهایی دست یابد.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • تحقیق رشته زبان و ادبیات عرب
  • تحقیق پیرامون رشته زبان و ادبیات عرب
  • دانلود تحقیق رشته زبان و ادبیات عرب
  • پایان نامه رشته زبان و ادبیات عرب
  • پایان نامه پیرامون رشته زبان و ادبیات عرب
  • تحقیق عربی
  • تحقیق زبان عرب
  • دانلود تحقیق زبان عرب

کلیک برای خرید