تحقیق تجزیه تحلیل، پیچیدگیهای صنعتِ تجارت الکترونیک

مقدمه: چگونه تکنولوژیهای تجارت الکترونیک، اساس اقتصادی برخی تجارتها را تغییر می دهد. در این فصل جزئیات بیشتری را در مورد اینکه چگونه این پیچیدگیهای صنعتی، ساختارهای اقتصادی صنعت را تغییر می دهد بیان خواهیم کرد. در ابتدا، دو اثری را که گهگاهی با تکنولوژیهای اطلاعاتی قبلی مورد ملاحضه قرار گرفته، بررسی…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 41

حجم فایل: 29 کیلوبایت

قیمت: 10500 تومان

مقدمه:

چگونه تکنولوژیهای تجارت الکترونیک، اساس اقتصادی برخی تجارتها را تغییر می دهد. در این فصل جزئیات بیشتری را در مورد اینکه چگونه این پیچیدگیهای صنعتی، ساختارهای اقتصادی صنعت را تغییر می دهد بیان خواهیم کرد.

در ابتدا، دو اثری را که گهگاهی با تکنولوژیهای اطلاعاتی قبلی مورد ملاحضه قرار گرفته، بررسی می کنیم: تغییر توازن قدرت در یک صنعت و هماهنگی بهتر فعالیتها، درون و مابین شرکتها. سپس، سه اثر دیگری که مستقیماً روی حلقه های ارزش (value chins) صنعت که برتری زیادی به عنوان نتیجه تغییرات مهم در علم اقتصادِ تجارتی که بوسیله اینترنت آورده شده است، دارد را بررسی می کنیم.

این سه اثر عبارتند از: عدم مداخله، عدم یکپارچگی و تقارب دیجیتال حلقه های ارزش. گرچه این اثرات قبلاً مشاهده شد، اما آنها به عنوان نتیجه فوائد ویژه ای که بوسیله شبکه جهانی به ارمغان آورده شده، پر اهمیت تر شده اند.

تغییر قدرت صنعت

یکی از بهترین چهارچوب های شناخته شده برای تجزیه تحلیل صنعت، 5 مدل مؤثر porter می باشد. پورتر 5 ابزار کلیدی که قابلیت سودآوری در یک صنعت را تعیین می کند، مشخص نمود. (شکل 1-6)

تهدید وارد شوندگان جدید در عرضه بازار

تهدید محصول یا خدمت جانشین

قدرت معامله خریداران

قدرت معامله عرضه کنندگان

مسابقه رقابتی مابین شرکتهای موجود در صنعت.

تهدید داوطلبان ورود جدید:

تهدید داوطلبان ورود جدید شرح می دهد که چگونه یک شرکت جدید یا یک شرکت با صنعتی متفاوت می تواند به سادگی در یک صنعت خاص وارد وارد شود. موانع ورود به یک بازار خاص عبارتند از: احتیاج به سرمایه، دانش و مهارت. برای مثال در صنعت خودروسازی، موانع ورود عبارتند از: لزوم طراحی و بهبود مدل جدید، ساختن کارخانه مونتاژ خودرو، بستن تعداد زیادی قرارداد با تأمین کنندگان قطعات و ایجاد شبکه فروش. صنعت ورود به صنعت نرم افزار بر خلاف صنعت قبلی که بدان اشاره گردید سهولت آن است، هم چنانکه این احتیاج کمتری به سرمایه گذاری در جهت توسعه محصول یا تجهیزات تولیدی در مقیاس بالا دارد.

سیستمهای IT هم چنین می توانند مانعی برای ورود ایجاد کنند.

برای مثال، برخی از خطوط هوائی در گذشته با سرمایه گذاری های قابل توجهی که در سیستمهای رِزِرو کامپیوتری انجام دادند، موانع مهمی در ورود به سرمایه گذاری، برای واردشوندگان جدید می تواند بسیار مشکل باشد. با این وجود یکی از خصوصیات اینترنت آن است که به داوطلبان جدید برای ورود به بازارهای موجود اجازه ورود می دهد، بدون آنکه احتیاج باشد با سرمایه گذاری عظیم سازمانی افراد حاضر در آنجا برابری یا رقابت کنند. بنابراین احتمالاً رقابت تازه واردین جدید در بسیاری صنایع افزایش می یابد. برای مثال اینترنت به فروشندگان اینترنتی کتاب نظیر Amazon. com اجازه می دهد که با کتابفروشیهای سنتی رقابت کند، بدن آنکه احتیاج به سرمایه گذاری در یک سری کتابفروشی در خیابانهای بزرگ باشد.

عبارات و واژگان کلیدی:

 • تحقیق تجزیه تحلیل
 • پیچیدگیهای صنعتِ تجارت الکترونیک
 • تجارت الکترونیک
 • تحلیل
 • پیچیدگیهای صنعت
 • صنعت تجارت الکترونیک
 • تحلیل پیچیدگیهای صنعت الکترونیک
 • تجارت
 • الکترونیک
 • تحقیق
 • دانلود تحقیق الکترونیک
 • کار تحقیقی برق

کلیک برای خرید