تحقیق بی توجهی بانک جهانی به تحریمها و سرمایه گذاری در ایران

در حالی که آمریکا در تلاش است تعاملات دنیای خارج با ایران را قطع کند، بانک جهانی بیش از 122 میلیون دلار پوشش تضمینی برای سرمایه گذاری در ایران ارائه داده است. به گزارش خدمت شبکه تلویزیونی فاکس نیوز آمریکا ضمن ارائه گزارشی از همکاری های اقتصادی بانک جهانی با ایران خواهان قطع این همکاری ها شده است. د…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 18

حجم فایل: 44 کیلوبایت

قیمت: 8000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • جنگ جهانی اول جنگ جهانی اول (با نام های جنگ جهانگیر یکم، نخستین جنگ جهانی، جنگ بزرگ و جنگ برای پایان همه جنگ ها نیز شناخته می شود) یک نبرد جهانی بود که از ماه اوت 1914 تا نوامبر 1918 رخ داد. بدون هیچ زمینه کشمکشی، سربازان بسیاری برای جنگ تجهیز شدند و مناطق بسیاری درگیر جنگ شدند. پیش از این، هیچ وقت… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 34 حجم فایل: 39 کیلوبایت قیمت: 10000 تومان جنگ جهانی اول جنگ جهانی اول (با نام های جنگ جهانگیر یکم، نخستین جنگ…

 • دانلود تحقیق با مضووع اندازه گذاری و تلرانس گذاری هندسی (GD and T)، در قالب word و در 59 صفحه، قابل ویرایش… فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 84 حجم فایل: 151 کیلوبایت قیمت: 10000 تومان اندازه گذاری و تلرانس گذاری هندسی (GD and T) Geometric dimensioning and to lerancing تلرانس گذاری به صورت مثبت و منفی (اندازه اسمی + حد بالا و پایین)، نمی تواند به طور کامل تمام جزئیات ساخت یک قطعه را در نقشه نشان می دهد و در بسیاری موارد سازنده را دچار ابهام می کند. مثال…

 • رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری سهام در ایران، در قالب پی. دی. اف و در 19 صفحه، شامل چکیده، مقدمه، بیان مسأله و اهمیت آن، پرسش های تحقیق، پیشینه تحقیق، مبانی نظری (ارزیابی عملکرد، تصمیم گیری چندمعیاره، تئوری سیستم های خاکستری)، داده ها و روش تحقیق، تجزیه و تحلیل داده ها، نتیجه گیری و پیشنهادات... … فرمت فایل دانلودی: pdf فرمت فایل اصلی: pdf تعداد صفحات: 19 حجم فایل: 842 کیلوبایت قیمت: 9000 تومان دانلود تحقیق با موضوع رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری سهام در ایران، در قالب pdf و در 19 صفحه،…

 • مقدمه: بی شک اکثر ما آرزو داریم که با منابع محدودی که در اختیار داریم زندگی نسبتاً مطلوبی را فراهم نماییم. آما آیا فکر کرده ایم که باید چه کاری انجام دهیم؟ آیا فرصتها و تهدیدها را شناسائی کرده ایم؟ اصلاً آیا می شود با سرمایه ای کم و مدنظر گرفتن فرصتها و تهدیدها به سود مناسبی برسیم؟ این سؤالات باعث… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 26 حجم فایل: 74 کیلوبایت قیمت: 9500 تومان مقدمه: بی شک اکثر ما آرزو داریم که با منابع محدودی که در اختیار داریم زندگی…

 • کار آموزی حسابداری سرمایه گذاری ها در شرکت های سرمایه گذاری… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 100 حجم فایل: 204 کیلوبایت قیمت: 11900 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است: چکیده: این تحقیق به بررسی نحوه حسابداری سرمایه گذاری ها در شرکت های سرمایه گذاری پرداخته است که برای انجام این بررسی فصل اول تحقیق به سه بخش کلیات تحقیق، استانداردهای حسابداری سرمایه گذاری ها در ایران و استانداردهای بین المللی حسابداری تقسیم گردیده است. بخش اول به…

در حالی که آمریکا در تلاش است تعاملات دنیای خارج با ایران را قطع کند، بانک جهانی بیش از 122 میلیون دلار پوشش تضمینی برای سرمایه گذاری در ایران ارائه داده است.

به گزارش خدمت شبکه تلویزیونی فاکس نیوز آمریکا ضمن ارائه گزارشی از همکاری های اقتصادی بانک جهانی با ایران خواهان قطع این همکاری ها شده است.

در این گزارش آمده است: «بانک جهانی با استفاده از میلیون ها دلار مالیات های مردم امریکا به ایران کمک می کند بخش صنعت و گاز خود را توسعه دهد».

این در حالی است که امریکا فعالانه سعی می کند جامعه بین الملل را از تعاملات تجاری با ایران به ویژه در بخش انرژی این کشور بازدارد.

آژانس تضمین سرمایه گذاری های چند جانبه وابسته به بانک جهانی در زمینه تضمین سرمایه گذاری های خارجی در کشورهای در حال توسعه فعالیت دارد و امریکا بزرگترین کمک کننده به آن محسوب می شود.

امریکا از سال 2000 تا کنون 24 میلیون دلار به این آژانس کمک کرده است.

فاکس نیوز در ادامه گزارش خود آورده است این آژانس2 /122 میلیون دلار پوشش تضمینی برای سه شرکت از تایلند و ژاپن جهت سرمایه گذاری در یک شرکت پتروشیمی در ایران ارائه داده است.

این سه شرکت در مجموع 42 میلیون دلار در این پروژه سرمایه گذاری کرده اند.

به علاوه شرکت ژاپنی ایتوچو 96 میلیون دلار به صورت سهام قرضه به شرکت پتروشیمی مهر ارائه کرده است. این فعالیت نیز تحت تایید بانک جهانی انجام شده است.

این برای نخستین بار است که آژانس تضمین سرمایه گذاری های چند جانبه در ایران چنین پوششی را ارائه می دهد.

پروژه های مزبور به ایران کمک می کند به صادرات خود تنوع ببخشد و درآمدهای خود را افزایش دهد.

پارس جنوبی تنها حوزه فعالیت آژانس تضمین سرمایه گذاری های چند جانبه در ایران نیست. این آژانس همچنین پنج میلیون دلار وام تضمینی به یک شرکت ترکیه ای فعال در زمینه تولید و صادرات کانتینرهای پلی پروپیلن ارائه داده است.

استیو راچمن یکی از مقامات سابق بانک جهانی گفته است بانک جهانی طی شش ماه گذشته حداقل 50 میلیون دلار برای انجام پروژه های مختلف به ایران انتقال داده است.

وی در نامه ای به وزیر خارجه امریکا با اشاره به فعالیت های بانک جهانی از حرکت این بانک در خلاف جهت سیاست های امریکا برای اعمال فشار به ایران سخن گفته است.

در این نامه از دولت امریکا خواسته شده است بانک جهانی را وادار کند تا کلیه فعالیت های سرمایه گذاری در ایران را متوقف کند.

عبارات و واژگان کلیدی:

 • تحقیق علوم سیاسی
 • دانلود تحقیق
 • کار تحقیقی علوم سیاسی
 • علوم سیاسی
 • تحریم های ایران
 • بانک جهانی
 • بی توجهی بانک جهانی نسبت به تحریم های ایران

کلیک برای خرید