تحقیق پیشنهاد روشی برای بودجه ریزی عملیاتی

=-مقدمه بودجه ریزی عملیاتی عوامل صرفه جویی و اثربخشی را به ابعاد سنتی بودجه ریزی اضافه می کند. نظام بودجه ریزی عملیاتی بین کارآیی و اثربخشی تمایر قائل می شود. در کارآیی استفاده مفید از منابع مورد نظر است, در حالیکه اثربخشی با عملکرد مرتبط است. در بودجه ریزی عملیاتی طبقه بندی عملیات به نحو…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 50

حجم فایل: 107 کیلوبایت

قیمت: 11000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • تدوین طرح عملیاتی مانور، در قالب پاورپوینت و در 74 اسلاید… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: ppt تعداد صفحات: 74 حجم فایل: 3,583 کیلوبایت قیمت: 10000 تومان دانلود پاورپوینت با موضوع تدوین طرح عملیاتی مانور، در قالب ppt و در 74 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از ابتدای پاورپوینت: تعریف مانور: رزمایش یا مانور: واژه رزمایش، از هم آمیزی دو واژه رزم+ آزمایش پدید آمده و به یک تمرین نظامی در مقیاس بزرگ گفته می شود که در آن مانورهای گوناگون رزمی اجرا و شبیه سازی می شوند. رزمایش در اصل شبیه سازی یک…

 • دانلود مقاله روشی جدید برای تشخیص میکروآنوریسم از تصاویر شبکیه مردمک های بدون اتساع دارای رتینوپاتی دیابتی با استفاده از پردازش تصویر (ترجمه فارسی به انگلیسی)، مقاله کنفرانس مهندسی پزشکی جهت ISI، این فایل در قالب Word قابل ویرایش، … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: doc, pdf تعداد صفحات: 21 حجم فایل: 735 کیلوبایت قیمت: 32000 تومان دانلود مقاله روشی جدید برای تشخیص میکروآنوریسم از تصاویر شبکیه مردمک های بدون اتساع دارای رتینوپاتی دیابتی با استفاده از پردازش تصویر (ترجمه فارسی به انگلیسی)، مقاله کنفرانس مهندسی پزشکی جهت ISI، این فایل در قالب…

 • دانلود مقاله با موضوع گیاه پالایی روشی برای کاهش آلایندگی پسماندهای صنعتی، در قالب pdf و در 8 صفحه. در این مقاله کاربردی، گیاه پالایی که روشی برای کاهش آلایندگی پسماندهای صنعتی می باشد، مورد تحقیق و پژوهش قرار گرفته است. امروزه آلودگی محیط زیست از مسائل مهمی است که جوامع مختلف با آن روبرو هستند... … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: pdf تعداد صفحات: 12 حجم فایل: 80 کیلوبایت قیمت: 3850 تومان دانلود مقاله با موضوع گیاه پالایی روشی برای کاهش آلایندگی پسماندهای صنعتی، در قالب pdf و در 8 صفحه. در…

 • بخشی از متن: «تنها معیاری که حقیقت را به وسیله آن می توان ارزیابی کرد، نتایج عملی حاصل از آن است». «مائوتسه تونگ» افراد غیرحرفه ای روان کاوی را بیشتر به عنوان روشی برای درمان اختلالهای روانی، روان رنجوری و احتمالاً روان پریشی به شمار می آورند. مسلم است که فروید برای نخستین بار نظریه و روشهای... … فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 42 حجم فایل: 31 کیلوبایت قیمت: 9500 تومان بخشی از متن: «تنها معیاری که حقیقت را به وسیله آن می توان ارزیابی کرد، نتایج عملی حاصل از…

 • دانلود پاورپوینت با موضوع بودجه ریزی عملیاتی، در قالب ppt و در 18 اسلاید، قابل ویرایش، شامل مقدمه، انواع روش های بودجه بندی، تعریف بودجه بندی عملیاتی، مراحل یا فرآیند بودجه بندی، الزامات بودجه بندی عملیاتی، عناصر کلیدی... … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: PPT تعداد صفحات: 18 حجم فایل: 726 کیلوبایت قیمت: 5500 تومان دانلود پاورپوینت با موضوع بودجه ریزی عملیاتی، در قالب ppt و در 18 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: مقدمه انواع روش های بودجه بندی تعریف بودجه بندی عملیاتی مراحل یا فرآیند بودجه بندی الزامات بودجه بندی عملیاتی عناصر کلیدی…

1-مقدمه

بودجه ریزی عملیاتی عوامل صرفه جویی و اثربخشی را به ابعاد سنتی بودجه ریزی اضافه می کند. نظام بودجه ریزی عملیاتی بین کارآیی و اثربخشی تمایر قائل می شود. در کارآیی استفاده مفید از منابع مورد نظر است، در حالیکه اثربخشی با عملکرد مرتبط است. در بودجه ریزی عملیاتی طبقه بندی عملیات به نحوی است که هدفها شفافتر بیان می شوند، ارزیابی بودجه سهل تر بوده و در روش هزینه بندی آن ارتباط بین داده و ستانده مورد توجه قرار می گیرد.

مهمترین هدف بودجه ریزی عملیاتی اصلاح مدیریت بخش عمومی و افزایش اثربخشی مخارج این بخش است. ویژگی های اساسی این اصلاح عبارتند از:

 ارزیابی پاسخگویی مسئولین دستگاههای اجرایی براساس معیار دستاوردهای فعالیتهای آنان، دامنه تاثیرگذاری آنها جهت نیل به دستاوردها و بودجه و امکاناتی که برای تحقق دستاوردها به مصرف رسیده است.

ارزیابی پاسخگویی مدیران دستگاههای اجرایی به مسئولین ذیربط براساس محصولاتی که باید تولیدکنند و بودجه و سایر امکاناتی که برای تولید این محصولات بکار می گیرند.

تضمین و تحکیم پاسخگویی از طریق مبادله موافقتنامه بین مدیران و مسئولین دستگاههای اجرایی و بین مسئولین دستگاههای اجرایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور (به نمایندگی از طرف دولت).

استقرار نظام بودجه ریزی ستانده محور

دادن اختیارات لازم به مدیران در انتخاب نهاده های لازم برای تولید محصولات مورد نظر

ارزیابی مستمر عملکرد مدیران و مبنا قراردادن نتایج عملکرد به عنوان یکی از معیارهای تخصیص اعتبارات.

برای اجرای نظام فوق اقدامات اساسی زیر باید انجام گیرد:

1-برنامه های عملیاتی دستگاههای اجرایی جهت تحقق اهداف بخش ذی ربط بازبینی، اصلاح و نهایی شود.

2-در چارچوب وظایف مصوب دستگاههای اجرایی، فعالیتهای کمیت پذیر ذیل هر یک از برنامه های نهایی شده تعیین گردد.

3-هزینه تمام شده هر یک از فعالیتها برای دستیابی به هدف تعیین شده محاسبه گردد.

4-یک نظام نظارتی و گزارشگیری مستمر تمامی مراحل کار استقرار یابد.

انجام اقدامات فوق مستلزم استقرار یک نظام هزینه یابی محصول در دستگاههای اجرایی با ویژگی های یاد شده می باشد.

2-اصول و مفاهیم هزینه یابی محصول

در این بخش اصول و مفاهیم هزینه یابی، هدف و منافع حاصل از هزینه یابی محصول، هزینه یابی فعالیتها، اقسام هزینه یابی و سیاستهای حسابداری هزینه یابی مورد بررسی قرار می گیرد.

2-1- هزینه یابی محصول چیست؟

محصول، کالا یا خدمات نهایی است که منعکس کننده خواست دولت، به عنوان خریدار، از دستگاههای اجرایی برای ارائه آن به متقاضیان است. دراین خصوص می توان به مثالهایی مانند ارایه خدمات ثبتی، آموزشی، بهداشتی و یا تولید برخی محصولات کشاورزی یا صنعتی اشاره کرد.

هزینه یابی محصول فرآیندی است که به وسیله آن هزینه نهاده ها (مانند حقوق و دستمزد) به محصولات تعلق می گیرد. در این فرآیند هزینه های کل هر دستگاه اجرایی برای تولید محصولات آن به نحوی اختصاص می یابد که پاسخگوی هزینه واقعی ارایه یا تولید هر محصول باشد.

به طور مثال اگر یک دستگاه اجرایی خدمات متنوعی ارائه دهد یا کالاهای متنوعی تولید کند ممکن است بخواهد کل هزینه تولید هر واحد خدمات یا محصول را برآورد نماید. این اطلاع به دستگاه اجرایی کمک می کند که اولاً بهای ارائه هر واحد از محصول را تعیین کند و همچنین نسبت به حدود پرداختهای پرسنلی یا اداری تصمیم مناسب را اتخاذ نماید.

عبارات و واژگان کلیدی:

 • بودجه ریزی عملیات
 • بودجه ریزی
 • کار تحقیقی حسابداری
 • دانلود تحقیق
 • تحقیق رشته حسابداری
 • روشی برای بودجه ریزی
 • پیشنهاد برای بودجه ریزی عملیاتی

کلیک برای خرید