تحقیق حکومت، سازمان های اداری و سیاسی ترکیه

مختصری از تاریخ کشور آناتولی، آسیای صغیر یا ترکیه امروز، از جمله کهن ترین سرزمینهای مسکونی جهان به شمار رفته و آن را زادگاه تمدن یونان دانسته اند. این کشور طی تاریخ پرفراز و نشیب خود همواره شاهد درگیریها و کشمکشهای اقوام و حکامی بوده است که برای دست یافتن بر آن با یکدیگر به نزاع پرداخته اند. بروز ای…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 67

حجم فایل: 43 کیلوبایت

قیمت: 16000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • دانلود تحقیق با موضوع مبانی حکومت دموکراتیک و اقتدار گرا (2005 تا 1997)، در قالب word و در 91 صفحه، قابل ویرایش، شامل چکیده، مقدمه، فصل اول: کلیات، بیان مساله، ضرورت انجام تحقیق، اهداف پژوهش، اهداف کلی، اهداف جزئی، محدوده زمانی و مکانی تحقیق، … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 91 حجم فایل: 224 کیلوبایت قیمت: 10900 تومان دانلود تحقیق با موضوع مبانی حکومت دموکراتیک و اقتدارگرا (2005 تا 1997)، در قالب word و در 91 صفحه، قابل ویرایش، شامل: چکیده مقدمه فصل اول: کلیات بیان مساله ضرورت انجام تحقیق…

 • ترکیه در جنوب شرقی اروپا، هم جوار با چندین کشور قرار دارد. … فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 32 حجم فایل: 108 کیلوبایت قیمت: 7000 تومان فهرست مطالب: فصل اول: جغرافیای طبیعی و سیاسی ترکیه و ویژگی ترکیه از نظر هابستد وضعیت طبیعی و موقعیت جغرافیایی ترکیه و نقشه ترکیه جمعیت ترکیه و شهرهای مهم آن شهرهای مهم ترکیه پیشینه تاریخی ترکیه فصل دوم: اعتقادات و مذاهب و زبان ترکیه زبان رسمی دین و مذهب رسمی پیروان ادیان در ترکیه آزادی عقاید و مذهب فصل سوم: ویژگی های فرهنگی اجتماعی…

 • هدف از مقاله حاضر، ارائه اطلاعاتی در زمینه تولید، مصرف، واردات و صادرات نخ پنبه ای و میزان سرمایه گذاری در ماشین آلات الیاف کوتاه در کشور ترکیه می باشد. همچنین موقعیت جهانی ترکیه در بخش نخ پنبه ای و مقایسه با کشورهای بزرگ دیگر مورد بررسی قرارگرفته است و در نهایت موقعیت موجود ارزیابی و پیشنهادات ب… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 21 حجم فایل: 65 کیلوبایت قیمت: 9000 تومان هدف از مقاله حاضر، ارائه اطلاعاتی در زمینه تولید، مصرف، واردات و صادرات نخ پنبه ای و میزان سرمایه…

 • دانلود تحقیق در مورد مقایسه کلی ایران و ترکیه، در قالب doc و در 60 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: ترکیه Turkey: ترکیه در خاور با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان، و گرجستان؛ در جنوب خاوری با عراق و سوریه… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 60 حجم فایل: 118 کیلوبایت قیمت: 17000 تومان دانلود تحقیق در مورد مقایسه کلی ایران و ترکیه، در قالب doc و در 60 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: ترکیه Turkey: ترکیه در خاور با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان،…

 • دانلود تحقیق در مورد مطالعات تطبیقی سازمان ها و آژانس های توریستی ایران و ترکیه در یک دهه اخیر (1997-2006)، در قالب word و در 314 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: تغییر پرشتاب پارادایم ها و تحولات تکنولوژیک، در نیم قرن اخیر، جهان را وارد… فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 314 حجم فایل: 4,559 کیلوبایت قیمت: 13000 تومان دانلود تحقیق در مورد مطالعات تطبیقی سازمان ها و آژانس های توریستی ایران و ترکیه در یک دهه اخیر (1997-2006)، در قالب word و در 314 صفحه، قابل ویرایش. بخشی…

مختصری از تاریخ کشور

آناتولی، آسیای صغیر یا ترکیه امروز، از جمله کهن ترین سرزمینهای مسکونی جهان به شمار رفته و آن را زادگاه تمدن یونان دانسته اند. این کشور طی تاریخ پرفراز و نشیب خود همواره شاهد درگیریها و کشمکشهای اقوام و حکامی بوده است که برای دست یافتن بر آن با یکدیگر به نزاع پرداخته اند. بروز این گونه جدالها را که سابقه تاریخی آنها به حدود دو هزار سال قبل از میلائ مسیح می رسد عمدتا می توان به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص این سرزمین دانست که همچون پلی شمال را به جنوب و شرق را به غرب پیوند می دهد و همواره در مسیر حرکت دولتهای توسعه طلب از یکسو و قبایل مهاجر از سوی دیگر قرار داشته است.

مادها، هخامنشیان، یونانیان، رومیان، قبایل ترک سلجوقی و عثمانی از جمله دولتها و قبایلی هستند که نامشان هر یک در برهه ای از تاریخ این سرزمین نقش بسته است.

در حدود سالهای 1600 قبل از میلاد مسیح قسمت عمده ای از آسیا صغیر به تصرف اقوام ها یتیت در آمد و امپراطوری ها یتیتی ها بنا نهاده شد که تا سال 1180 قبل از میلاد در منطقه وسیعی حکمفرمایی داشتند. منبع اصلی قدرت ها یتیت ها استفاده از آهن بود که به صورت انحصاری جهت مقاصد نظامی خویش به کار می بردند و بعدها هم در کشاورزی از آن استفاده نمودند. با حمله یونانیها به سواحل دریای اژه و تصرف قسمتهایی از آن و حمله سایر اقوام ساکن سوریه و لبنان و فلسطین و سقوط امپراطوری هیتی ها، آسیای صغیر در بین اقوام مختلف تقسیم گردید و حکومتهای جدید به وجود آمد، از جمله معروفترین آنها فینیقی ها، سومریها و لیدیها بودند.

مهمترین وقایع بعد از این تاریخ به ترتیب فتح آسیای صغیر در سال 546 قبل از میلاد به وسیله ایرانیها بود که تا سال 334 از میلاد طول کشید و سپس اسکندر مقدونی سراسر شبه جزیره آسیای صغیر را به تصرف خود درآورد. در سال 133 قبل از میلاد رومیها به تصرف این نواحی دست زده و تا سال 395 بعد از میلاد که شبه جزیره آناتولی در اختیار آنان بود مانع گسترش و بسط فرهنگ یونانی شدند.

در سال 330 میلادی کنستانتین امپراطور روم شهر قسطنطنیه (استانبول) را در ناحیه قدیمی بازرگانی بیزانس احداث نمود که پس از تقسیم روم به دو قسمت غربی و شرقی، پایتخت روم شرقی شد.

امپراطوری بیزانس از بدو با دولت ساسانی که از سال 224 میلادی جانشین دولت پارت در ایران شده بود در کشمکش و منازعه دائم بود. سرانجام هر دو امپراطوری در برابر نیروی اسلام در قرن هفتم میلادی از پای درآمدند.

از زمان خلفای عباسی همراه با ضعف قدرت سیاسی اتکاء به قدرت نظامی بیشتر مد نظر فرانروایان بود و در همین زمان ترکان آسیای مرکزی که جنگجویان دلیری بودند و به تازگی به اسلام گرویده بودند مورد توجه خلفای عباسی واقع شدند. افراد این قبایل ترک به تدریج در تمام ارکان حکومتی نفوذ یافته و با از میان رفتن خلفای عباسی در قرن دهم میلادی گروههای ترک در نقاط مختلف کنترل اوضاع را در دست گرفتند.

ترکان قبیله سلجوق که بعدها امپراطوری سلجوقی را به وجود آوردند توانستند بغداد را تصرف و بخش اعظم آسیای صغیر را از تسلط امپراطوری بیزانس خارج نمایند.

در سال 1071 میلادی امپراطوری سلجوقی در جنگ «ملازگرت» موفق شد تا سراسر آسیای صغیر را از دست امپراطوری بیزانس خارج نماید. امپراط. ری سلجوقی به عنوان اولین دولت ترک تا سال 1299 میلادی در این منطقه حکمفرمایی نمود. در این سال همزمان با افول قدرت سلجوقیان، ترکان عثمانی به رهبری عثمان بیک استقالال خود را از سلجوقیان اعلام و به تدریج بر کلیه دول سلجوقی در آسیای صغیر مسلط شدند. عثمان بیک و 36 پادشاه عثمانی در فاصله سالهای 1299 تا 1922 میلادی تحت عنوان امپراطوری عثمانی بر قلمرو وسیعی حکم راندند.

عبارات و واژگان کلیدی:

 • تحقیق تاریخ
 • کار تحقیقی تاریخ
 • دانلود تحقیق
 • تاریخ ترکیه
 • حکومت ترکیه
 • سازمانهای ترکیه
 • سیاست ترکیه
 • کشور ترکیه
 • نهادهای ترکیه
 • تحقیق حکومت
 • سازمان های اداری و سیاسی ترکیه
 • سازمانهای اداری ترکیه
 • سازمانهای سیاسی ترکیه
 • حکومت های ترکیه

کلیک برای خرید