تحقیق بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی

«چکیده» در هر صنعتی اتوماسیون سبب بهبود تولید می گردد که این بهبود هم در کمیت ومیزان تولید موثر است و هم در کیفیت محصولات. هدف از اتوماسیون این است که بخشی از وظایف انسان در صنعت به تجهیزات خودکار واگذار گردد. در یک سیستم اتوماتیک عملیات شروع، تنظیم و توقف فرایندبا توجه به متغیر های موجود توسط کنترل…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 160

حجم فایل: 2,051 کیلوبایت

قیمت: 21000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • دانلود جزوه آموزشی نحوه استفاده از ابرنقاط در طراحی قطعات و مجموعه های صنعتی در نرم افزار کتیا، در قالب pdf و در 8 صفحه. … فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: pdf تعداد صفحات: 8 حجم فایل: 726 کیلوبایت قیمت: 5000 تومان دانلود جزوه آموزشی نحوه استفاده از ابرنقاط در طراحی قطعات و مجموعه های صنعتی در نرم افزار کتیا، در قالب pdf و در 8 صفحه. سایر محصولات مرتبط: فایل آموزشی ابرنقاط و مهندسی معکوس در کتیا، روش اصولی ایجاد مدل سه بعدی تحقیق نحوه استفاده از ابرنقاط در طراحی قطعات و…

 • دانلود تحقیق در مورد نحوه استفاده از ابرنقاط در طراحی قطعات و مجموعه های صنعتی، در قالب pdf و در 8 صفحه، شامل مقدمه، قدم اول: ابعاد برداری، دستگاه اندازه برداری نوری (OPTIC) چیست؟ ، روش های اندازه برداری توسط دستگاه اندازه برداری نوری، قدم… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: pdf تعداد صفحات: 8 حجم فایل: 710 کیلوبایت قیمت: 5000 تومان دانلود تحقیق در مورد نحوه استفاده از ابرنقاط در طراحی قطعات و مجموعه های صنعتی، در قالب pdf و در 8 صفحه، شامل: مقدمه قدم اول: ابعادبرداری دستگاه اندازه برداری نوری (OPTIC)…

 • معرفی مدیریت برش و پرس: مدیریت برش و پرس یکی از مدیریتهایی است که زیر نظر معاونت سواری سازی ایران خودرو فعالیت می کند. برش و پرس در حال حاضر ازنظر تناژ، ابعاد تعداد پرس بزرگترین مجتمع پرسکاری در ایران می باشد. این مجموعه توانایی آنرا داده که برای 150/000 دستگاه سواری، 5000 دستگاه مینی بوس و 3000… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 38 حجم فایل: 67 کیلوبایت قیمت: 5900 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است: فهرست…

 • دانلود مقاله با موضوع بهبود ساختار آلیاژ آلومینیوم A413.1 از طریق ایجاد ساختار نانو به روش انجماد سریع، در قالب pdf و در 12 صفحه. در این مقاله کاربردی، بررسی میکرو ساختار وخواص الکترو شیمیای پوشش های تبدیلی نانو اکسید سریم دوستدار محیط زیست بر روی آلیاژهای آلومنیوم، مورد تحقیق و پژوهش قرار گرفته... … فرمت فایل دانلودی: pdf فرمت فایل اصلی: pdf تعداد صفحات: 12 حجم فایل: 493 کیلوبایت قیمت: 3850 تومان دانلود مقاله با موضوع بهبود ساختار آلیاژ آلومینیوم A413.1 از طریق ایجاد ساختار نانو به روش انجماد سریع، در قالب pdf و…

 • حوزه کار DCSها در محدوده پروسه های صنعتی پیوسته گسترده تر و پیچیده تر شد. کاربردهای مختلف این تکنیکها در فرایندهای مختلف صنعتی مانندشیمی، پتروشیمی، نفت و گاز و پالایشگاهها، صنایع آهن و فولاد و مواردی از این قبیل است… فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 34 حجم فایل: 1,101 کیلوبایت قیمت: 3000 تومان دانلود تحقیق با موضوع سیستم های کنترل گسترده (DCS) - بررسی سیستم های کنترل صنعتی، در قالب word و در 34 صفحه، قابل ویرایش، شامل: سیستم های کنترل گسترده (DCS) مقدمه ایجاد سیستم های کنترل گسترده (DCS)…

دانلود تحقیق در مورد بررسی ساختار و نحوه عملکرد سیستم های کنترل صنعتی،

در قالب doc و در 160 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه

فصل اول:

مقدمه ای بر سیستم های کنترل

کنترل و اتوماسیون

انواع فرآیندهای صنعتی

استراتژی کنترل

انواع کنترلرها

سیر تکاملی کنترل کننده ها

فصل دوم:

انتقال اطلاعات در صنعت

معماری شبکه

استانداردهای معروف لایه فیزیکی شبکه های صنعتی

معرفی واسط های انتقال و عوامل مؤثر در انتقال

پروتکل ها و استانداردها

فصل سوم:

کنترل کننده های برنامه پذیر PLC

سخت افزار PLC

زبان های برنامه نویسی PLC

ارتباط بین چندین PLC

فصل چهارم:

سیستم های کنترل گسترده DCS

ساختار سیستم های DCS

سطوح کاری

اصول کاری سیستم های DCS

کاربردها

فصل پنجم:

سیستم های اتوماسیون APACS

Controller Configuration Software

سخت افزار سیستم APACS

بسته های نرم افزاری APACS

بسته های سخت افزاری APACS

شرح مدار ماژول کنترل +ACM

فصل ششم:

سیستم های S

SCADA چیست؟

ارتباطات

واسط ها

فصل هفتم:

سیستم های FIELD BUS و مقایسه آن ها با سیستم های DCS

نحوه عملکرد سیستم های FCS در مقایسه با DCS

دسته بندی فیلد باس

توپولوژی های فیلد باس

مقایسه FCS و DCS و مزایا و معایب آن ها نسبت به یکدیگر

بخشی از متن تحقیق:

در هر صنعتی اتوماسیون سبب بهبود تولید می گردد که این بهبود هم در کمیت و میزان تولید مؤثر است و هم در کیفیت محصولات. هدف از اتوماسیون این است که بخشی از وظایف انسان در صنعت به تجهیزات خودکار واگذار گردد. در یک سیستم اتوماتیک عملیات شروع، تنظیم و توقف فرآیند با توجه به متغیرهای موجود توسط کنترل کننده سیستم انجام می گیرد. هر سیستم کنترل دارای سه بخش است: ورودی، پردازش و خروجی.

انواع استراتژی های کنترل:

کنترل حلقه باز

کنترل پیشرو

کنترل حلقه بسته

کنترلر مغز متفکر یک پردازش صنعتی است و تمامی فرامینی راکه یک متخصص در نظر دارد اعمال کند تا پروسه، جریان استاندارد خود را در پیش گیرد و نهایتاً پاسخ مطلوب حاصل شود از طریق کنترلر به سیستم فهمانده می شود.

یک کنترلر چگونه عمل می کند؟

در ابتدا سیگنال خروجی از سنسور وارد کنترلر می شود و با مقدار مبنا مقایسه می گردد و نتیجه مقایسه که همان سیگنال خطا می باشد، معمولا در داخل کنترلر هم تقویت شده و هم بسته به نوع کنترلر و پارامترهای مورد نظر، عملیاتی خاص روی آن انجام می گیرد سپس حاصل این عملیات به عنوان سیگنال خروجی کنترل کننده به بلوک بعدی وارد می شود. مقایسه سیگنال ها و تقویت اولیه در همه کنترلرها صرف نظر از نوع انها انجام می گیرد، در واقع این عملیات بعدی است که نوع کنترلر را مشخص می کند.

PLCاز عبارت Programmable Logic Controller به معنای کنترل کننده قابل برنامه ریزی گرفته شده است. PLC کنترل کننده ای است نرم افزاری که در قسمت ورودی، اطلاعات را بصورت باینری دریافت و آن ها را طبق برنامه ای که در حافظه اش ذخیره شده پردازش می نماید و نتیجه عملیات را نیز از قسمت خروجی به صورت فرمانهایی به گیرنده ها و اجرا کننده های فرمان، ارسال می کند.

به طور کلی می توان زبان های برنامه نویسی PLC را به پنج دسته تقسیم کرد:

• زبان SFC یا Sequential Function Chart Language

• زبان FBD یا Function Block Diagram Language

• زبان LD یا Ladder Diagram Language

• زبان ST یا Structured Text Language

• زبان IL یا Instruction List Language

به طور کلی چهار سیستم کنترلی وجود دارد:

1. سیستم های رله ای از قدیمی ترین سیستم کنترلی هستند. در این سیستم ها، کلیه عملیات کنترلی با استفاده از رله ها انجام می پذیرد.

2. سیستم های کنترلی مبنی بر مدارهای منطقی. در این سیستم ها از دروازه های منطقی و تراشه های کوچک برای پیاده سازی عملیات منطقی استفاده می شود.

3. کنترل با کامپیو تر شخصی

4. کنترل مبنی بر PLC.

سیستم SCADA علاوه بر کاربرد در فرآیندهای صنعتی مانند تولید و توزیع برق (به شیوه های مرسوم یا هسته ای)، ساخت فولاد، صنایع شیمیایی، صنایع آب، گاز و نفت در بعضی از امکانات آزمایشی مانند فوزیون هسته ایی نیز کاربرد دارد.

اندازه این چنین تاسیساتی از 1000تا چندین ده هزار کانال I/O می باشد و با کمک شبکه ها و سیستم های مخابراتی منطقه وسیعی را تحت بازرسی و نظارت قرار می دهد.

سیستم های SCADA بر روی سیستم عاملهای DOS، VMS و UNIX قابل اجرا هستند در سال های اخیر همه سیستم های SCADA به سمت سیستم عامل NT و بعضی هم بسمت Linux گرایش پیدا کرده اند.

عبارات و واژگان کلیدی:

 • سیستم های کنترل صنعتی
 • انواع سیستم های کنترل صنعتی
 • بررسی سیستم های کنترل صنعتی
 • امنیت سیستم های کنترل صنعتی
 • جزوه سیستم های کنترل صنعتی
 • پاورپوینت سیستم های کنترل صنعتی
 • تحقیق سیستم های کنترل صنعتی

کلیک برای خرید