گزارش کارآموزی برق، بازدید ترانس های سطح شهر بیجار و اطراف آن

مقدمه: مطالب گردآوری شده نتایج فعالیت هایی بوده که در طی دوره کارآموزی انجام شده است. در این دوره 30 روزه با بازدید ترانس های سطح شهر بیجار و اطراف آن به همراهی مسئول آن بخش در اداره برق بیجار رفته و مشکلات پیش آمده برای ترانس ها رفع می شد. که در این بازدیدها با انواع کلیدها، ترانس ها، بریکرها…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 60

حجم فایل: 782 کیلوبایت

قیمت: 14000 تومان

مقدمه:

مطالب گردآوری شده نتایج فعالیت هایی بوده که در طی دوره کارآموزی انجام شده است. در این دوره 30 روزه با بازدید ترانس های سطح شهر بیجار و اطراف آن به همراهی مسئول آن بخش در اداره برق بیجار رفته و مشکلات پیش آمده برای ترانس ها رفع می شد.

که در این بازدیدها با انواع کلیدها، ترانس ها، بریکرها، ساختمان داخلی ترانس ها، کاربرد خازن در ترانس، رأکتورها، باطریخانه (توزیع DC,AC)، تابلوهای فشار قوی و ضعیف که از نظر کاربرد به انواع تابلوهای کنترل، تابلوهای آلارم، تابلوهای توزیع DC,AC، مخابراتی، تابلوهای اندازه گیری تقسیم می شود؛ آشنا شده ام.

همچنین در ادامه این بازدیدها:

با انواع رله های حفاظتی، ارت، اضافه جریان، دیستانس، دیفرانسیل، ریستریکنت ارت فالت، اضافه ولتاژ، رله کمبود ولتاژ، رله اضافه جریان، ارت فالت جهتی و با خصوصیات یک سیستم حفاظتی و روش های جلوگیری از خسارت خطا در سیستم قدرت در انواع حفاظتهای اصلی خط، حفاظتهای پشتیبان خط، حفاظتهای اصلی ترانسفورماتور می باشد؛ آشنا شده ام.

مطالب ارائه شده در این زمینه با توجه به مشاهدات خویش و استفاده از کتاب هایی در زمینه های فوق گردآوری شده است.

از تمامی عزیزانی که در این مدت با بنده همکاری داشته اند کمال قدردانی را دارم؛ امیدوارم که تجربه های بدست آمده در این جزوه مورد توجه استاد گرانقدر قرار گیرد.

با تشکر

آشنایی با تجهیزات و بهره برداری از پستهای فشار قوی:

سیستم ها یا شبکه های برق رسانی را می توان به چند دسته کلی تقسیم نمود که هر کدام در جای خود از اهمیت زیادی برخوردار می باشد این سیستم ها شامل:

1- تولید 2- انتقال 3- فوق توزیع 4- توزیع می باشد.

تولید شامل انواع نیروگاه های بخار، گازی، دیزلی، آبی و غیره می باشد که معمولاً خروجی نیروگاه های بخار به شبکه های انتقال 400 یا 230 کیلوولت و خروجی نیروگاه های گازی به شبکه های 63 کیلوولت و خروجی نیروگاه های دیزلی به شبکه های 20 کیلوولت متصل می شوند.

انتقال شامل خطوط و پست های 400 و 230 و 132 کیلوولت و فوق توزیع شامل خطوط و پستهای 63 کیلوولت می باشد. شبکه های توزیع شامل خطوط و پستهای 20 و 4/0 کیلوولت می باشند.

اصولاً علت انتخاب ولتاژهای متفاوت در شبکه های برق رسانی به دو دلیل عمده می باشد:

1. دلایل فنی

2. دلایل اقتصادی

عبارات و واژگان کلیدی:

  • گزارشکار
  • کارآموزی
  • گزارشکار کارآموزی
  • کارآموزی در شهربیجار
  • بازدید ترانسهای شهر بیجار
  • ترانسفورماتور
  • انواع ترانس

کلیک برای خرید