جزوه آب و هواشناسی رشته جغرافیا

دانلود جزوه آب و هواشناسی رشته جغرافیا، در قالب word و در 116 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: علوم اتمسفری که به مطالعه اتمسفر سیاره زمین می پردازند، شامل علوم هواشناسی و آب و هواشناسی است که عمده ترین عامل تفکیک این دو علم، مقیاس…

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 116

حجم فایل: 167 کیلوبایت

قیمت: 9900 تومان

دانلود جزوه آب و هواشناسی رشته جغرافیا،

در قالب word و در 116 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:

علوم اتمسفری که به مطالعه اتمسفر سیاره زمین می پردازند، شامل علوم هواشناسی و آب و هواشناسی است که عمده ترین عامل تفکیک این دو علم، مقیاس زمانی است. هواشناسی شرایط جوی موجود در زمان معین و محدود را مورد مطالعه قرار می دهد، ولی آب و هواشناسی (اقلیم شناسی) هوای غالب در یک محل در دراز مدت را مورد بررسی قرار می دهد.

بطلمیوس براساس اختلاف حرارت، سرزمین های شناخته شده آن روزگار را به هفت اقلیم تقسیم کرد که این تقسیم بندی براساس دایره های مداری است و به همین جهت اقلیم های هفتگانه وی را، اقلیم های هندسی می نامند.

مطالعه آب و هوا در قرون هفدهم و هجدهم جنبه توصیفی داشته است و در قرن نوزدهم استفاده از نقشه برای مطالعه تفاوت های مکانی آب و هوا به دست فن همبلت رایج شد. او با استفاده از خطوط همدما، نقشه پراکندگی دما را در نیمکره شمالی ترسیم کرد. فن همبلت عامل مهم تغییرات آب و هوا را خورشید می دانست و آب و هواشناسی خورشیدی را مطرح کرد که در نتیجه توسعه آن آب و هواشناسی فیزیکی امروزی به وجود آمد.

بنابراین قرن نوزدهم، گشتنگاه آب و هواشناسی توصیفی به آب و هواشناسی تبیینی یا علمی است و قرن بیستم دوران شکوفایی آب و هواشناسی علمی است. مقدمات مطالعه سه بعدی جو در مکتب فرانکفورت به سرپرستی شرهاگ آغاز شد. این دانشمند برای اولین بار اظهار داشت که حرکت سیستم های هوای روی زمین را طبقات میانی و بالایی جو کنترل می کنند. اما مهم ترین کشف آب و هواشناسی در مکتب شیکاگو به سرپرستی رزبای انجام گرفت. در این مکتب با طرح اصل ثابت بودن چرخندگی مطلق توده هوا در طول مسیر حرکت خود، مدل موج ها ارائه شد، همچنین وجود رودباد هم در این مکتب ثابت شد. از همکاری محققان مکتب شیکاگو و مکتب برگن، مدل گردش عمومی اتمسفر به صورت تکامل یافته امروزی ارائه شد…

توضیحات محصول:

جزوات خلاصه منابع آمادگی آزمون کارشناسی ارشد رشته جغرافیا به طور کامل، به همراه مجموعه تست ها با پاسخ های تشریحی با فرمت ورد.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • جزوه آب و هواشناسی
  • جزوه آب و هواشناسی سینوپتیک
  • جزوه دکترا آب و هواشناسی
  • دانلود جزوه آب و هواشناسی
  • جزوه آب و هواشناسی رشته جغرافیا
  • دانلود جزوه آب و هواشناسی رشته جغرافیا
  • جزوه آب و هواشناسی جغرافیا
  • دانلود جزوه آب و هواشناسی جغرافیا

کلیک برای خرید