تحقیق انقلاب مشروطیت در تبریز و بزرگان آن زمان

چکیده در سلطنت ناصرالدین شاه به علت امتیازاتی که به بیگانگان می داد مردم بسیار خشمگین بودند دست به شورش هایی می زدند. از جمله مهمترین امتیازاتی که او به بیگانگان داد قرار داد توتون و تنبکو بود که به مدت 50 سال بود اما با تلاش های روحانیان و مردم بیدار این قرار داد لغو شد. پس از سلطنت وی مظفرالدین…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 186

حجم فایل: 75 کیلوبایت

قیمت: 22000 تومان

چکیده

در سلطنت ناصرالدین شاه به علت امتیازاتی که به بیگانگان می داد مردم بسیار خشمگین بودند دست به شورش هایی می زدند. از جمله مهمترین امتیازاتی که او به بیگانگان داد قرار داد توتون و تنبکو بود که به مدت 50 سال بود اما با تلاش های روحانیان و مردم بیدار این قرار داد لغو شد.

پس از سلطنت وی مظفرالدین شاه روی کارآمد، او باز هم سیاست های نادرست ناصرالدین شاه را پیش گرفت و سبب شد که مردم باز هم دست به شورش های متعدد بزنند و او را سخت در فشار قرار دهند. ناچار وی مجبور به امضای فرمان مشروطیت شد اما در این میان کشورهای مخالف با آزادی ایران نظیر انگلستان و روسیه دست به اقداماتی زند تا ایران را از استقلال در آورند و بسیاری از مجاهدان را اعلام کردند. ستارخان از جمله کسانی بود که در جنبش مشروطه تبریز تلاش های بسیاری نمود. اما انگلستان و روسیه دست از کارهای زشت خود بر نداشته و همچنان مجاهدان را مورد آزار و اذیت قرار می دادند.

در اینجا ما با چگونگی اعدام و محاکمه ثقه الاسلام و موارد دیگری آشنا شدیم و همچنین چگونگی مقاومت ستارخان تنها با 38 نفر از یاران خود در برابر روس ها مقاومت مردم تبریز، چگونگی آغاز مشروطیت، جنگ های سختی که در تبریز رخ داده تحقیق نموده ایم. این مقاله گوشه ای از فداکاری ها و جانبازی ها پدران غیرتمند را منعکس می سازد. در هر صفحه ای در تاریخ انقلاب بزرگ مشروطیت ایران نمونه های بارزی از عالی ترین و ظاهر میهن پرستی و آزادی خواهی گذشتگان پر افتخار ما ضبط و ثبت شده است. امید می رود نسل جوان با آشنایی این حقایق افتخار آمیز، بیش از پیش به وظایف ملی خود توجه پیدا کنیم.

فهرست مطالب

1) تقدیم رویدادهای انقلاب مشروطیت

2) ستارخان

3) باقرخان

4) فروپاشی نظام سلطنتی

5) آغاز انقلاب

6) اعدام مجاهدین در باغ شاه

7) افتتاح مجلس شورای ملی

8) قانون اساسی مشروطه

9) سلطنت احمدشاه

10) قرار دادهای 1907، 1915، 1919

11) جنگ در تبریز چگونه آغاز یافت (آغاز جنگ و به هم خوردن انجمن)

12) آمدن بیوکخان و سختی جنگ و تاراج

13) پافشاری گردانی ستارخان

14) جنگ های سخت

15) باز جنگ های سخت

16) تلگراف هایی از اسلامیه نشینان

17) سامانی که به کارها داده شد

18) جنگ های سخت تر

19) فردای آنروز

20) کشته شدن نایب محمد اهرایی

21) [ویرایش] اولتیماتوم روسیه تزاری

22) زندگی کودکان در دوره های مشروطیت

23) مشروطه مشروعه

عبارات و واژگان کلیدی:

  • تحقیق تاریخ
  • دانلود تحقیق
  • کار تحقیقی تاریخ
  • انقلاب مشروطه
  • مشروطه خواهان
  • مشروطیت
  • بزرگان مشروطه
  • مشروطه خواهان
  • مشروطه خواهان تبریز
  • انقلاب مشروطه تبریز

کلیک برای خرید