تحقیق دیپلماسی ایرانی

بنا به اظهارات مقام های آمریکایی 9 گروگان ایرانی در بند نیروهای این کشور در عراق آزاد شده اند و به زودی دور چهارم مذاکرات ایران و آمریکا بر سر مسایل عراق در بغداد برگزار می شود. پیش از این ژنرال «گریگ اسمیت» سخنگوی نیروهای آمریکایی در عراق با شرکت در یک کنفرانس خبری ضمن اعلام این خبر گفته ما مصمیم…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 35

حجم فایل: 305 کیلوبایت

قیمت: 10000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • دانلود تحقیق در مورد ریشه ضرب المثل های ایرانی، در قالب word و در 23 صفحه، قابل ویرایش، شامل مقدمه، کلاه شرعی، آش شله قلمکار، دوغ و دوشاب یکی است، دو قورت و نیمش باقی است، دود چراغ خورده، دنبال نخود سیاه فرستادن، نازشست. بخشی از متن… فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 23 حجم فایل: 71 کیلوبایت قیمت: 7000 تومان دانلود ت حقیق در مورد ریشه ضرب المثل های ایرانی، در قالب word و در 23 صفحه، قابل ویرایش، شامل: مقدمه کلاه شرعی آش شله قلمکار دوغ و دوشاب یکی…

 • دانلود تحقیق نقد فیلم کوتاه ایرانی حقیقت گمشده و نقد فیلم خارجی جایی برای پیرمردها نیست، در قالب word و در 23 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: برادران کوئن در فیلم جایی برای پیرمردها نیست، به نوعی انتزاع منحصر به فرد در مبانی ژانر دست یافته اند… فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 23 حجم فایل: 177 کیلوبایت قیمت: 5000 تومان دانلود تحقیق نقد فیلم کوتاه ایرانی حقیقت گمشده و نقد فیلم خارجی جایی برای پیرمردها نیست، در قالب word و در 23 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن…

 • دانلود تحقیق در مورد بررسی آثار معماری ایرانی کامران دیبا، در قالب word و در 28 صفحه، قابل ویرایش. … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 28 حجم فایل: 1,220 کیلوبایت قیمت: 9000 تومان دانلود تحقیق در مورد بررسی آثار معماری ایرانی کامران دیبا، در قالب word و در 28 صفحه، قابل ویرایش. عبارات و واژگان کلیدی: کامران دیبا کامران دیبا ویکی کامران دیبا موزه هنرهای معاصر تحقیق کامران دیبا مقاله کامران دیبا پاورپوینت کامران دیبا تحقیق در مورد کامران دیبا مقاله در مورد کامران دیبا تحقیق درباره کامران دیبا مقاله…

 • پیشگفتار انقلاب اسلامی ایران، تنها یک جهاد و مبارزه سیاسی برای تغییر یک حکومت یا رژیم طغیانگر و ظالم و مستبد نبود، بلکه نهضت بیداری یک ملت در برابر صف خودکامگی، استعمار و از خودبیگانگی بود. حرکت بیداری برای مقابله با استعمار و برکندن مبانی فرهنگی، اعتقادی و آئینی یک ملت بود. حماسه ای برای احیا… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 19 حجم فایل: 31 کیلوبایت قیمت: 9000 تومان پیشگفتار انقلاب اسلامی ایران، تنها یک جهاد و مبارزه سیاسی برای تغییر یک حکومت یا رژیم طغیانگر و ظالم و مستبد…

 • وحید شیخ بگلو، به 91 روز حبس تعلیقی محکوم شد! سانیوز: «وحید شیخ بیگلو»، عضو شورای مرکزی تشکل دانشجویی آرمان در دانشگاه آزاد تبریز و دبیر همایش ستار خان، به91 روز حبس تعلیقی محکوم شد. شیخ بیگلو روز پنچ شنبه 4 خرداد در محل کار خویش در هریس همزمان با قیام ملی تبریز بازداشت شده بود. بنا به اخبار ر… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 14 حجم فایل: 160 کیلوبایت قیمت: 7500 تومان وحید شیخ بگلو، به 91 روز حبس تعلیقی محکوم شد! سانیوز: «وحید شیخ بیگلو»، عضو شورای مرکزی…

بنا به اظهارات مقام های آمریکایی 9 گروگان ایرانی در بند نیروهای این کشور در عراق آزاد شده اند و به زودی دور چهارم مذاکرات ایران و آمریکا بر سر مسایل عراق در بغداد برگزار می شود.

پیش از این ژنرال «گریگ اسمیت» سخنگوی نیروهای آمریکایی در عراق با شرکت در یک کنفرانس خبری ضمن اعلام این خبر گفته ما مصمیم ایرانی های دستگیر شده را در نزدیک ترین زمان ممکن آزاد کنیم. این 9 نفر که 2 تن از آنها از 5 دیپلمات دستگیر شده در شمال عراق هستند بهزودی آزاد می شوند. افراد دیگر از کسانی هستند که در سال های گذشته دستگیر شده بودند.

در همین حال کنسولگری های ایران در دو شهر «سلیمانیه» و «اربیل» در اقلیم کردستان با حضور «حسن کاظمی قمی» سفیر ایران در بغداد و «نوشیروان بارزانی» رئیس دولت اقلیم کردستان و «سید دانا احمد مجید» استاندار سلیمانیه افتتاح شدند.

«دانان احمد مجید» ضمن ابراز خشنودی از افتتاح کنسلوگری ایران در سلیمانیه گفت: «مطمئنا از این به بعد روابط دیپلماتیک ما با ایران به سرعت گسترش خواهد یافت و ما در تمام زمینه های اقتصادی، سیاسی و بازرگانی با کشور ایران همکاری های گسترده ای خواهیم داشت.»

آقای بارزانی نیز از افتتاح دو کنسولگری ایران در کردستان قدردانی کرد و خواستار گسترش روابط با ایران شد.

در ماه ژانویه نظامیان آمریکایی پنج دیپلمات ایرانی را در شهر اربیل به اتهام کمک رسانی به گروه های شبه نظامی عراقی دستگیر کردند. ایران در اعتراض به این اقدام ایالات متحده اعلام کرد، افراد دستگیر شده دیپلمات هستند و هیچ ارتباطی با گروه های شبه نظامی ندارند.

آقای بارزانی در مراسم افتتاح کنسولگری ایران در اربیل و سلیمانیه گفت: «ما تمام و کمال از تسهیلاتی که ایرانی ها و کردها به یکدیگر ارائه می دهند، حمایت می کنیم و دیگر اجازه نخواهیم داد، خللی در این روابط دو جانبه بوجود آید.»

سفیر ایران در عراق نیز گفت: «ما در اربیل و سلیمانیه کنسولگری داشتیم اما با تاسف بسیار باید بگویم نیروهای آمریکایی با دستگیری پنج دیپلمات ما در این دو مکان که هنوز هم در بند اسارت هستند، فعالیت های این دو کنسولگری را مختل کردند.»

آقای قمی همچنین گفت: «این رفتار آمریکایی ها غیر قانونی و در تضاد با استقلال عراق بوده است. امیدواریم این افراد هر چه سریعتر آزاد شودند و بر سر کارهای خود در کنسولگری اربیل بازگردند.»

پیش از این و در ابتدای سال جاری میلادی نیز نیروهای آمریکایی چند دیپلمات ایرانی دیگر که قصد داشتند در شهر سلیمانیه به دیدار «جلال طالبانی» رئیس جمهوری عراق بروند را نیز بازداشت کرده بودند. در آن موقع این اتفاق حتی اعتراض جلال طالبانی رئیس جمهوری عراق را برانگیخته بود.

از سوی دیگر وزیر امور خارجه عراق گفت، ایران به مهار شبه نظامیان درعراق کمک کرده و آن را تحولی مثبت در آستانه دور جدید گفت وگوهای امنیتیسه جانبه ایران – آمریکا – عراق می داند.

وی همچنین از بیانیه نیروهای نظامی آمریکا در عراق که درباره آزادی 9 ایرانی بازداشت شده در عراق منتشر شد، تقدیر کرد و گفت: «این اقدامی اعتمادساز است که گفت وگوهای مثمرثمرتر میان ایران – عراق وآمریکا برای بهبود و امنیت عراق را تشویق می کند. ما برای آزادی این افراد تلاش های بسیاری کرده ایم.»

وزیر امور خارجه عراق گفت: «کمیته فرعی امنیتکه اوایل سال جاری میلادی تشکیل شد و شامل نمایندگان ایران، عراق و آمریکا است بهزودی دوباره تشکیل جلسه خواهد داد. واشنگتن و تهران خاطر نشان کرده اند که به حضوردر این گفت وگوها تمایل دارند.»

عبارات و واژگان کلیدی:

 • تحقیق علوم سیاسی
 • دانلود تحقیق
 • کار تحقیقی علوم سیاسی
 • علوم سیاسی
 • دیپلماسی
 • ایران
 • دیپلماسی ایرانی

کلیک برای خرید