تحقیق پیرامون رادیو

مقدمه رایو دریچه و نه صدای آلمان، در گزارشی به تاریخ استفاده از امواج کوتاه رادیویی برای پخش برنامه ها پرداخته است. در این گزارش آمده است که در زمان جنگ جهانی دوم اولین فرستنده های تولید کننده پارازیت از سوی مهندسان و کارشناسان فنی تولید و از آن برای مقابله با امواج رادیوهای خارجی استفاده شده است. …

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 46

حجم فایل: 53 کیلوبایت

قیمت: 11000 تومان

مقدمه

رایو دریچه و نه صدای آلمان، در گزارشی به تاریخ استفاده از امواج کوتاه رادیویی برای پخش برنامه ها پرداخته است. در این گزارش آمده است که در زمان جنگ جهانی دوم اولین فرستنده های تولید کننده پارازیت از سوی مهندسان و کارشناسان فنی تولید و از آن برای مقابله با امواج رادیوهای خارجی استفاده شده است.

موج کوتاه برای پخش رادیویی بهترین امکان نیست. اما هر کسی که در سراسر دنیا قصد دریافت اطلاعات را دارد. امروزه هنوز هم نمی تواند از موج کوتاه صرف نظر کند. زمانی که دریچه وله صدای آلمان 50 سال پیش در سوم ماه مه سال 1953 کار خود را آغاز کرد.

موج کوتاه برای زمان پس از جنگ بهترین امکان موجود بود تا بتوان با سراسر جهان تماس برقرار کرد. از طریق موج کوتاه آلمان دموکرات چهره جدید خود را به نمایش در آورد.

توجه توجه: اینجا برلین کونیگز و وسترها وزن و فرستنده موج کوتاه آلمان است ما موسیقی پخش می کنیم از ژانویه سال 1929 در اروپا. تعداد فرستنده های رادیویی که برنامه های خود را به روی امواج کوتاه پخش می کردند. افزایش چشمگیری داشت. این تکاملی بود که توسط کار فرستنده های آماتور Guglielmo Marconi به وجود آمد. مارگونی، فرستنده رادیویی واتیکان را تاسیس کرده فرستنده و آنتن های آن را ساخته بود تا به وسیله امواج الکترومغناطیسی اخبار و اطلاعات را انتقال دهد. در آغاز دهه 20 مهندسان و تکنیک آن ها تا حدی رسیده بودند که فرستنده های رادیویی بتوانند یک برنامه رادیویی منظم را پخش کنند.

اگر چه در ابتدا کسی به پخش برنامه ها روی امواج کوتاه زیر 200 متر فکر هم نمی کرد برنامه ها اغلب بر روی امواج توسط و یا بلند پخش می شدند تا این که مارکونی به این فکر افتاد که تمامی امپراتوری بریتانیا را توسط امواج رادیو پوشش دهد و شروع به آزمایش بر روی امواج کوتاه کرد. به این ترتیب مشخص شد که در فواصل زیاد، فرستنده های آزمایشی که برنامه های خود را روی امواج کوتاه پخش می کردند. کیفیت دریافت بهتری را در مقایسه با موج بلند و متوسط ارائه می کنند. در نتیجه نخستین برنامه ها بر روی امواج کوتاه در سال 1928 آغاز شد.

دریافت امواج کوتاه توسط قشری سنگین در جو زمین، یا در حقیقت یونوسفر. امکان پذیر می شود. که در آن امواج الکترومغناطیسی همانند اشعه نور بر روی آینه منعکس می شوند. هرچه امواج کوتاه تر و فرکانس آن ها بیش تر باشد. قادر خواهند بود مسافت های طولانی تری را طی کنند به این وسیله فرستنده های رادیویی مثل دریچه وله صدای آلمان می توانند برنامه های خود را در سراسر جهان پخش کنند. از سال 1929 اداره پست حکومت رایش آلمان بر روی امواج کوتاه ردیف 52 متر برنامه های آموزشی آن زمان خود را پخش می کرد. اما یک فرستنده برون مرزی در آلمان وجود نداشت. تازه در آوریل سال 1933 بود که این برنامه ها مشخصا برای شمال آمریکا به زبان های انگلیسی و آلمانی پخش شدند. توجه توجه! اینجا فرستنده رادیویی آلمان است. از این رادیوی جهانی یک فرستنده رادیویی برون مرزی به وجود آمد با وظیفه روشن پخش تبلیغات در مدح حکومت آن زمان آلمان. در سال های پس از آن کارشناسان تکنیک توسط سیستم های ارتباطی جدید. لوله ها و آنتن های فرستنده کیفیت فرستنده های رادیویی را بهبود بخشیدند. هم زمان با این فرستنده موج کوتاه آلمان برنامه های خود را به زبان های جدید پخش کرد.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • تحقیق برق و الکترونیک و مخابرات
  • دانلود تحقیق
  • کار تحقیقی برق
  • رادیو
  • تاریخچه رادیو
  • امواج رادیویی
  • فرکانسهای رادیویی
  • فرکانس
  • موجهای رادیو

کلیک برای خرید