تحقیق مقدمه ای بر Windows 2000 Serverاستفاده ازرابط ویندوز2000

مقدمه ویندوز 2000 به میزان زیادی به سمت شبکه گرایش پیداکرده است، ویژگیهایی را به همراه داردکه درساختارشبکه، جدیدبه شمارمی آیند. این حالت ممکن است موجب سردرگمی شود، زیرا ویژگیهای مزبوراز قابلیتهای اضافه شده به ویندوز به شمار نمی آیند، بلکه درهسته مرکزی این سیستم عامل قرار گرفته اند. ویژگیهایی مانند Acti…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 114

حجم فایل: 5,187 کیلوبایت

قیمت: 20000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • دانلود پاورپوینت با موضوع آشنایی با سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001: 2000)، در قالب ppt و در 68 اسلاید، قابل ویرایش، شامل تاریخچه شکل گیری سیستم مدیریت کیفیت، مروری کوتاه بر الزامات ISO 9001: 2000، مزایای پیاده سازی ISO 9001: 2000… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: ppt تعداد صفحات: 68 حجم فایل: 80 کیلوبایت قیمت: 7000 تومان دانلود پاورپوینت با موضوع آشنایی با سیستم مدیریت کیفیت (ISO 9001: 2000)، در قالب ppt و در 68 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: تاریخچه شکل گیری سیستم مدیریت کیفیت مروری کوتاه بر الزامات ISO 9001: 2000 مزایای…

 • دانلود تحقیق با موضوع بررسی قطعات و عملکرد آلترناتور نیسان جونیور 2000، در قالب word و در 53 صفحه، قابل ویرایش، شامل مقدمه، فصل اول: دینام بررسی عملکرد مدار ساده دینام، ساختمان یک دینام ساده، افزایش ولتاژ خروجی دینام، آفتامات (رگولاتور) ساختمان آفتامات (رله ولتاژ) عملکرد دینام در حالت واقعی... … فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: docx تعداد صفحات: 53 حجم فایل: 9,887 کیلوبایت قیمت: 19000 تومان دانلود تحقیق با موضوع بررسی قطعات و عملکرد آلترناتور نیسان جونیور 200 0، در قالب word و در 53 صفحه، قابل ویرایش، شامل: مقدمه فصل اول:…

 • دانلود تحقیق با موضوع آشنایی با سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001: 2000، در قالب word و در 9 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از ابتدای تحقیق: آن چه که امروزه دولت نامیده می شود، عبارت است از دستگاهی که توسط نخبگان برای حفاظت از... … فرمت فایل دانلودی: docx فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 9 حجم فایل: 17 کیلوبایت قیمت: 6000 تومان دانلود تحقیق با موضوع آشنایی با سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001: 2000، در قالب doc و در 9 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از ابتدای تحقیق: آن چه که امروزه دولت نامیده می شود،…

 • برای نصب Windowsابتدابایددو عمل Format ,Fdisk راانجام دهیم 0 (البته وقتی بخواهیم یک سیستم را از اول Fdisk وپارتیشن بندی کنیم) 0 Fdisk: برای ایجادPartition بر روی هارد صورت می گیرد0 Format: برای ایجاد Track یا شیار بر روی هرPartition یا درایو صورت می گیرد تا اطلاعات بر روی ا… فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 13 حجم فایل: 13 کیلوبایت قیمت: 5000 تومان برای نصب Windowsابتدابایددو عمل Format ,Fdisk راانجام دهیم 0 (البته وقتی بخواهیم یک سیستم را از اول Fdisk وپارتیشن بندی کنیم) 0 Fdisk: برای ایجادPartition بر روی…

 • دانلود تحقیق با موضوع فلسفه طراحی باغ از 2000 سال پیش از میلاد تا 2000 سال پس از میلاد، در قالب pdf و در 152 صفحه، شامل واژه های مربوط به منظر، حرفه منظر، علم منظر، باغ ها در طول تاریخ منعکس کننده، تفاوت واژه های منظره سازی و باغبانی، تئوری… فرمت فایل دانلودی: PDF فرمت فایل اصلی: pdf تعداد صفحات: 152 حجم فایل: 20,339 کیلوبایت قیمت: 14000 تومان دانلود تحقیق با موضوع فلسفه طراحی باغ از 2000 سال پیش از میلاد تا 2000 سال پس از میلاد، در قالب pdf و در 152 صفحه،…

مقدمه

ویندوز 2000 به میزان زیادی به سمت شبکه گرایش پیداکرده است، ویژگیهایی را به همراه داردکه درساختارشبکه، جدیدبه شمارمی آیند. این حالت ممکن است موجب سردرگمی شود، زیرا ویژگیهای مزبوراز قابلیتهای اضافه شده به ویندوز به شمار نمی آیند، بلکه درهسته مرکزی این سیستم عامل قرار گرفته اند.

ویژگیهایی مانند Active Directory، Microsoft Management Consoleوسایر ویژگیهای مدیریتی درابتدا موجب واهمه افرادمی شوند. درحقیقت بایدگفت زمانی که برای یادگیری آنها اختصاص خواهیدداد، بسیارزیادمی باشد.

Windows 2000 Server نگارش جدید سیستم عامل شبکه ای مایکروسافت وجایگزین ویندوزNT است در فاز اولیه تولید آن با نام Windows NT Server 5.0 از آن یاد می شد، اما درهنگام انتشار به ویندوز 2000 تغییرنام داد تقریبا تمامی جنبه های این سیستم عامل تغییر یافته است وویژگیهای قدیمی آن مورد بازنگری قرار گرفته اند تااستفاده ودرک آنها آسانتر گردد، و هم چنین صدها ویژگی جدید به آن افزوده شده است.

وقتی که Windows 2000 Server قلب شبکه شماباشد، میتوانید خدماتی راکه هرمؤسسه مدرن به آنهانیازدارد فراهم آورید: ذخیره فایل وچاپ، امنیت، دستیابی به اینترنت، پشتسبانی از سرویسگیرها، خدمات ارتباطی، ومجموعه ای از خدمات وپشتیبانی های کاربردی.

آنچه Windows 2000 Server عرضه می کند

با انتشارسیستم عامل ویندوز 2000 مایکروسافت گام بزرگی در جهت این خواسته که سرویسگر ویندوز NT استاندارد عملیات کامپیوتری مؤسسات شود، برداشته است. پروژه ویندوز 2000 یکی از بزرگترین پروژه های نرم افزاری بوده است که تابه امروز به پایان رسیده است واگرچه تخمین های مربوط به میزان بزرگی آن متفاوت از یکدیگراست، اما برآورد می شود که چیزی در حدود 40 تا 65 میلیون خط کدبرای آن نوشته شده باشد. بیش از 2000 برنامه نویس برروی این پروژه کارکرده اند. برای تولید Windows 2000 Srever مشارکت فنی بین حدود 24 شرکت صورت پذیرفته است.

میزان تفاوت بین ویندوز NTنگارش 4.0 وwindows 2000 Server رامی توانیم با تفاوت بین ویندوز 3.1 وویندوز 95 مقایسه بکنیم. بیل گیتس دراین موردگفته است: ویندوز 2000 قابل ملاحظه ترین ارتقاءدر تاریخ مایکروسافت است.

بسیاری از این مشارکت ها، امکانات جدیدی رادر سیستم عامل فراهم آورده است که از جمله آنها می توان به الحاق ذخیره سازی سلسله مراتبی اشاره کردکه باعث می شود فایل هایی که کمتر مورد استفاده قرار میگیرد به نوار منتقل شوند ودر هنگام لزوم بازیابی شوند. این کاربراساس محصول High Groundانجام می شود. برخی از قابلیت ها باعث بهبود فن آوری شده است که قبلا در نگارش هایی از سیستم عامل یادر بسته های اختیاری آن وجودداشته است، نظیر الحاق عملیات چند جلسه ای مبتنی بر سرویسگر در Windows Terminal Services که براساس کار مشترکی از مایکروسافت و Citrixاست.

چیزهایی در Windows 2000 Server وجود دارد که تقریبا باعث خوشحالی تمامی مدیران سیستم می شود، ومایکروسافت امیدوار است که با استفاده از آنها مشکلات ارتقاء سیستم عامل به اندازه قابل قبولی کاهش یابد.

اگر از مدیران ویندوز NTبپرسیدکه بهترین جنبه ویندوز چیست وبهترین ویژگی که آنها می خواهند در نسل بعدی سیستم عامل سرویسگر ویندوزببیند چه می باشد، پاسخ پایداری وقابلیت اطمینان خواهد بود. ویژگی بعدی که مدنظر خواهد بود سادگی مدیریت است، ومواردبعدی در این لیست ویژگیهای متعدد دیگری هستند که در حین دوره شکل گیری این سیستم عامل توسط مایکروسافت برای جلب مشتریان مطرح گشته اند.

در حقیقت مایکروسافت تلاش زیادی را به خرج داده است تااینکه ویندوز 2000پایدارترباشد، امکان متوقف گشتن آن در حین انجام عملیات کمتر شود، وبا بسیارکمتربودن مواقعی که نیاز به راه اندازی مجدد سیستم است، بیشتر قابل پیکربندی باشد. Jim Allchinیکی از مدیران مایکروسافت گفته است که با وجودی که در ویندوز NT نگارش 4.0 لازم بود که در 75 وضعیت مختلف سیستم عامل مجددا راه اندازی گردد ویندوز 2000 تنها دارای 5 وضعیت است که درآنها باید چنین اقدامی صورت پذیرد. هر کسی که تجربه ای در نصب و پیکر بندی ویندوز NTنگارش 4.0 داشته باشد از این تغییرات لذت خواهدبرد. تنها تغییر تنظیمات TCPIP سرویسگر نیازبه راه اندازی مجدد سیستم عامل دارد..

اگر چه Windows 2000 Sreverکاملا فا صله بین خودوویندوز 98رااز لحاظ خود پیکربندی برای سخت افزار نمی پوشاند، اما نسبت به نگارش های قبلی این سیستم عامل با استاندارد های اتصال واجرا (Plug and Play) سازگار تراست. وقتی که کارت تصویر یا کارت صوتی سیستم خودرا در ویندوز 2000 سرور تغییر می دهیدمتعجب نگردید که سیستم عامل پیکربندی جدید را می شناسد. ولیکن از آنجایی که خاموش کردن سرویسگر کاری نیست که به طور معمول انجام دهید، Windows 2000 Server در قابلیت های مدیریت برق سهولت چندا نی ایجاد نمی کند، اگر چه مایکروسافت ادعای پشتیبانی ازAdvanced configuration and power interface یاACPI رادارد.

بهبودهای دیگری نیزبرای پشتیبانی از سخت افزارهادرسیسیتم عامل ویندوز2000انجام شده است. اگرچه ویندوز NTپشتیبانی خارق العاده ای از دیسک گردان ها می کرد، اما گاهی اوقات چاپگررنگی یااسکنرهایی وجودداشتندکه درکارباسیستم عامل دچارمشکل می شدند ویندوز2000 Windows Driver Modelیا WDMرابرای خود انتخاب کرده است که به تولید کنندگان اجازه می دهد تنها تایک راه اندازهم برای ویندوز 98وهم برای ویندوز2000تولیدکنند. آن راه اندازبایدبرای هرسیستم عامل به طور مجزاترجمه گردد، اما اکنون حداقل کدآن دو یکی است. بنا براین تولید کنندگان وسایل جانبی اکنون دلگرم هستندونگهداری راه اندازهایی برای Windows 2000 Server راآسان یافته اند. نتیجه این سازگاری آن است که ابزارهای جانبی بیشتری برای ویندوز 2000 نسبت به دیگرسیستم های سرویسگر قابل دستیابی است.

عبارات و واژگان کلیدی:

 • تحقیق کامپیوتر
 • کار تحقیقی کامپیوتر
 • کامپیوتر و آی تی
 • computer
 • رشته کامپیوتر
 • ویندوز 2000
 • تحقیق مقدمه ای بر Windows 2000 Serverاستفاده ازرابط ویندوز2000
 • رابط ویندوز 2000
 • Windows 2000 Server
 • Windows 2000
 • Windows

کلیک برای خرید