تحقیق رله دیستانس

مقدمه رله دیستانس اولین بار در آلمان در سال 1923در یک شبکه فشار قوی نصب گردید. این رله یک رله حفاظتی است که زمان قطع آن تابع مقاومت طول سیم می باشد. در اغلب اوقات باید زمان قطع رله تابع محل اتصال کوتاه نسبت به رله باشد؛ واز این جهت بایدزمان قطع هررله؛ تابع جهت معینی از انرژی اتصال کوتاه نیز گردد. با تو…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 81

حجم فایل: 1,105 کیلوبایت

قیمت: 17000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • دانلود تحقیق در مورد روش های تحقیق در روانشناسی، در قالب doc و در 24 صفحه، قابل ویرایش، شامل مقدمه، گروه های گواه و آزمایشی، بستگی ها تاریخچه زندگی به عنوان روش تحقیق خلاصه فصل بخشی از ابتدای تحقیق: دانش علمی... … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 24 حجم فایل: 19 کیلوبایت قیمت: 4400 تومان دانلود تحقیق در مورد روش های تحقیق در روان شناسی، در قالب doc و در 24 صفحه، قابل ویرایش، شامل: مقدمه گروه های گواه و آزمایشی بستگی ها تاریخچه زندگی به عنوان روش تحقیق خلاصه…

 • دانلود تحقیق با موضوع مدیریت ارتباط با مشتری: چارچوب، مسیرهای تحقیق و آینده، در قالب word و در 37 صفحه، قابل ویرایش، شامل مقدمه، ایجاد پایگاه اطلاعاتی مشتری، تحلیل داده ها و اطلاعات، انتخاب مشتری، هدف گیری مشتریان... … فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 37 حجم فایل: 147 کیلوبایت قیمت: 8000 تومان دانلود تحقیق با موضوع مدیریت ارتباط با مشتری: چارچوب، مسیرهای تحقیق و آینده، در قالب word و در 37 صفحه، قابل ویرایش، شامل: مقدمه ایجاد پایگاه اطلاعاتی مشتری تحلیل داده ها و اطلاعات انتخاب مشتری هدف گیری مشتریان…

 • رله گذاری چیست؟ طراحی و بهره برداری از تجهیزات حفاظتی جهت تعیین شرایط غیر نرمال سیستم و شروع اقدام اصلاحی برای بازگردانی به حالت نرمال… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: ppt تعداد صفحات: 55 حجم فایل: 6,970 کیلوبایت قیمت: 5000 تومان دانلود پاورپوینت در مورد رله و حفاظت الکتریکی، در قالب ppt و در 55 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: مقدمه اصول عملکرد رله های الکترومغناطیسی ترانسفورماتورهای اندازه گیری رله گذاری چیست؟ طراحی و بهره برداری از تجهیزات حفاظتی جهت تعیین شرایط غیر نرمال سیستم و شروع اقدام اصلاحی برای بازگردانی به حالت نرمال…

 • دانلود تحقیق در مورد رله حرارتی، در قالب doc و در 18 صفحه، قابل ویرایش، شامل مقدمه، فصل اول: تعریف رله و کاربرد آن در زمینه های مختلف، 1- پرس کاری ورقه های فلزی، 2- قالب زنی تزریقی، 3- قلاویزکاری، 4- پلیسه گیری، 5- جوش کنتاکت ها… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 18 حجم فایل: 81 کیلوبایت قیمت: 6000 تومان دانلود تحقیق در مورد رله حرارتی، در قالب word و در 18 صفحه، قابل ویرایش، شامل: مقدمه فصل اول: تعریف رله و کاربرد آن در زمینه های مختلف 1- پرس…

 • دانلود مقاله با موضوع رله های حفاظتی و هماهنگی رله ها در سیستم های قدرت، در قالب word و در 75 صفحه، قابل ویرایش، شامل چکیده، مقدمه، فصل اول: ماهیت و مکانیزم ایجاد خطا در شبکه های قدرت، عوامل ایجاد یک اغتشاش، عوامل غیر سیستمی، عوامل سیستمی، پیامدهای ادامه داشتن یک خطا در شبکه، فصل دوم: دلایل... … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: doc, pdf تعداد صفحات: 76 حجم فایل: 4,184 کیلوبایت قیمت: 29000 تومان دانلود مقاله با موضوع رله های حفاظتی و هماهنگی رله ها در سیستم های قدرت، در قالب word…

مقدمه

رله دیستانس اولین بار در آلمان در سال 1923در یک شبکه فشار قوی نصب گردید. این رله یک رله حفاظتی است که زمان قطع آن تابع مقاومت طول سیم می باشد. در اغلب اوقات باید زمان قطع رله تابع محل اتصال کوتاه نسبت به رله باشد؛ واز این جهت بایدزمان قطع هررله؛ تابع جهت معینی از انرژی اتصال کوتاه نیز گردد. با توجه به اینکه هر چه محل اتصالی رله بیشتر باشد مقامت ظاهری قطعه سیم بین محل اتصالی تا رله بزرگتر میگردد. از آنجا که در رشد تاسیسات برقی رابطه مستقیمی بین مقاومت و طول سیم موجود است؛ لذا با استفاده از رله دیستانس بعنوان رله حفاظتی در سراسر خطوط انتقال انرژی؛ عملا ومشکل حفاظت موضعی و سلکتیو وتنظیم جهش زمانی رله های پی در پی نیز برطرف می گردد.

اگر یک شبکه حلقوی را با رله های دیستانس حفاظت کرده باشیم در آن اگراتصال کوتاهی رخ دهد تمام رله های دیستانس موجود که جریان اتصال کوتاه از آن عبور می کند تحریک میشوند؛ ولی فقط نزدیکترین رله به محل اتصالی موفق به قطع سیم اتصال شده از شبکه می شودزیرا قطعه سیم بین این دو نقطه نزدیکترین مقاومت را شامل است و بدین جهت زمان قطع این رله نیز از همه کوتاهتر است.

رله دی ستانس را می توان جهت هر نوع شبکه ای با هر فشار الکتریکی بکار برد. برای حفاظت شبکه های با ولتاژ بالاتر از 60هزار ولت؛ امروزه فقط از رله دیستانس استفاده میشود.

1-عضو سنجشی (عضو زمانی)

2-عضو تحریک کننده

3-عضو جهت یاب

4-رله های کمکی

در ضمن باید دانست که عضو سنجشی رله دیستانس مطلقا مقدار قدر مطلق عوامل مؤثر را نمی سنجد، بلکه تغییرات مقدار کمیتی را که قبلا تنظیم شده است می سنجد.

عامل مؤثر در رله دیستانس می تواند هر یک از کمیتهای زیر باشد:

1-مقاومت ظاهری (امپدانس)

2-هدایت ظاهری (ار میتانس)

3-مقاومت اهمی Zcos (رزیستانس)

4-هدایت اهمی (کندو کتانس)

5-مقاومت غیر اهمی Zsin (راکتانس)

6-هدایت غیراهمی (سوسپتانس)

7-امپدانس مخلوط

رله ای که کمیت Zرا می سنجد رله امپدانس ورله ای که کمیت X را می سنجد رله را کتانس گفته می شود.

دستگاه مختصات R-Xو اصول مربوط به آن

با استفاده از این دستگاه مختصات می توان نمودار مشخصه عملکرد هر رله فاصله را بر نمودار مشخصه هر سیستم برق رسانی سوار کرد و پاسخ رله را بی درنگ مشخص ساخت.

رله فاصله به ازای رابطه معینی بین مقدار جریان و ولتاژ و اختلاف فاز بین آنها عمل خواهد کرد. در هر موقعیت مفروض از استقرار رله فاصله، بعضی روابط مشخص بین ولتاژ جریان و اختلاف فاز وجود خواهد داشت. بنابر این، طریقه کار این است که نموداری بسازیم که روابط بین این سه کمیت را (اولا) آن طور که سیستم به وجود می آید و (ثانیا) آن گونه که برای عملکرد رله لازم است نشان دهد.

همانگونه که بیان شد، در دستگاه مختصات R-X، سه متغییر ولتاژ و جریان واختلاف فاز به دوم متغییر تبدیل می شوند. این منظور، از تعیین خارج قسمت مقدار مؤثر ولتاژ بر مقدار مؤثر جریان که امپدانس نام دارد حاصل می شود (با امپدانس) کاری فعلا نداریم). سپس مؤلفه های مقاومت و راکتانس Z را از روی رابطه های آشنا R=Zcosو X=Zsi استخراج می کنبم. راوقتی مثبت می دانیم که با فرض همبندیهای معینی در رله ومبادی مقایسه مشخص، I نسبت به Vپس افت د اشته باشد.

این مقادیرRو X، مختصات نقطه ای در دستگاه R-X هستند که ترکیب معینی از V و I و را نشان می دهند. ,R X می توانند مقادیر مثبت یا منفی اختیار کننداما Z همیشه باید مثبت باشد. هر مقدار منفیZ راکه از گذاردن مقادیر خاصی از در معادله بدست آید باید نادیده گرفت، زیرا این مقدارهای منفی ارزش عملی ندارند.

در شکل صفحه بعد، دستگاه مختصاتR-X ونقطهP که نمایشگر مقدارهای ثابتی از VوIو است دیده می شود ودر این شکل، فرض بر این است که I مقداری کمتر از 90 درجه نسبت به Vپس افت داشته باشد.

پاره خط مستقیمی که ا ز مبدابه نقطه Pکشیده شود مقدار Z را نمایش می دهدو زاویه ای است که در جهت پاد ساعتگر از محور +R بطرف Z اندازه گیری می شود.

پیداست که محل نقطه P رامی توان با دانستن مقدارهای Zو وبدون استخراج مؤلفه های RوXبدست آورد، و یا محاسبه نسبت مختلط VبرI، مقادیر RوXرا مستقیما وبدون در- نظرگرفتن تعیین کرد.

اگر V وIو تغییر کنند می توان چندین نقطه را در دستگاه مختصات مشخص ساخت و از بهم پیوستن آنها یک منحنی بدست آورد که مشخصه عملکرد را نمایش دهد.

عبارات و واژگان کلیدی:

 • تحقیق برق و الکترونیک
 • رله
 • انواع رله
 • رله دیستانس
 • دیستانس
 • معرفی رله دیستانس
 • چگونگی رله دیستانس
 • کارایی رله دیستانس
 • مشخصه های رله

کلیک برای خرید