تحقیق ارتقاء فناوری و نوآوری در کارخانه پارس خودرو

مقدمه ممکن است به دفعات شنیده باشیم که سازمانهای هر چندنوآور از صحنه رقابت خارج می شوند، اما سازمانهای دیگر در همان محیط با موفقیت به کار خود ادامه می دهند. آیا سازمانهایی که از صفحه رقابت خارج می شوند، می خواستند به چنین سرنوشتی دچار شوند؟ در پاسخ باید گفت که نمی خواستند یا نمی خواهند به چنین…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 133

حجم فایل: 94 کیلوبایت

قیمت: 20000 تومان

ذخیره صفحه به صورت PDF

چند فایل مشابه:


 • دانلود تحقیق ارتقاء سطح کیفی و کمی محصولات و تغییرات در نقطه بهینه بهره وری، در قالب word و 51 صفحه، قابل ویرایش. شاید در این مقاله که به بررسی صنعت چاپ بسته بندی، تبلیغات، بازاریابی، بازار هدف … و تأثیر آن در افزایش فروش و در طی آن افزایش سود و کاهش هزینه ها و در یک کلمه ارتقاء سطح کیفی... … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 51 حجم فایل: 5,081 کیلوبایت قیمت: 7000 تومان در این تحقیق، ارتقاء سطح کیفی و کمی محصولات و تغییرات در نقطه بهینه…

 • دانلود گزارش کارآموزی کارخانه پارس متال تهران، در قالب docx و در 86 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از ابتدای گزارش: کاربرد چدن ها اعم از آلیاژی و غیر آلیاژی روز به روز افزون می گردد. موقعیت استثنایی این آلیاژ، کاربرد آن ها را... … فرمت فایل دانلودی: DOC فرمت فایل اصلی: docx تعداد صفحات: 86 حجم فایل: 2,154 کیلوبایت قیمت: 9000 تومان دانلود گزارش کارآموزی کارخانه پارس متال تهران، در قالب docx و در 86 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از ابتدای گزارش: کاربرد چدن ها اعم از آلیاژی و غیر آلیاژی روز به روز افزون…

 • سیستم جرقه – قسمت شمع ها میزان کار آیی شمع ها بطور معمول 10000 مایل می باشد اما توصیه می شود که هر 3000 مایل یک بار شمع ها را باز کرده و آنها را تمیز و بررسی کرده و مجدداً ببندید و یا همچنین در اکثر مواقعی که موتور شرایط کار کرد خوبی ندارد. … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 62 حجم فایل: 36 کیلوبایت قیمت: 6900 تومان در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است: فهرست مطالب عنوان…

 • شناسایی اثر ظرفیت جذب دانش در پذیرش نوآوری باز در سازمان هایی با تجربه نوآوری باز، در قالب پی. دی. اف و در 20 صفحه، شامل چکیده، مقدمه، ادبیات و پیشینه موضوع، ادبیات تحقیق در زمینه نوآوری باز، تغییر استراتژی، مدیریت پویا، فرهنگ نوآوری باز، ادبیات تحقیق در زمینه ظرفیت جذب دانش، اجزای... … فرمت فایل دانلودی: pdf فرمت فایل اصلی: pdf تعداد صفحات: 20 حجم فایل: 293 کیلوبایت قیمت: 14000 تومان دانلود مقاله با موضوع شناسایی اثر ظرفیت جذب دانش در پذیرش نوآوری باز در سازمان هایی با تجربه نوآوری باز، در قالب pdf…

 • دانلود تحقیق ارتقاء فناوری و نوآوری در کارخانه پارس خودرو، در قالب Word و در 136 صفحه، قابل ویرایش. در اغلب موارد، سازمان ها کمتر به امر خلاقیت و نوآوری دست می زنند، زیرا آن را تجارت ریسک داری می پندارند که باید از کار اصلی خود منحرف شده و به اموری که هنوز امتحان نشده اند، بپردازند... … فرمت فایل دانلودی: zip فرمت فایل اصلی: word تعداد صفحات: 136 حجم فایل: 125 کیلوبایت قیمت: 12000 تومان در این فایل تحقیق ارتقاء فن آوری و نوآوری در کارخانه پارس خودرو مورد بررسی و پژوهش قرار…

مقدمه

ممکن است به دفعات شنیده باشیم که سازمانهای هر چندنوآور از صحنه رقابت خارج می شوند، اما سازمانهای دیگر در همان محیط با موفقیت به کار خود ادامه می دهند.

آیا سازمانهایی که از صفحه رقابت خارج می شوند، می خواستند به چنین سرنوشتی دچار شوند؟ در پاسخ باید گفت که نمی خواستند یا نمی خواهند به چنین سرنوشتی دچار شوند سازمانهای کنونی باید دنبال خلاقیت و نوآوری باشند و برای اینکه از بین نروند همواره باید افراد را تشویق به نوآوری نمایند و پدیده تغییر را با آغوش باز بپذیرند. (رابینز، 1376)

در اغلب موارد سازمانی کمتر به امر خلاقیت و نوآوری دست می زنند زیرا آن را تجارت ریسک داری می پندارند که باید از کار اصلی خود منحرف شده و به اموری که هنوز امتحان نشده اند، بپردازند.

سازمانی باید با ساختارهای متناسب سازمانی که متضمن پرورش و رشد خلاقیت باشد به رویارویی آینده بپردازند و در غیر این صورت محکوم به فنا هستند. دی گرین در نوشته خود با عنوان «سازمان برازنده و شایسته» بر این باور است که سازمانی باید حالت سازگاری به خود بگیرند. سازمان خوب و شایسته آن است که محیط را در ک کند، اطلاعات و آگاهی های بایسته را به سرعت آماده کند، سریع پاسخ دهد، بستر مناسبی برای پرورش خلاقیت و نوآوری باشد، از تجربیات بیاموزد و ساختار خود را بازنگری کند. (Degreem, 1982)

روند رو به رشد تکنولوژی و رقابت فشرده در صنایع و سازمانهای مختلف، ضرورت خلاقیت و نوآوری را اجتناب ناپذیر گردانیده است و سازمانهایی موفق هستند که خود را با این روند تطبیق دهند در غیر اینصورت محکوم به شکست هستند.

در کشور ما به دلیل برخورداری از ارتکاب طبیعی و منابع خدادادی متاسفانه به فرایند نوآوری توجه چندانی مبذول نگردیده است و منتظر بوده ایم تا دیگران برای ما فکر کنند و به تولیدات محصولات و فرآیندهای جدید بپردازیم و نتایج آنها را پس از مدت طولانی و منسوخ شده دریافت و به کار گیریم.

در مباحث علمی غالباً مفاهیم تحقیق در روش علمی بصورت مراتب بکار برده می شود هر چند بین این دو وجوه مشترک معنایی وجود دارد، ولی تفکیک آنها موجب تمیز اختلاف بین آنها می شود. تحقیق، روندی منظم تر و قوی تر و وسیع تر از روش علمی است، تحقیق با ساختار منظم تری از کنکاش توام است، که معمولاً منجر به نوعی ثبت مراحل و گزارش نتایج و دستاوردها می شود. هر چند می توان روح علمی را بدون تحقیق بکار گرفته ولی تحقیق علمی را نمی توان بدون روش و جوهر علمی انجام داد. بنابراین تحقیق، عرصه تخصصی تری از روش شناسایی است. (دلاور، 1380)

جان دیوی (J. Dewey) پژوهش را عبارت از فرایند جستجوی منظم برای مشخص کردن یک موقعیت می داند بنابراین پژوهش، فرایندی است که از طریق آن می توان درباره ناشناخته ها به جستجو پرداخت، و نسبت به آن شناخت لازم را کسب کرده در این فرایند از چگونگی گردآوری شواهد و تبدیل آنها به یافته را تحت عنوان روش شناسی یاد می شود. (سرمدی، 1380)

کنترل دقیق، شرطی که مانع عوامل نامربوط و مزاحم می شود

نمونه گیری صحیح، شرطی که یافته های پژوهشی را قابل بسط و تعمیم می سازد.

رعایت شرط اول، امتیاز درونی، و رعایت شرط دوم، اعتبار بیرونی تحقیق را موجب می شود. هر تحقیق خاص، ممکن است دارای هر نوع اعتبار یافاقد یکی از آنها باشد. منظور این نیست که در مواردی که اعتبار درونی یا بیرونی در تحقیق اهمیت دارند، می توان فقدان دیگری را نادیده گرفت، بلکه منظور این است که مواردی یافت می شود که یکی از دو مساله حاکم نیست. (دلاور، 1380)

فهرست مطالب

مقدمه 1

چکیده 10

فصل اول: 13

کلیات 14

بیان مسئله 18

فرضیه ها 26

متدولوژی 28

روش شناسایی تحقیق و کارآموزی 31

فصل دوم: 34

تئوری پردازیی 35

ادبیات موضوع 42

فصل سوم: 108

جامعه 109

جامعه آماری 112

جامعه نمونه 113

پرسشنامه 115

مدل های آماری 117

فصل چهارم: 120

تجزیه و تحلیل آماری 121

فصل پنجم: 126

نتیجه گیری 127

پیشنهادات 132

منابع تحقیق: 133

عبارات و واژگان کلیدی:

 • تحقیق مدیریت
 • مدیریت صنعتی
 • رشته مدیریت
 • دانلود تحقیق مدیریت
 • تحقیق ارتقاء فناوری و نوآوری در کارخانه پارس خودرو
 • پارس خودرو
 • ارتقا فناوری
 • نوآوری
 • کارخانه پارس خودرو
 • ارتقا و فناوری کارخانه پارس خودرو
 • تایریخچه پارس خودرو

کلیک برای خرید