تحقیق آموزش صحیح مسئولان از دید نهج البلاغه

دانلود تحقیق با موضوع آموزش صحیح مسئولان از دید نهج البلاغه، در قالب word و در 18 صفحه، قابل ویرایش، شامل مقدمه، جناب مالک کیست؟ ، ویژگی ها و نکات برجسته فرمان، نکات قابل توجه، توجه به افکار عمومی جامعه، توجه به روش های صحیح سایر نظام ها… …

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: docx

تعداد صفحات: 18

حجم فایل: 61 کیلوبایت

قیمت: 8000 تومان

دانلود تحقیق با موضوع آموزش صحیح مسئولان از دید نهج البلاغه،

در قالب word و در 18 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه

جناب مالک کیست؟

ویژگی ها و نکات برجسته فرمان

نکات قابل توجه

توجه به افکار عمومی جامعه

توجه به روش های صحیح سایر نظام ها

چگونگی برخورد با روش های مسؤلان سابق

نکات قابل توجه

اهتمام به دستورالعمل ها و بخش نامه ها و نحوه تنظیم آن ها

دولت و حقوق ملت

وظیفه دولت در برابر طبقات موجود در جامعه

دولت و پذیرش صلح

دولت و خون ریزی

نکات قابل توجه

انتقام جوئی خدای بزرگ در خونریزی

ضرورت قصاص و قتل عمد

دولت و پرداخت حقوق کارکنان

دولت و قوه قضائیه

گزینش قاضی

وظایف دولت در برابر قاضی

دولت و بازرگانان

نقش بازرگانان و تولیدگران

خیرخواهی برای بازرگانان و تولیدگران

بخشی از مقدمه تحقیق:

انگیزه رشد و تکامل، از مهم ترین عواملی است که همواره موجب تحرک و فعالیت و تحول و پیشرفت و پیدایش تمدن و علوم و فنون و گستردگی معارف و امید و نشاط در زندگی انسان ها شده است و از این رو به عنوان اساسی ترین و ارزشمندترین اصل برای جوامع بشری شناخته شده است و اساساً هدف خداوند متعال از آفرینش بشر به صورت موجودی مختار و حامل استعدادهای گوناگون و متضاد (انا خلقنا الانسان من نطفه امشاج نبتلیه) چیزی جز تکامل و عظمت روحی وی و درک مقام یقین نیست.

اسلام عزیز در تمام دستورات در قوانین خود، بیش از هر چیز انسانیت را محور قرار داده است و اصل در برنامه های فردی و اجتماعی نیز باید رشد صفات انسانی باشد و اقتصاد مادیات جز وسیله ای جهت هرچه بهتر و سریعتر رسیدن به این هدف والا نباید باشد.

از مهم ترین کمبودها و نقائص اصولی و ریشه ای و علل عدم پیشرفت و تکامل جهان اسلام در طول تاریخ که از همان آغاز پیدایش اسلام به ویژه پس از شهادت حضرت امیر المومنین علیه سلام تا قبل از بنیانگذاری جمهوری اسلامی ایران وجود داشته است، عدم استقرار نظام و حکومت اسلامی به رهبری امام معصوم (ع) و یا ولایت فقیه است که به این سبب هیچ گاه مجالی برای به کار بستن و اجرای قوانین و دستورات و اصول و ضوابط حاکمیت ارزش های اسلامی و مدیریت و رهبری جامعه توسط مردان الهی پدید نیامده است.

بدیهی است آموزش صحیح مدیران و در اختیار قراردادن ابزار مناسب کار باعث پرورش و آماده شدن مدیران شایسته مبتکر و خلاق می شود و برخورداری آنان از ویژگی های اخلاقی انسانی باعث رشد و تکامل مدیریت در سطح کشور خواهد گردید. یکی از مهم ترین منابع در این مورد نهج البلاغه می باشد که از مهم ترین بخش های آن عهدنامه ای است که حضرت علی (ع) به عنوان یک خط مشی رهبری برای مالک اشتر از فرماندهان لایق و شایسته شان ترسیم فرمودند…

عبارات و واژگان کلیدی:

  • آموزش مدیران
  • اموزش مسئولان
  • اموزش مسئولان از دید نهج البلاغه
  • تربیت مدیران از نظر امام علی
  • تربیت دینی مدیران
  • مدیران در نهج البلاغه
  • فرمان حضرت علی به مالک

کلیک برای خرید