تحقیق مشکلات موجود در برق شهر

قطع ناگهانی برق باعث اختلال در اکثر فعالیتهای تجاری شده و در برخی موارد امکان ادامه آن را کاملاً از بین می برد. البته تنها برق شهر اثرات مخرب به همراه ندارد، بسیاری از دستگاههای الکتریکی (همانند سیستمهای کامپیوتری) نسبت به نارسائیهایی مانند افت لحظه ای ولتاژ، افت طولانی ولتاژ، قطع برق، ولتاژهای لحظه…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 105

حجم فایل: 69 کیلوبایت

قیمت: 19000 تومان

قطع ناگهانی برق باعث اختلال در اکثر فعالیتهای تجاری شده و در برخی موارد امکان ادامه آن را کاملاً از بین می برد. البته تنها برق شهر اثرات مخرب به همراه ندارد، بسیاری از دستگاههای الکتریکی (همانند سیستمهای کامپیوتری) نسبت به نارسائیهایی مانند افت لحظه ای ولتاژ، افت طولانی ولتاژ، قطع برق، ولتاژهای لحظه ایی بالا، نویز و تاثیرات فرکانس رادیویی و تغییرات فرکانس در منبع تغذیه به خود حساس هستند.

این گونه و بارها را اغلب «بارهای حساس» می گویند. زیرا عملکرد مداوم آنها برای فعالیت های تجاری یک شرکت حائز اهمیت است و همچنین به این دلیل که اینگونه بارها برای عملکرد صحیح یک نیروی برق با ثبات تر و قابل اطمینان تر از آنچه عموماً توسط منابع تغذیه همگانی ارائه می شود. نیاز دارند.

در ادامه لیستی از مشکلات موجود در برق شهر ارائه می شود که هر کدام را به طور مختصر توضیح می دهیم.

1-نوسانات شدید لحظه ای (spine)

2-نویز الکتریکی (noise)

3-اضافه ولتاژ لحظه ای (surges)

4-افت ولتاژ لحظه ای (sags)

5-هارمونیک ها (TUD)

6-افت طولانی ولتاژ (Brown outs)

7-قطع برق شهر (Blacuoucs)

1- نوسانات شدید لحظه ایی (spike)

ولتاژهای سریع، گذرا و با طول زمانی کوتاهی هستند که به شکل موج اصلی برق اضافه می شوند. این ولتاژها در هر دو سیکل مثبت و منفی می توانند اضافه شوند و به اجزای الکتریکی خسارت وارد کرده و آنها را از بین ببرند. Spike ها توسط یک ترموستاتها با سایر تجهیزاتی که جریان های الکتریکی زیاد را سوئیچ می کنند، یا توسط بارهایی که به وسیله شرکتهای برق سوئیچ می شوند، ایجاد می گردند. صاعقه ایی که به طور موضعی به زمین اصابت می کند از جدی ترین عوامل تولید این نوسانات هستند بویژه زمانی که به کابل های ارتباطی برق القا می شوند و حدود 7% مشکلات برق شبکه را تشکیل می دهند.

2- نویز الکتریکی (noise)

نویز حالت مشترک ناشی از بروز انتقال بین خطوط منبع و زمین است. نویز حالت معمولی نتیجه اختلال بین ولتاژهای فاز به فاز و فاز به نول است و می تواند در اثر اصابت صاعقه، خاموش و روشن کردن بار، اشکال کابل و مجاورت یا تجهیزات فرکانس رادیویی و… ایجاد شود. نویز الکتریکی می تواند باعث هنگ کردن کامپیوتر و در نتیجه از دست رفتن اطلاعات گردد. اثرات نویز را می توان با قرار دادن فیلترهای مناسب و برقراری اتصال زمین به حداقل می رساند.

3- اضافه ولتاژ لحظه ای (surg)

ولتاژ اضافه شده به موج اصلی برق با مقادیر بالاتر از مقدار عادی خط اصلی برق شهر می باشد که بیش از یک سیکل ادامه می یابد. surg معمولاً پس از آن که یک دستگاه بزرگ خاموش می شود و یا به دنبال سوئیچ کردن بار درمراکز فرعی ایجاد می شود. به علت زمان نسبتاً طولانی، surg می توان قدرت عملکرد اجزای مربوط به منبع تغذیه سوئیچینگ کامپیوتر را کاهش داده و باعث کاهش طول عمر آنها شود.

4- افت ولتاژ لحظه ای (sage)

افت ولتاژی که به مدت چند سیکل ادامه داشته باشد sage نامیده می شود sage از لحاظ شکلی مانند spine های منفی می باشد. ولی طول مدت آن بیشتر است مانند سوئیچ شدن یک بار بزرگ مانند دستگاههای تهویه هوا یا راه انداختن موتورهای الکتریکی که در حدود 76% مشکلات برق شهر را تشکیل می دهند.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • تحقیق
  • تحقیق برق و الکترونیک
  • تحقیق مشکلات موجود در برق شهر
  • مشکلات برق
  • قطعی برق
  • مشکلات موجود در برق شهری
  • برق شهری
  • قطعی برق شهری

کلیک برای خرید