تحقیق تابلوها و اصلاح ضریب قدرت

تابلوها در هر پست توزیع، حداقل یک ترانسفورماتور و دو تابلوی فشار قوی و فشار ضعیف وجود دارد. تابلوی فشار قوی از یک کلید قطع کننده بار و سه عدد فیوز HH تشکیل شده است و تابلوی فشار ضعیف (380V) که در توزیع اولیه NHV و در توزیع ثانویه UV نامیده می شود. بحث ما دراین قسمت روی تابلوهای فشار ضعیف NHV و UV خو…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 22

حجم فایل: 527 کیلوبایت

قیمت: 9000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • مقاله با موضوع اثر شیب دیواره کانال و ضریب هدایت هیدرولیکی روی دبی نشتی با شبیه سازی عددی، در قالب pdf و در 10 صفحه… فرمت فایل دانلودی: pdf فرمت فایل اصلی: pdf تعداد صفحات: 10 حجم فایل: 604 کیلوبایت قیمت: 3000 تومان مقاله با موضوع اثر شیب دیواره کانال و ضریب هدایت هیدرولیکی روی دبی نشتی با شبیه سازی عددی در قالب pdf و در 10 صفحه عبارات و واژگان کلیدی: اثر شیب دیواره کانال ضریب هدایت هیدرولیکی دبی نشتی شبیه سازی عددی کلیک برای خرید 4.8 442

 • آئین کار جهت تعیین ضریب ته نشینی (زلنی) برای گندم و آرد که بوسیله کمیسیون فنی مربوط تهیه و تدوین شده و در یکصد و شصت و یکمین کمیته ملی استاندارد کشاورزی و غذائی مورخ 74/5/14 مورد تائید قرار گرفته , اینک باستناد بند 1 ماده 3 قانون اصلاحی قوانین و مقررات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مصوب به… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 7 حجم فایل: 65 کیلوبایت قیمت: 3000 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده…

 • دانلود تحقیق با موضوع افزایش ضریب ایمنی خطوط انتقال گاز، در قالب doc و در 12 صفحه، قابل ویرایش، شامل حوادث خطوط اصلی انتقال، حوادث ایستگاه های تقویت فشار، حوادث شبکه های گازرسانی، نشت یابی و کنترل آن، نشت گاز، علل نشت... … فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 12 حجم فایل: 74 کیلوبایت قیمت: 0 تومان دانلود تحقیق با موضوع افزایش ضریب ایمنی خطوط انتقال گاز، در قالب doc و در 12 صفحه، قابل ویرایش، شامل حوادث خطوط اصلی انتقال، حوادث ایستگاه های تقویت فشار، حوادث شبکه های گازرسانی، نشت…

 • دانلود مقاله ترجمه شده با موضوع خواص مکانیکی و فیزیکی تخته چندلا ساخته شده از ونیر (روکش) های اصلاح نشده و اصلاح شده حرارتی، در قالب word و در 15 صفحه، قابل ویرایش. چکیده مقاله: خواص مکانیکی و فیزیکی تخته چندلا ساخته شده از ونیر (روکش) های اصلاح نشده… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 15 حجم فایل: 587 کیلوبایت قیمت: 37000 تومان دانلود مقاله ترجمه شده با موضوع خواص مکانیکی و فیزیکی تخته چندلا ساخته شده از ونیر (روکش) های اصلاح نشده و اصلاح شده حرارتی، در قالب word و…

 • تاریخچه: سرچشمه قدرت را باید دروجود حضرت حق جستجو کرد که قطره ای از آن را در وجود انسان قرار داد و این چنین، «قدرت» از مهمترین اوصاف انسان شد. موجودی که خداوند عزّوجلّ او را اشرف مخلوقات آفرید و بر خلقتش مباحات کرد. پس تاریخ پیدایش این مفهوم راباید همزمان با آفرینش انسان دانست. و انسان، با تمام... … فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 135 حجم فایل: 75 کیلوبایت قیمت: 13000 تومان تاریخچه: سرچشمه قدرت را باید دروجود حضرت حق جستجو کرد که قطره ای از آن را در…

تابلوها

در هر پست توزیع، حداقل یک ترانسفورماتور و دو تابلوی فشار قوی و فشار ضعیف وجود دارد. تابلوی فشار قوی از یک کلید قطع کننده بار و سه عدد فیوز HH تشکیل شده است و تابلوی فشار ضعیف (380V) که در توزیع اولیه NHV و در توزیع ثانویه UV نامیده می شود. بحث ما دراین قسمت روی تابلوهای فشار ضعیف NHV و UV خواهد بود.

انواع تابلوها از لحاظ محل و نقش در سیستم کنترل

تابلوهای فشار ضعیف به چهار دسته اصلی، نیم اصلی (که از تابلوی اصلی تغذیه می شود)، فرعی تأسیسات (که از تابلوی نیم اصلی تغذیه می شود) و فرعی روشنایی و پریز (که از تابلوی نیم اصلی تغذیه می شود)، تقسیم می شود که به تابلوی اصلی NHV و به بقیه تابلوها UV می گوییم.

انواع تابلوها از لحاظ کاربرد

1) تابلوهای تمام بسته: این تابلوها در کارخانه ساخته می شوند و در فضاهای سرپوشیده به کار می روند. انواع این تابلوها در زیرآمده است:

الف) تابلوی تمام بسته ایستاده: این تابلوها در تابلوهای اصلی، نیم اصلی و فرعی تأسیسات به کار می روند. و به انواع زیر تقسیم می شوند.

الف 1) تابلوهای قابل دسترسی از جلو

الف 2) تابلوهای قابل دسترسی از پشت و قابل فرمان و اندازه گیری از جلو

الف 3) تابلوهای چند خانه ای: هر سلول قابل خانه بندی متغیر است.

الف 4) تابلوهای چند جعبه ای: که با اتصال جعبه ها به هم تابلو تشکیل می شود و بر روی پایه فلزی یا دیوار قابل نصب است و برای توزیع نیروی اصلی برق، فضای باز، مناطق صنعتی و کارخانجات و در مناطق غباری و مرطوب به کار می رود.

ب) تابلوی تمام بسته دیواری: که به دو نوع توکار و روکار تقسیم می شوند، این تابلوها فقط از جلو قابل دسترس هستند و در تابلوهای فرعی روشنایی و نیرو به کار می روند.

2) تابلو توزیع نیرو و روشنایی برای نصب در محوطه باز دارای سقف شیبدار و با پایه بتونی هستند، کاربرد آنها در تغذیه منازل، فرمان و کنترل روشنایی محوطه، آب نماها و… است.

چند مشخصه فنی مهم تابلوها

1) تابلو اصلی و نیم اصلی توزیع نوع ایستاده قابل دسترس از جلو یا پشت:

الف 1) ساختمان بدنه باید به گونه ای باشد که از طرفین قابل توسعه باشد.

ب 1) ظرفیت الکتریکی شینه فازها نباید از صد و پنجاه درصد شدت جریان اسمی کلید اصلی تغذیه کننده تابلو کمتر باشد و همچنین سطح مقطع شینه های خنثی و زمین نباید از نصف سطح مقطع شینه فاز کمتر باشد.

و شینه های فازها و نول باید روی مقره های اتکایی چینی یا صمغ مصنوعی نصب شود. همچنین شینه زمین به بدنه وصل شود و حداقل فاصله بین شینه ها باید از 10 سانتی متر کمتر نباشد، باید اتصالات کابلها به شینه ها، کلیدها و فیوزها با کابلشو انجام شود.

رنگ شینه ها به صورت فاز اول، قرمز (R)، فاز دوم زرد (Y)، فاز سوم آبی (B) است.

همچنین جداولی برای حداقل سطح مقطع شمشهای مسی و آلومینیومی تدوین شده است.

ج 1) باید سیمها، سرسیمها و کابلها و کلیدها و وسایل اندازه گیری و… دارای شماره گذاری جهت تعمیرات بعدی باشند.

عبارات و واژگان کلیدی:

 • تحقیق برق
 • دانلود تحقیق
 • تابلو برق
 • اصلاح ضریب توان
 • ضریب قدرت
 • تابلوها و اصلاح ضریب قدرت
 • اصلاح ضریب قدرت
 • تابلوهای برق صنعتی
 • انواع تابلوها
 • ساختار تابلو برق
 • ضریب

کلیک برای خرید