تحقیق خمیرسازی بیومکانیکی با خرده چوب های کاج

دانلود تحقیق در مورد خمیرسازی بیومکانیکی با خرده چوب های کاج، در قالب word و در 26 صفحه، قابل ویرایش. خلاصه مطالب تحقیق: فرآیند خمیر کاغذ مکانیکی، فرآیندی با مصرف انرژی زیاد است و به تولید کاعذ با مقاومت پایین می انجامد. خمیرسازی…

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 25

حجم فایل: 80 کیلوبایت

قیمت: 11500 تومان

دانلود تحقیق در مورد خمیرسازی بیومکانیکی با خرده چوب های کاج،

در قالب word و در 26 صفحه، قابل ویرایش.

خلاصه مطالب تحقیق:

فرآیند خمیر کاغذ مکانیکی، فرآیندی با مصرف انرژی زیاد است و به تولید کاعذ با مقاومت پایین می انجامد. خمیرسازی بیومکانیکی به عنوان تیمار قارچی مواد لیگند سلولزی قبل از خمیر سازی مکانیکی تعریف می شود که یک صرفه جویی 30 درصدی را در مصرف انرژی و افزایش قابل توجهی در خواص مقاومتی کاغذ در مقایسه با کنترل در مقیاس آزمایشگاهی نشان داده است. در یک تلاش برای بزرگ تر کردن مقیاس خمیرسازی بیومکانیکی تا سطح صنعتی، 50 تن از خرده چوب های گونه نوئل که با بهترین قارچ های خمیرسازی بیولوژیکی در یک عملیات پیوسته آغشته شده بودند و به صورت ذخیره بیرونی خرده چوب انبار شده بودند. این پشته ذخیره خرده چوب توسط یک سیستم تهویه هوا، برای برقراری درجه حرارت مناسب برای رشد و رطوبت در تمام ذخیره تهویه می شد. کنترل و تیمار قارچی جلیپس ها، در یک کارخانه خمیر سازی گرمایی، مکانیکی (tmp) که کاغذهای پوشش دار سبک تولید می کرد به کار برده شد.

پیش نیاز قارچی سبب کاهش 33 درصدی در مصرف انرژی الکتریکی می شود و افزایش قابل توجهی در خواص مقاومتی کاغذ در مقایسه با کنترل را باعث می شود با توجه به اینکه، الیاف بیومکانیکی نسبت به الیافی که با رویش tmp تولید می شوند قویتر بودند، ما موفق شدیم که مقدار حداقل 5 درصد از خمیر کاغذ کرافت رنگبری شده حاصل از چوب سوزنی برمان را در تولید نمایی کاهش دهیم. پیش تیمار قارچی در شش خمیر کاغذ را کاهش می دهد. ولی روشنی توسط 60 درصد پروکسید هیدروژن بیشتر تا سطح رنگبری کنترل بهبود پیدا می کند. اوضاع اقتصادی خمیر سازی بیومکانیکی جالت توجه به نظر می رسد.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • خمیرسازی بیومکانیکی با خرده چوب های کاج
  • خمیرسازی بیومکانیکی
  • تحقیق خمیرسازی بیومکانیکی
  • مقاله خمیرسازی بیومکانیکی
  • تحقیق در مورد خمیرسازی بیومکانیکی
  • مقاله در مورد خمیرسازی بیومکانیکی
  • تحقیق درباره خمیرسازی بیومکانیکی

کلیک برای خرید