فلسفه نماز جماعت

دانلود تحقیق با موضوع فلسفه نماز جماعت، در قالب word و در 36 صفحه، قابل ویرایش، شامل جنبه های اجتماعی نماز، کتاب نمازشناسی، نویسنده: حسن راشدی، اهمیت و فضیلت نماز جماعت، نماز و وقف، نماز و تشکیلات، نماز و نظارت عمومی، نماز و محبت، نماز و آبرو، کتاب عبادت و خودسازی، به نام تنها سزاوار عبادت… …

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: docx

تعداد صفحات: 36

حجم فایل: 93 کیلوبایت

قیمت: 14000 تومان

دانلود تحقیق با موضوع فلسفه نماز جماعت،

در قالب word و در 36 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

جنبه های اجتماعی نماز

کتاب نمازشناسی، نویسنده: حسن راشدی

اهمیت و فضیلت نماز جماعت

نماز و وقف

نماز و تشکیلات

نماز و نظارت عمومی

نماز و محبت

نماز و آبرو

کتاب عبادت و خودسازی

به نام تنها سزاوار عبادت

نماز و امداد به مردم

نماز و آبرو

در جایی دیگر خواندیم

آثار معنوی جماعت

آثار اخلاقی و تربیتی

آثار اجتماعی

معرفی اسلام در معرض عموم

کسب شخصیت و هویت

آشنایی مؤمنین با همدیگر

آثار نماز جماعت

امام جماعت

انتخاب امام جماعت

کتاب جلوه های نماز در قرآن و حدیث، نوشته احمد صادقی اردستانی

نماز جماعت

دستور خداوند

اهمیت فراوان

مقدمه تحقیق:

قرآن دستور دیگری برای یهود صادر می کند که نماز را به پا دارند و زکات را بدهند تا هماهنگی بین مسلمانان و آن ها ایجاد گردد. همان طور که روش پیامبران می باشد که مردم را به دین واحد دعوت می کنند. قرآن نیز می خواهد با این دستور، تشتت و اختلاف را از میان آنان بردارد و همه را به سوی وحدت دعوت کند.

ولی شاید نکته این که از میان تمام افعال نماز رکوع را تذکر می دهد و می گوید با رکوع کنندگان رکوع نماید. این باشد که خواسته است نوع کامل نماز را که در اسلام مقرر شده است بیان نماید و بدانند که مقصود از انجام نماز، نمازی است که مسلمین می خوانند، نه نمازی که در بین خود آن ها مرسوم ا ست که هیچ رکوع ندارد. به علاوه این عبادت اشاره به نماز جماعت که روح اجتماع نماز به عالی ترین صورت در آن جلوه گر است، نیز می باشد.

سوگند به آن ها که صف کشیده اند، سوگند به صفوف نمازگزاران. بعضی از مفسران می فرمایند منظور از صفوف رزمندگان و مجاهدان راه خدا و یا صفوف نمازگزاران وعبادت کنندگان است.

تأکید پیامبر (ص) نسبت به شرکت در صف اول نماز جماعت. در حدیثی می خوانیم که پیامبر (ص) تأکید فراوانی در زمینه شرکت در صف اول نماز جماعت فرمود و گفت: خداوند و فرشتگان درود می فرستند بر آن هایی که پیشگامند در این صفوف و به دنبال این تأکید، مردم برای شرکت در صف اول فشار آوردند. قبیله ای به نام بنی عذره بودند که حماسه هایشان از مسجد دور بود. گفتند ما خانه هایمان را می فروشیم و خانه هایی نزدیک مسجد پیامبر (ص) خریداری می کنیم تا به صف اول برسیم. آیه فوق نازل شد و به آن ها گوشزد کرد که خدا نیات شما را می داند، حتی اگر در صف آخر قرار گیرید و چون تصمیم بر این دارید که در صف اول باشید، پاداش نیت خود را خواهید داشت.

عبارات و واژگان کلیدی:

 • فلسفه نماز جماعت
 • فلسفه نماز
 • نماز جماعت
 • آداب نماز جماعت
 • اهمیت نماز جماعت
 • آثار نماز جماعت
 • تحقیق نماز جماعت
 • تحقیق آداب نماز جماعت
 • شرکت در نماز جماعت
 • صواب نماز جماعت
 • برگزاری نماز جماعت

کلیک برای خرید