تحقیق نقش مراکز پیش دبستانی در رشد همه جانبه کودکان

یکی از نتایج عمومی شدن امر آموزش دراین قرن افزایش رقابت تحصیلی است و دستیابی به بسیاری از شغلها، بستگی به مدرکی دارد که از مراکز تحصیلی دریافت میشود. ثابت شده است کودکانی که چند سال به مراکز پیش دبستانی رفته اند، آسانتر ازآنهایی که از این امتیاز محروم بوده اند وارد مدرسه ومراحل بعدی تحصیل…

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 33

حجم فایل: 29 کیلوبایت

قیمت: 10500 تومان

یکی از نتایج عمومی شدن امر آموزش دراین قرن افزایش رقابت تحصیلی است و دستیابی به بسیاری از شغلها، بستگی به مدرکی دارد که از مراکز تحصیلی دریافت میشود.

ثابت شده است کودکانی که چند سال به مراکز پیش دبستانی رفته اند، آسانتر ازآنهایی که از این امتیاز محروم بوده اند وارد مدرسه ومراحل بعدی تحصیل می شوند.

امروزه اهمیت و ضرورت آموزش و پرورش در دوره پیش دبستانی بیش از گذشته مورد نظر است. افزایش متقاضیان آموزشهای این دوره نیاز والدین شاغل ونیاز جامعه، ضرورت تهیه برنامه های کیفی و غنی شده دراین دوره نشان می دهد

تحقیقات انجام شده در سال های اخیر نشان دهنده تأثیر برنامه های غنی وبرنامه ریزی آموزشی و درسی مطلوب بر گروه های سنی مختلف کودکان در این دوره است مهمتر اینکه نتایج تحقیقات مؤید سرمایه گذاری بیشتر برای آموزش بهتر وبرنامه های کیفی در این دوره به علت کسب موفقیتهای بیشتر کودکان در سال های تحصیلی بعد از گذرانیدن دوره پیش از دبستان است.

آموزش و پرورش پیش از دبستان از طریق غنی سازی محیطی کودکان را قادر می سازد که به کسب تجارب ادراکی وذهنی جدیدی که احتمالاً در محیط معمول خانواده برای آنان امکان پذیر نیست، بپردازند.

در مطالعات متعددی که در فرهنگهای مختلف گرفته، نشان داده شده است که کمبود محرکهای محیطی و عدم امکان تجارب حسی، حرکتی، ذهنی اثرهای نامطلوبی بر روند رشد روانی اجتماعی کودکان می گذارد.

علاوه بر آن نشان داده شده است که غنی سازی محیطی از طریق افزایش محرکهای اجتماعی، ادراکی و عاطفی موجب کاهش عقب ماندگی های رشدی حاصل از فقر محیطی می شود. گر چه بخش اعظم این تحقیقات متوجه کودکانی است که در محیطهای خاصی از قبیل پرورش گاهها رشد یافته اند. ملی این یافته ها را می توان به سایر کودکانی که در محیط های محروم بزرگ شده اند نیز تعمیم داد.

عبارات و واژگان کلیدی:

  • تحقیق علوم اجتماعی
  • دانلود تحقیق
  • کار تحقیقی علوم اجتماعی
  • علوم اجتماعی
  • تحقیق نقش مراکز پیش دبستانی در رشد همه جانبه کودکان
  • پیش دبستانی
  • مراکز پیش دبستانی
  • رشد کودکان

کلیک برای خرید