تحقیق دگرگونی تکنولوژی نظامی از ابتدا تا قرن بیست و یک

بخش اول تکنولوژی نظامی در عهد کهن دستیابی به تکنولوژی جدید از گذشته های بسیار دور در زندگی انسان ها و در تعیین سرنوشت جوامع بشری تاثیر فراوان داشته و در روند تکامل تمدن بشری خصوصاً در عهد باستان هر گاه انسان به تکنولوژی جدیدی دست می یافت، تحول عظیمی در زندگی او رخ داده است. تحولات تکنولوژی در زمینه…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 85

حجم فایل: 52 کیلوبایت

قیمت: 18000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • دانلود تحقیق در مورد دگرگونی های اجتماعی و مسأله انتظار، در قالب word و در 20 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: دگرگونی اجتماعی از مسائلی است که همواره ذهن دانشمندان را به خود جلب کرده است و هر کدام به فراخور وسع علمی خویش در… فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 20 حجم فایل: 72 کیلوبایت قیمت: 6000 تومان دانلود تحقیق در مورد دگرگونی های اجتماعی و مسأله انتظار، در قالب word و در 20 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: دگرگونی اجتماعی از مسائلی است که همواره…

 • دانلود تحقیق در مورد سنگ های دگرگونی، در قالب word و در 27 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: سنگ شناسی دگرگونی: درجات دگرگونی: در واقع اصطلاحی است که به منظور مشخص کردن شدت دگرگونی در یک منطقه به کار می رود. دما و فشار معرف… فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 27 حجم فایل: 23 کیلوبایت قیمت: 9000 تومان دانلود تحقیق در مورد سنگ های دگرگونی، در قالب word و در 27 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: سنگ شناسی دگرگونی: درجات دگرگونی: در واقع اصطلاحی است که…

 • دانلود تحقیق در مورد سنگ شناسی دگرگونی، در قالب doc و در 27 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از ابتدای تحقیق: درجات دگرگونی: در واقع اصطلاحی است که به منظور مشخص کردن شدت دگرگونی در یک منطقه، به کار می رود. دما و فشار، معرف... … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 27 حجم فایل: 23 کیلوبایت قیمت: 4400 تومان دانلود تحقیق در مورد سنگ شناسی دگرگونی، در قالب word و در 27 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از ابتدای تحقیق: درجات دگرگونی: در واقع اصطلاحی است که به منظور مشخص کردن شدت…

 • دانلود تحقیق با موضوع اقتصاد فروش، تراکم و وضعیت ثبت در بیست کارخانه صنعتی، در قالب word و در 18 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: از زمانی که حرکت تلفیق کردن شرکت ها در اواخر قرن نوزدهم آغاز شد، اقتصاددان های آمریکایی به طور… فرمت فایل دانلودی: doc فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 18 حجم فایل: 54 کیلوبایت قیمت: 5000 تومان دانلود تحقیق با موضوع اقتصاد فروش، تراکم و وضعیت ثبت در بیست کارخانه صنعتی، در قالب word و در 18 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: از زمانی که حرکت…

 • مقدمه دیوان بین المللی دادگستری اصلی ترین رکن قضایی سازمان ملل متحد است. خود این سازمان در واقع یک سیستم است که برای تضمین امنیت و رسیدن به صلح دائمی ایجاد شد. در جامعه داخلی به واسطه قدمت و وجود حافظه تاریخی و اشتراکات متعدد، مجموعه ای آرمان و ارزشهای جمعی وجود دارد و قدرت برخواسته و ناشی از این ا… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 61 حجم فایل: 31 کیلوبایت قیمت: 14000 تومان مقدمه دیوان بین المللی دادگستری اصلی ترین رکن قضایی سازمان ملل متحد است. خود این سازمان…

بخش اول

تکنولوژی نظامی در عهد کهن

دستیابی به تکنولوژی جدید از گذشته های بسیار دور در زندگی انسان ها و در تعیین سرنوشت جوامع بشری تاثیر فراوان داشته و در روند تکامل تمدن بشری خصوصاً در عهد باستان هر گاه انسان به تکنولوژی جدیدی دست می یافت، تحول عظیمی در زندگی او رخ داده است.

تحولات تکنولوژی در زمینه های متفاوت و در جوامع مختلف در گذشته به طرق و روش های گوناگون به وقوع می پیوسته، ولی به علت نبودن ارتباطات و تبادل اطلاعات لازم بین جوامع، این تحولات از پویایی بسیار کمی برخوردار بوده اند و بسیار کند صورت می گرفته و انتشار می یافته اند.

انسان های اولیه به ناچار برای حفظ جان خود به فکر کردن و ابداع وسایل زندگی و دفاع پرداختند و به مرور وسایل کشاورزی و ادوات جنگی را ساختند.

ترابری بسیار کندرو با گنجایش حمل بار و مسافر کم در عهد باستان و در نتجیه آن، ضعف ارتباطات و عدم انتقال سریع تکنولوژی بین جوامع مختلف، نبودن تکنولوژی پیشرفته در بخش کشاورزی و استفاده از ابزار و ادوات بسیار ابتدایی و ساده که تمام نیروی کار را صرف تهیه مواد مورد نیاز روزانه انسان می کرد و مجال فکر کردن در سایر امور مخصوصاً امور نظامی را برای انسانهای آن دوره فراهم نمی کرد و اصولا پایین بودن پایه و درجه تکنولوژیک صنایع در آن زمان، از دلایل عمده پیشرفت بسیار کند و روند نامنظم و نامرتب تحولات تکنولوژی نظامی به شمار می آیند. از طرفی پدیده های بازدارنده طبیعی نیز به نوعی در راه پیشرفت و گسترش این تکنولوژی موانعی را به وجود می آورده اند که اغلب از کنترل انسان خارج بوده است.

انسان جستجوگر و سخت کوش در آرزوی دستیابی بر فراز آسمان و قعر دریاها هرگز از تلاش و جدیت در راه رسیدن به ترقی و تعالی و آینده ای بهتر دست برنداشته و با تکیه به هوش نبوغ خود گام به گام پیش رفته و بر قهر طبیعت فایق آمده است؛ برای تامین نیازمندی های خود ابزار لازم را اختراع نموده و برای مبهمات و نادانسته های خود نیز پاسخ یافت، لیکن هنوز هم بسیاری از سوالات او بدون پاسخ است و تلاش در جهت یافت پاسخ همچنان ادامه دارد.

تکنولوژی در عهد باستان بسیار ساده و ابتدایی بوده و اگرچه بیشترین فکر انسان های اولیه معطوف و متوجه تامین امنیت و تهیه ابزار مبارزه با بلاهای طبیعی و بهره برداری از محیط اطراف خود بوده است، پیشرفت در این زمینه ها نیز بسیار کند بوده و قرنهای متمادی سپری می شده تا تحولی که امروز بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر می رسد، در تکنولوژی نظامی آن روز پیش می آمده است. ابزار نظامی آن روز منحصر به آلات و ادوات شکار حیوانات و دفاع شخصی در مقابل خطرات بوده است.

اولین چیزی که توجه انسان های اولیه را برای ساخت ابزار زندگی و جنگ افزار تدافعی به خود جلب کرده سنگ و گل و شاخه درختان بوده است و سپس پوست و استخوان حیوانات نیز در فرایند تکنولوژی نظامی عهد باستان جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده است.

تکنولوژی نظامی در عهد باستان بسیار ساده و معمولا به صورت ابزاری غیر مرکب و ساخته شده از سنگ، چوب یا استخوان حیوانات بوده و اولین تحولی که در این زمینه رخ داده است در حقیقت توانایی ترکیب این مواد و ساخت جنگ افزارهای مرکب بوده است.

انسان پس از اینکه وسیله بستن اجسام و متصل نمودن آنها را به یکدیگر کشف کرد، تحول بزرگی در زندگی او رخ داد. او توانست سنگ های تیز و صیقلی را به نوک چوبهای بلند ببندد و در نتیجه موفق به ساخت نیزه شد و توانست حیوانات بیشتر و بزرگتری را شکار کند و از گوشت و پوست واستخوان آنها بهره برداری کند.

تحولات تکنولوژی نظامی در عهد کهن به همین ترتیب با پیشرفتی بسیار کند صورت می گرفته است.

عبارات و واژگان کلیدی:

 • تحقیق تاریخ
 • دانلود تحقیق
 • کار تحقیقی تاریخ
 • تاریخ
 • تحقیق دگرگونی تکنولوژی نظامی از ابتدا تا قرن بیست و یک
 • تکنولوژی نظامی
 • قرن بیست و یک
 • دگرگونی تکنولوژی نظامی
 • تکنولوژی
 • نظامی
 • دگرگونی
 • قرن
 • بیست و یک

کلیک برای خرید