تحقیق توربو ماشین ها

دانلود تحقیق با موضوع توربو ماشین ها، در قالب word و در 16 صفحه، قابل ویرایش، شامل مقدمه، ماشین های مشابه، سرعت مخصوص، به دست آوردن روابط تشابه با استفاده از آنالیز ابعادی، سرعت مخصوص، تئوری کسکیدها، تئوری توربوماشین ها، روابط اصلی در توربوماشین ها، توربین های عکس العملی، پمپ ها و دمنده ها، مشخصه… …

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 16

حجم فایل: 330 کیلوبایت

قیمت: 9000 تومان

دانلود تحقیق در مورد توربو ماشین ها،

در قالب word و در 16 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه

ماشین های مشابه، سرعت مخصوص

به دست آوردن روابط تشابه با استفاده از آنالیز ابعادی

سرعت مخصوص

تئوری کسکیدها

تئوری توربوماشین ها

روابط اصلی در توربوماشین ها

توربین های عکس العملی

پمپ ها و دمنده ها

مشخصه واقعی

توربین های ضربه ای

کمپرسورهای سانتریفوژ

کاویتاسیون

مقدمه تحقیق:

برای آن که امتداد جریانی را منحرف کنیم یا سرعت آن را تغییر دهیم، باید نیرویی به آن وارد کنیم. هنگامی که یک پره متحرک امتداد جریانی را منحرف می کند و مومنتم آن را تغییر می دهد، نیرویی از پره به سیال یا به عکس از سیال به پره وارد می شود. با حرکت پره و جابجا شدن نیرو، کار انجام می شود. اساس کار توربوماشین ها بر مبنای همین اصل است. پمپ ها، دمنده ها و کمپرسورها بر روی سیال کار انجام می دهند و بر انرژی آن می افزایند. توربین های آبی، گازی و بخاری انرژی سیال را می گیرند و به انرژی مکانیکی روی محور گردنده تبدیل می کنند. کوپلینگ سیالی و مبدل گشتاور، متشکل از یک پمپ و یک توربین هستند و برای انتقال ملایم قدرت مکانیکی به کار می روند.

تبدیل انرژی در توربوماشین ها پیوسته است. درطراحی توربوماشین ها، هم از تئوری بهره می گیرند و هم از آزمایش.

با کاربرد تئوری تشابه، می توان از طرح ماشینی که دارای ابعاد و سرعت دورانی مشخصی است و کارآمد بودن خود را در عمل نشان داده است استفاده کرده، ماشین های مشابه دیگری با ابعاد و سرعت های متفاوت طراحی نمود.

در این گزارش ابتدا تشابه هندسی و تشابه کاری توربوماشین ها را تعریف کرده، روابط تشابه را به دست می آوریم. سپس تئوری کسکیدها و به دنبال آن تئوری توربوماشین ها را ارائه می دهیم. آن گاه به ترتیب به بررسی توربین های عکس العملی، پمپ ها و دمنده ها، توربین های ضربه ای و کمپرسورهای سانتریفوژ می پردازیم. در انتها نیز پدیده کاویتاسیون را شرح خواهیم داد.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • توربوماشین ها
  • توربو ماشین
  • تحقیق توربو ماشین
  • مقاله توربو ماشین
  • دانلود مقاله توربو ماشین
  • دانلود تحقیق توربو ماشین
  • پروژه توربو ماشین
  • دانلود پروژه توربو ماشین

کلیک برای خرید