تحقیق شناخت و اصول کار برقگیرها

سیستم برقگیر میله ای سیستم برقگیر میله ای از روشهای سنتی برای مقابله با صاعقه است که از زمان فرانکلین مورد استفاده بوده و بر اساس هدایت بار الکتریکی صاعقه به زمین عمل می نماید. صاعقه یکی از پدیده های قدرتمند ومخرب دنیای طبیعی است که سطح ولتاژ آن تا 100 میلیون ولت در هر ضربه می رسد. ضربات صاعقه به تج…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 72

حجم فایل: 1,906 کیلوبایت

قیمت: 17000 تومان

مقدمه

هر یک از ما در طول شبانه روز با بسیاری از وسایل برقی در ارتباطیم. اما ما در این بخش بیشتر با حفاظت ایمنی در برابر خطرات طبیعی مانند صاعقه آشنا می شویم. مطالعه و تحقیق این شناخت را در اختیار انسان قرار می دهد تا قطره ای به دانش اقیانوس او اضافه شود و با استفاده از در جهت رفاه و بهبود و آسایش خود استفاده کند.

مطالب این تحقیق اطلاعات پایه ای و مقدماتی در زمینه تعاریف و اصول کار برقگیرها در اختیار خواننده قرار می دهد و خاص دانشجویان رشته برق می باشد.

مطالب این تحقیق از ساده ترین و در عین حال پرکاربردترین مفاهیم انتخاب شده است. این تحقیق در پنج فصل تهیه و تنظیم شده است. فصل اول بیشتر به تعاریف برقگیرها اشاره دارد. فصل دوم به شرح حفاظت و ایمنی می پردازد. فصل سوم درباره انتخاب مشخصات مناسب برقگیرهاست. فصل چهارم آزمایشات به روی برقگیرها و آخرین فصل، فصل پنجم به نصب برقگیرها اشاره می کند.

سیستم برقگیر میله ای

سیستم برقگیر میله ای از روشهای سنتی برای مقابله با صاعقه است که از زمان فرانکلین مورد استفاده بوده و بر اساس هدایت بار الکتریکی صاعقه به زمین عمل می نماید. صاعقه یکی از پدیده های قدرتمند ومخرب دنیای طبیعی است که سطح ولتاژ آن تا 100 میلیون ولت در هر ضربه می رسد. ضربات صاعقه به تجهیزات شبکه های قدرت یکی از عوامل جدی خطر و آسیب برای شرکتهای برق و مصرف کنندگان می باشد. در بعضی از مناطق آمریکا بخصوص مناطق جنوب شرقی، صاعقه یک پدیده تقریباً روزانه است، اما تابحال امکان پیش بینی و کنترل این پدیده وجود نداشته است. در سالهای اخیر فناوری پیش بینی و رهیابی توسعه یافته و شبکه ملی آشکار سازی صاعقه NLDN هنوز برای رهیابی صاعقه بیش از پیش تأکید دارد زیرا این امر می تواند در شبکه های حمل و نقل هوایی، دریایی و فضانوردی بسیار موثر واقع گردد.

فهرست:

پیشگفتار

مقدمه

فصل اول

تعریف سیستم برقگیر

برقگیر یا رسانای آذرخش

فصل دوم

ایمنی حفاظت

ضرورت استفاده از برقگیرها

اساس کار دستگاه LCM

سیستم های حفاظت صاعقه

بررسی برقگیرهای اکسید فلزی

سیستم های حفاظتی جایگزین

فصل سوم

انتخاب مشخصات مناسب برقگیرها

تعاریف لازم به منظور مشخصات مناسب برقگیرها

امتحان مناسب برقگیر به منظور اضافه ولتاژهای موقت

فصل چهارم

آزمایشات به روی برقگیرها

آزمایشات ایزولاسیون خارجی برقگیرها

آزمایشات آلودگی برقگیرها، آزمایش با بخار نمک

روش انجام آزمایش ها با لایه سطحی

فصل پنجم

آزمایش رطوبت غیرکامل ستون مقره یا برقگیر

نصب برقگیرها در خطوط انتقال انرژی

منظور از نصب برقگیرها در شبکه های فشار قوی

خصوصیات نصب برقگیرها در خطوط

برقگیرها به صورت بشقاب مقره

نصب برقگیرها در خطوط انتقال انرژی

نصب برقگیرها در خطوط ویژه

عبارات و واژگان کلیدی:

 • تحقیق برق و الکترونیک
 • برق و الکترونیک
 • دانلود تحقیق
 • برقگیرها
 • اصول کار برقگیرها
 • انواع برقگیرها
 • شناخت برقگیرها
 • تعریف برقگیر
 • مفهوم برقگیر
 • کاربرد برقگیر
 • تحقیق شناخت و اصول کار برقگیرها

کلیک برای خرید