گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات توربو کمپرسور نفت

فصل اول: کلیات، هدف، پیشینه تحقیق، روش کار و تحقیق فصل اول – کلیات (اطلاعاتی راجع به محل انجام پروژه) شرکت تجهیزات توربو کمپرسورنفت در تاریخ تأسیس شد و وظیفه اصلی آن سهامداران شرکت تجهیزات توربو کمپرسور نفت، شرکت تجهیزات توربو کمپرسور نفت (60%) و شرکت صنایع تجهیزات نفت (40%) هستند. چند سال پیش هنگا…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 41

حجم فایل: 27 کیلوبایت

قیمت: 10500 تومان

دانلود گزارش کارآموزی در شرکت تجهیزات توربو کمپرسور نفت،

در قالب word و در 41 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن گزارش کارآموزی:

فصل اول: کلیات، هدف، پیشینه تحقیق، روش کار و تحقیق

فصل اول- کلیات (اطلاعاتی راجع به محل انجام پروژه):

شرکت تجهیزات توربو کمپرسورنفت در تاریخ تأسیس شد و وظیفه اصلی آن:

سهامداران شرکت تجهیزات توربو کمپرسور نفت، شرکت تجهیزات توربو کمپرسور نفت (60%) و شرکت صنایع تجهیزات نفت (40%) هستند. چند سال پیش هنگامی که شرکت ملی گاز ایران موظف شد خط لوله سراسری شماره 3 از جنوب (کتگان) به مناطق شمالی و مناطق مرکزی کشور را احداث نماید، در این میدان یکی از مهمترین بخش های پروژه که در حقیقت ساخت توربو کمپرسورهای گازی بود طی مناقصه ای به شرکت (Alstom Power) آلستوم پاور سوئد واگذار شد.

گاز در خط لوله در طی زمان و مسافت های طولانی انتشار پیدا می کند. برای رفع این مشکل ایستگاه های تقویت فشار طراحی شده و در آنجا گاز توسط کمپرسور کمپرس (فشرده) شده و در مسری خود با فشار حرکت داده می شود. توربین وظیفه به حرکت درآوردن کمپرسور را دارد. در حقیقت توربین نیروی محرکه کمپرسور می باشد. در عین حال توربین ها از نوع گازی (نه بخار و…) هستند.

شرکت آلستوم که بعد از مدتی اعلام ورشکستگی نمود و توسط کمپانی مشهور زیمنس (آلمان) خریداری شد. پس از برنده شدن در این مناقصه شرکت توربو کمپرسور نفت (otc) را به عنوان پیمانکار خود در ایران برگزید. در این پروژه مونتاژ توربین های 25 مگاواتی به عهده یکی از شرکت های زیرمجموعه otc یعنی شرکت تجهیزات توربو کمپرسور نفت نهاده شد. کارگاه مکونتاژ این شرکت در شهرک صنعتی شمس آباد – 45 کیلومتری اتوبان تهران- قم احداث شد و دفتر آن هم اکنون در خیابان گاندی- خیابان چهاردهم می باشد. شرکت OTCE یک هیئت مدیره دارد که در آن جناب آقای مهندس منتظری به سمت مدیرعامل برگزیده شده اند و 6 معاونت به نام های زیر دارد.

معاونت مالی- اداری- معاونت بازرگانی- معاونت طرح و برنامه- معاونت تولیرد- معاونت تحقیق و توسعه و معاونت فنی و مهندسی. چارت سازمانی شرکت به شکل زیر می باشد.

یکی از زیرمجموعه های معاونت طرح و برنامه دپارتمان مهندسی صنایع می باشد و شرح وظایف آن نیز به شرح زیر می باشد.

در بخش تولید 3 سمت اصلی وجود دارد. یکی بخش مونتاژ و دیگری بخش تست و راه انداری. مدیریت مونتاژ شامل 3 زیرگروه پایپلینگ، مکانیک و الکتریال می شود که این سه گروه همان طور که از اسم آن ها پیدا است، مسوؤلیت مونتاژ و نصب قطعات مکانیکی توربینی و قطعات پایپینگ ها و مجموعه کامل کابل کشی ها و… مربوط به الکتریکال را دارند. بخش تست و اره اندازی در حقیقت عهده دار کنترل تمام سیستم های مونتاژ شده است.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • گزارش کارآموزی نفت
  • گزارش کارآموزی نفت و گاز پارس
  • گزارش کارآموزی حفاری نفت
  • گزارش کارآموزی نفت حفاری
  • گزارش کارآموزی نفت گچساران
  • گزارش کارآموزی نفت و پتروشیمی
  • گزارش کارآموزی پتروشیمی
  • دانلود گزارش کارآموزی نفت
  • گزارش کارآموزی نفت رایگان

کلیک برای خرید